Premjeras A. Butkevičius: „Pranai, nesijaudink, dėl lėšų Kurhauzui susitarsime“

Premjeras A. Butkevičius: „Pranai, nesijaudink, dėl lėšų Kurhauzui susitarsime“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 01 14

Socialdemokratų partijos lyderiui Algirdui Butkevičiui tapus naujuoju Vyriausybės vadovu, galima neabejoti, kad prie jo kabineto durų jau nusidriekė eilė savivaldybių merų ir Seimo narių, siekiančių būti pirmaisiais su savo prašymais. Bet Seimo nariui Pranui Žeimiui, svarstant biudžetą, pateikus pataisą dėl lėšų skyrimo Kurhauzui antrojo restauracijos etapo darbams, A. Butkevičius, priėjęs prie P. Žeimio, patapšnojo jam per petį: „Pranai, nesijaudink, lėšų Kurhauzui biudžete rasime...“
„Palangos tilto“ redakcijoje apsilankęs Seimo narys pasidalijo įspūdžiais apie naujos kadencijos Seimą, papasakojo, kaip teks belstis į naujosios Vyriausybės duris, kad Palangos projektai sėkmingai vyktų ir toliau, o naujieji susilauktų naujos valdžios dėmesio.
– Koks naujasis Seimas jūsų akimis?

– Gerokai blogesnis nei ankstesnis. Buvo bent į ką nors pasižiūrėti. Pavyzdžiui, į I. Valinskienę (šypsosi, – aut.). Buvo daug šmaikščių žmonių. Dabar Seime matau daug kriminalinės partijos atstovų. Turiu omenyje Darbo partiją. Sunku įsivaizduoti, kad Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas gali būti nuteistas.
– Ar yra pavojaus, kad nuteisus tris „darbiečių“ parlamentarus, gali iškilti pavojus valdančios koalicijos stabilumui?
– Nemanau, kad dėl to koalicija galėtų skilti. Pavyzdžiui, Komunistų partija Lietuvoje yra uždrausta, bet pasižiūrėkite į Seimo socialdemokratų narių sąrašą ir pamatysite, kas kuo yra buvęs anksčiau. Yra paprasta: pakeiti pavadinimą ir dirbi toliau. Jeigu Darbo partija bus uždrausta, atsiras kokia nors kita, su kitu pavadinimu, gal Darbo partija-2.
– Ar „darbiečiai“, ypač jų pirmininkas, nebalsuos prieš Palangos interesus dėl to, kad pajūryje jūs laimėjote prieš Darbo partijos atstovę paskutinę akimirką?
– Ne, aš taip nemanau. Manau, kad Viktoras Uspaskichas yra palankus Palangai. Kai rinkau „darbiečių“ parašus Seime dėl biudžeto pataisos, numatančios finansavimą Kurhauzui šiais metais, Viktoras pirmasis už tai pasirašė, o paskui jį – ir kiti „darbiečiai“.
– Kaip buvo Seime sutikta jūsų pataisa dėl Kurhauzo tolesnio finansavimo?
– Labai geranoriškai. Iki balsavimo dar nepriėjome. Tie patys „darbiečiai“, kurių dalis yra labai protingi ir padorūs žmonės, labai palaikė mano iniciatyvą. Dėl Kurhauzo paramos prašiau ir N. Venskienės ir jos partijos, bet ji atsisakė pasirašyti. Matyt, yra išsigandusi dėl visų teisinių dalykų prieš ją. Ji man pasakė: „Esu už Kurhauzą, bet bijau pasirašyti, kad nebūčiau ne taip suprasta“.
– Apie kurių Palangos projektų finansavimą pirmiausia būtų kalbama Vyriausybėje?
– Jau A. Kubiliaus Vyriausybėje visi taškai ant Palangos projektų finansavimo buvo sudėlioti. Išskyrus Kurhauzą. Buvo kalbų, kad naujoji dauguma, su V. Uspaskichu priekyje, norės peržiūrėti finansavimą ten, kur prie vairo stovi konservatoriai.
– Tai ar bus šalies biudžetas peržiūrėtas?
– Ne. Naujoji Seimo dauguma po tam tikrų svarstymų nusprendė, kad tvirtins tokį biudžetą, kokį paruošė buvusioji Vyriausybė. Tada ir aš asmeniškai aprimau, nes tai reiškė, kad Palangos projektų finansavimas nesikeis.
– Ar patys ministrai turi teisę perskirstyti ministerijoms skirtas lėšas?
– Taip, tokią teisę turi.
– Ką tai reiškia savivaldybėms?
– Kad nuolat reikia priminti apie save. Ir apie savo poreikius. Tą pasakiau ir „Gintaro“ vaikų sanatorijos direktoriui, ir kitiems, nes žmonės nerimauja dėl lėšų skyrimo. Seimui buvo pateikti 270 pasiūlymų dėl finansavimo peržiūrėjimo, bet tik vienas buvo patenkintas.
– O kaip buvo dėl biudžeto pataisos dėl Palangos Kurhauzo restauracijos darbų finansavimo šiais metais?
– Atvirai pasakius, nuogąstavau, kad ir mano, kaip kitų Seimo narių, pasiūlymą atmes. Net politinės daugumos nariai atsiiminėjo savo pasiūlymus, nes suprato, kad nėra daugiau lėšų biudžete. Aš suirzęs atsistojau ir sakau: „Norėčiau, kad visi balsuotų, kas yra už Palangos Kurhauzą, o kas – prieš...“
Tada prie manęs priėjo premjeras Algirdas Butkevičius, patapšnojo per petį ir sako: „Pranai, nesijaudink. Mes dėl Kurhauzo susitarsime. Peržiūrėsime biudžetą ir lėšų Kurhauzui surasime“. Po tokio patikinimo atsisakiau ir reikalavimo, kad būtų Seime balsavimas dėl Kurhauzo.
– Ar nusimato artimiausiu metu mero Šarūno Vaitkaus susitikimas su naujuoju premjeru? Kokią pagalbą jūs suteiksite merui, kad būtų lengviau pasibelsti į premjero duris?
– Taip, jau šią savaitę yra suplanuotas mero apsilankymas pas A. Butkevičių.
– Kas rodė iniciatyvą? Meras ar jūs?
– Mes „mušėme“ abiem frontais. Ir vyriausybiniu, ir savivaldos lygmeniu. Ir antradienį (interviu su P. Žeimiu vyko penktadienį, – aut.) matysiu premjerą, priminsiu jam apie susitikimą ir Palangą. Gal premjeras norės prieš, pavyzdžiui, Vasario 16-ąją atvažiuoti kur nors į Palangą pailsėti. Visaip gali būti. Tai būtų labai naudinga Palangai, kad premjeras čia, neformalioje aplinkoje, sužinotų Palangos problemas, gyvenimą.
– Ar TS-LKD būnant opozicijoje ir pasikeitus Vyriausybės kabinetui, keičiantis kai kurių departamentų vadovams, konservatoriai turės realių svertų turėti įtakos politikai? O Palanga siekti savo interesų tenkinimo?
– Nemanyčiau, kad čia reikėtų labai pabrėžti partinės priklausomybės dalykus. Mes kiekvienas dirbame atskirai. Kiekvienas Seimo narys kalbasi su ministrais ar viceministrais atskirai. Pavyzdžiui, dėl biokuro katilų statybos Palangoje buvo susitarta su viceministru, kuris nėra konservatorius. Bet sprendimus, žinoma, priima politinė dauguma.
– Jūs esate įžvalgus politikas. Kokių patarimų duotumėte merui Š. Vaitkui, kaip kalbėtis su naująją Vyriausybe, jos vadovu?
– Tie keliai nėra sudėtingi. Tik vienas dalykas: viską reikia pradėti iš naujo. Visaip. Matote, senosios kompartijos atstovai laukan grūda labai gerai Vilniaus Oro uoste besitvarkiusį jo direktorių Vaišvilą, kad sukurtų darbo vietą kokiam nors senam funkcionieriui pagal „partinę liniją“.
Ką noriu pasakyti šiuo pavyzdžiu? Atsiradus naujam vadovui, visoms verslo struktūroms reikės praminti naujus kelius link jo. Bet tai nėra sudėtingas procesas.
Patikėkite, paskyrus naująją Vyriausybę, prie premjero ir ministrų durų jau nusidriekė ilga eilė ir merų, ir kitų žmonių, siekiančių būti pirmaisiais su jais pasikalbėti. Visi įsivaizduoja esą pirmieji. Palangos interesus mes jiems pristatysime senu, jau žinomu frontu – per merą ir mane, Seimo narį.
Daugiau iniciatyvos turėtų būti iš pačios savivaldybės, mero. Dėl susitikimų su ministrais daugiau iniciatyvos bus iš mano pusės. O dėl susitikimų su premjeru, meras turi eiti ne per Joną ar Petrą, o pats.
Tai pirmas ženklas, kad naujasis premjeras bus palankus Palangai jau pasiųstas..
– Ką jūs turite omenyje? Kad A. Butkevičius patapšnojo per jūsų petį kalbant apie Kurhauzą?
– (Juokiasi) Galima ir taip manyti. Atvirai pasakius, man A. Butkevičius pasakė, kad jau yra davęs nurodymą Finansų ministrui Šadžiui surasti pinigų Kurhauzui šiems metams. Nuėjau pas ministrą, o jis man sako: „Nieko negirdėjau apie tai“. Bet vėliau, žiūriu, toks prašymas jau buvo užfiksuotas.
– Ar Antanas Nedzinskas laimės papildomus Seimo rinkimus?
– Ne. Tie laikai, kai pasikišus du paršiukus po pažastimi ir užsidėjus šiaudinę skrybėlę galėjai sujaudinti alytiškius, praėjo. Bet jis – „fainas“ vaikinas. Iki šiol negali palikti Seimo, stebi jo darbą iš tribūnos.


Jūsų komentaras:

CAPTCHARIMANTAS 2013-01-16 10:08 (IP: 78.61.250.117)
PONAI , O KUR PINIGAI SVENTAJAI . O KUR UOSTO PINIGAI . KUR TILTAS , KUR GELEZINKELIS I UOSTA . RINKIMAI PRAEJO IR APSISIKIT ....

Zeimiui 2013-01-15 11:35 (IP: 78.61.104.50)
Gili ziema , net meskos miega , o seimunas seka pasakas Palangos konservatoriu sienlaikrasciui - MACIAU tiesiogine transliacija , kai buvo atmestas tas prasymas del kurhauzo - nepriejo joks premjeras ir nieko negloste ,o toliau buvo tesiamas darbas ...Duok dieve , kad tie pinigai butu skirti papildomai , bet labai jau nesolidu sekti pasakas

Zeimiui 2013-01-15 11:26 (IP: 78.61.104.50)
nesigirk semuno vardu , nes tik VRK deka praslydai i seima .Tik praslydai , tau pasiseke , kad tiek pazeidimu jie neuzskaite .Sedek su savo "fainais" berniukais ...

Taip pat skaitykite

Palangos miesto taryba ketvirtadienį vykusio posėdžio metu priėmė sprendimą, kuriuo sutinkama iš valstybės perimti išlikusius medinės Kurhauzo dalies fragmentus bei numatė lėšų šios sunykusios pastato dalies restauraciniam projektui parengti. Šių metų miesto biudžete tam tikslui skirta 10 tūkst. eurų, kitąmet bus numatyta likusi dokumentacijai parengti...


Ketvirtadienio rytas buvo neramus Seimui ir Vyriausybei – po langais vyko profesinių sąjungų mitingas prieš naująjį Darbo kodeksą. Socialiniam modeliui besipriešinančios profesinės sąjungos tikisi atkreipti dėmesį į naująjį kodeksą, kuris mažina darbuotojų teises, tačiau, darbdavių manymu, naujieji pakeitimai – dar vienas žingsnis darbo santykių liberalizavimo...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Antradienį į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą užduoti jiems rūpimus klausimus nuo 1991-ųjų metų Palangos reabilitacijos ligoninei vadovaujančiam ir iš nugyventos KGB sanatorijos vieną moderniausių reabilitacijos ligoninių Baltijos regione, drąsiai konkuruojančia su seniausiais Europos reabilitacijos centrais...


Jaunasis kurorto socialdemokratų lyderis Danas Paluckas ne tik tvarkosi LSDP Palangos skyriuje kaip savo nuosavame „uabe“, bet jau – kol kas svajonėse – matuojasi ir Palangos miesto mero skeptrą – mažiausiai dukart susitikę su vienu UAB „Litesko“ vadovų žadėjo jam, tapęs meru, anot šaltinių, „su šilumos ūkiu tvarkytis kitaip nei...


Seime vyksta pavasario sesijos plenariniai posėdžiai. Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, savo kabinete Seime mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. P. Žeimys, be kita ko, išsakė ir savo nuomonę dėl Palangos vicemero S. Simės skandalingo elgesio – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo kelionėms į...


Daugiau nei pusę metų Kunigiškių ir Užkanavės gatvių gyventojai atakuoja Savivaldybę su prašymais, kad į šias gatves dažniau važiuotų antrojo maršruto autobusai. Tačiau kol kas žmonių prašymų neišgirstama.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Socialdemokratų partijos lyderiui Algirdui Butkevičiui tapus naujuoju Vyriausybės vadovu, galima neabejoti, kad prie jo kabineto durų jau nusidriekė eilė savivaldybių merų ir Seimo narių, siekiančių būti pirmaisiais su savo prašymais. Bet Seimo nariui Pranui Žeimiui, svarstant biudžetą, pateikus pataisą dėl lėšų skyrimo Kurhauzui antrojo restauracijos etapo darbams, A....


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 07 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius