Kaune vykusioje baigiamojoje konferencijoje palangiškiai buvo vieni dažniausiai minimų.

Kaune vykusioje baigiamojoje konferencijoje palangiškiai buvo vieni dažniausiai minimų.

Projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ baigiamojoje konferencijoje – pagyros palangiškiams

Laura GRENDIENĖ Kūrybinės laboratorijos vadovė, 2013 11 07

Spalio 19 d. Kaune vykusioje baigiamojoje projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ konferencijoje palangiškiai buvo vieni dažniausiai minimų – net dvi Palangos mokyklos (Senoji gimnazija ir Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla) pateko tarp 25 geriausiųjų (iš 120 dalyvavusių mokyklų).
Projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ paskirtis – konkrečiomis pilietinio veikimo praktikomis papildyti pagrindinėse mokyklose ir gimnazijose vykstantį ugdymą bei kolegijų studijas, pilietinio veikimo moduliais atnaujinti mokytojų rengimo ir kvalifikacijos programas. Pagrindinis projekto siekis – sutelkti mokyklų bei vietos bendruomenėse slypintį pilietinį potencialą ir nukreipti jį demokratinės respublikos kūrimui – Palangos mokyklose įgyvendintas su kaupu.
Palangos senosios gimnazijos moksleivių B. Miseliūnaitės, E. Jonušaitės, M. Gulbinauskaitės, R. Balsytės, J. Simučio bei A. Kleivos pasiūlytas mokyklų savivaldos modelis tapo vienu projekto „Kuriame Respubliką“ nugalėtojų. Visos šalies mokykloms bus rekomenduojama integruojant šį modelį tobulinti esamas mokyklų savivaldas. Vadovaujami mokytojos Ilonos Pociuvienės, mokiniai šį projektą sėkmingai įgyvendina savo mokykloje, konsultuoja kitas mokyklas.
Palangos V. Jurgučio pagrindinė mokykla buvo pagerbta išskirtine Krašto apsaugos ministerijos nominacija. Pažymėta, jog šios mokyklos projektas „Jaunimo pozityvi saviraiška jaunųjų Šaulių bei aplinkosauginėje veikloje“ – puikus švietimo ir krašto apsaugos sistemų dermės ir bendradarbiavimo pavyzdys. Padėkas už iniciatyvą atkuriant Šaulių kuopos veiklą Palangoje bei jaunimo pozityvios saviraiškos skatinimą pelnė projektą įgyvendinę mokiniai: S. Miceikaitė, V. Palubinskytė, I. Steponkutė, L. Lapaitė, R. Gikaraitė, D. Žuolys, D. Golubas, A. Žilinskytė bei projekto vadovės mokytoja D. Latožienė ir socialinė pedagogė L. Kunickienė.
Be jau minėtų mokyklų, projekte dalyvavo Palangos „Baltijos“ mokykla bei VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro Kurorto verslo skyrius. Šioje ugdymo įstaigoje respubliką kūrusiems vaikinams bei merginoms – A. Bendžiūtei, R. Grabytei, T. Vėliui, A. Žiniui, E. Vėliui, B. Narmontaitei  vadovavo jų auklėtoja Juventa Vitkuvienė.
Projekto „Kuriame Respubliką“ rezultatas „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje –  įgyvendinta poilsio kambario idėja. Įrengta kūrybai ir bendravimui atvira erdve džiaugiasi visi „Baltijos“ mokyklos moksleiviai, už tai dėkodami G. Bumbulytei, J. Dobrovolskytei, A. Matkevičiui, G. Pučkaitei bei projekto veiklą mokykloje koordinavusiai mokytojai Aušrai Liustrovienei.
Projektas „Kuriame Respubliką“ – puiki galimybė ugdyti pilietiškumą, bendruomeniškumą, susimąstyti apie vertybes – savo, bendraamžių, visuomenės. Konferencijos metu žiūrėjome filmuotą projekto veiklų medžiagą apie tai, kaip svarbu rūpintis kultūros paveldu, ar matydami iš susijaudinimo verkiantį kalvį, kuris gavo galimybę pasidalinti praktine patirtimi, ne vienas pamąstėme – o kas toliau? O ką galiu padaryti aš? Palangiškių įgyvendinti projektai parodė, kad jaunimui rūpi jaunimo užimtumo, miesto švaros, mokyklų savivaldų ir projektinės veiklos problemos. Džiugu, kad šias idėjas palaikė projektų vadovės – pedagogės savo darbui atiduodančios daugiau nei privalomas valandas. Taip ir kuriame – asmenybę, aplinką, kurioje gyvename ir visą Respubliką.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gruodžio mėnesį žurnalas „Reitingai“ jau šeštą kartą pristatė dalykinį gimnazijų reitingą. Šiame sąraše aukštose pozicijose yra ir Palangos senoji gimnazija. Pagal brandos egzaminų rezultatus Palangos miesto savivaldybė yra ypatingai aukštoje – ketvirtoje vietoje – tarp šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Spalio 19 d. Kaune vykusioje baigiamojoje projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ konferencijoje palangiškiai buvo vieni dažniausiai minimų – net dvi Palangos mokyklos (Senoji gimnazija ir Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla) pateko tarp 25 geriausiųjų (iš 120 dalyvavusių mokyklų).


„Praeitis... Dabartis... Kokia buvo Palanga, kokia ji dabar? Ką aš žinau apie miestą, kuriame gyvenu?“ Atsakymai į šiuos klausimus, keltus Palangos mokyklų moksleivių, sudėti į leidinį „Miestas, kuriame aš gyvenu“, penktadienį pristatytą kurorto viešojoje bibliotekoje.


Senoji gimnazija – geriausiųjų šimtuke

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 04 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę savaitraštis „Veidas“ paviešino septintąjį kartą sudarytą visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Palangos senoji gimnazija pateko tarp šimto geriausiųjų, atsidūrusi 85 vietoje ir penkiomis pozicijomis pagerinusi praėjusių metų reitingą. Lyderio pozicijas šiemet užima Kauno technologijos universiteto gimnazija, išstūmusi pirmos vietos nugalėtoją Vilniaus licėjų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius