Prevencinės akcijos metu patikrinta apie pusšimtis keturkojų šeimininkų

2015 04 20
Prevencinės akcijos metu patikrinta apie pusšimtis keturkojų šeimininkų

Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?
Praėjusį penktadienį nuo ankstaus ryto, tiksliau iškart po 6 valandos, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartu su Klaipėdos VPK Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio pareigūnais vykdė prevencinę akciją, kaip Palangos miesto gyventojai laikosi gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių.
Pastaruoju metu Viešosios tvarkos skyriaus ir policijos pareigūnai vis dažniau sulaukia sunerimusių gyventojų prašymų būti ryžtingesniais prieš Gyvūnų laikymo taisyklių nepaisančius šunų šeimininkus. Atsižvelgdami į nusiskundimus ir stebėdami keturkojų šeimininkus, pažeidžiančius taisykles – vedžiojančius savo augintinius stadionuose, įstaigų teritorijose, gyvenamųjų mikrorajonų kiemuose, teisėtvarkininkai tikrino, kaip laikomasi šių taisyklių.
Akcijos tikslas – siekti, kad būtų laikomasi Gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų, kad gyvūnu besirūpinantis asmuo, vedžiodamas kieme, gatvėje, parke ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje vedžiotų šunį su pavadėliu bei turėtų reikiamas priemones (specialius maišelius, dėkliukus ar kitas priemones) ekskrementams surinkti.
Prevencinės akcijos metu buvo patikrinta apie 50 Palangos miesto gyventojų, vedžiojusių savo augintinius. Įvertinus surinktą informaciją, nustatyta, kad 30 Palangos miesto gyventojų turėjo maišelius ekskrementams surinkti bei 36 gyventojai vedžiojo šunis su pavadėliais. Vadovaujantis pateiktais duomenimis galima teigti, kad didžioji dalis Palangos miesto gyventojų laikosi nustatytų Gyvūnų laikymo taisyklių nuostatų. Akcijos metu ne vienas sutiktas augintinį vedžiojantis gyventojas klausė, kur dėti surinktus ekskrementus. Atsakydami į šį klausimą, norėtume atkreipti gyventojų dėmesį, kad surinktus gyvūnų ekskrementus leidžiama išmesti į bendrojo naudojimo atliekų konteinerius.
Pažymėtina, kad gyvūnų augintinių savininkams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai apie Gyvūnų laikymo taisykles Palangos mieste, užkrečiamųjų ligų pavojų dėl gyvūnų ekskrementų nesurinkimo bei priemonės gyvūnų ekskrementams rinkti – specialūs maišeliai, dėkliukai su maišeliais.

Alina UKTVERYTĖ
Palangos miesto savivaldybės administracijos
Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorė

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė mokėtojų sąrašą, kurie nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos, yra automatiškai, be jokio prašymo atleidžiami nuo delspinigių ir kuriems nevykdomas jų mokesčių išieškojimas. Kaip antradienį ryte įsitikino „Palangos tiltas“, tokių įmonių sąraše buvo 32 285, o pusšimtis –...


Vienuoliktą kartą organizuojama visuotinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ vargiai kam dar nežinoma. Ji kasmet draugėn suburia žmones, norinčius gyventi švaresnėje aplinkoje. Akcijos dalyviai kasmet surenka gamtinėje aplinkoje besimėtančias atliekas, ir džiugu, kad jų kasmet vis mažiau – žmonės tampa sąmoningesni. Šiemet ir vėl kviečiama prisidėti prie akcijos...


Spalio 21-22 dienomis Palangoje bei Šventojoje, kaip ir visoje Lietuvoje, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ prekybos centruose vykdė maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją. Organizatoriai džiaugėsi, jog akcija pavyko puikiai – rekordiškai aukota įvairių maisto produktų, Palangoje žmonės buvo ne ką mažiau dosnesni.


Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?


Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovais penktadienį surengė prevencinę akciją – tikrino, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose teritorijose taisyklių.


  Paskutinįjį balandžio penktadienį keletoje šiukšlių gausumu pasižyminčių Palangos vietų knibždėjo per šešis šimtus talkininkų, atsiliepusių į penktąjį kartą surengtos Palangos jaunimo visuotinės švarinimosi akcijos „DAROM‘14“ koordinatorių kvietimą.


Palangoje finišavo 2013 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato kovos. Varžybas vainikavo Palangos „Sporto lizdo“ komandos triumfas, o žiūrovus džiugino žinomų futbolininkų pasirodymai ir parodomosios rungtynės su merginomis.


Rodos, vardas „Pranciškus“ šiemet neša sėkmę – Romos katalikų bažnyčia išsirinko popiežių Pranciškų, o „Šiaulių bankas” burtų keliu išaiškino terminuotųjų indėlių akcijos „Laimėkite Auksinių skrynią“ didžiojo – 10 tūkstančių litų – prizo laimėtoją – juo tapo 72 metų...


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas