Rusai – išlaidūs, bet reiklūs, vakariečiai – taupūs, bet neįnoringi

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-01
Peržiūrėta
1681
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teisingai pastebėjote: šį sezoną kurorto šurmulyje, be „tradicinių“ kurorto kalbų – lietuvių ir rusų – laisva vaga liejasi ir gausių svečių iš Ispanijos, Vokietijos, Skandinavijos ir kitų šalių šnektos. Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, Palangos kurortas šią vasarą skina tarptautinių švenčių, surengtų praėjusią žiemą Palangoje, vaisius. Kokie užsieniečiai pasirinko šį sezoną Palangą savo atostogų vieta? Kuo jie išsiskiria iš margos kurorto minios? Ar jie įnoringesni Palangoje teikiamoms paslaugoms nei mūsų tautiečiai?

 

Tarptautinės šventės atviliojo užsieniečius ir vasarą

 G. Sičiūnas teigė, kad šį sezoną į kurortą atvyko 50 ar net daugiau procentų svečių iš užsienio nei pernai.

„Šiemet kurorte regime turistų iš šalių, iš kurių tradiciškai daug žmonių nesusilaukdavome – turiu omeny Estiją, Suomiją, Švediją, Daniją, Norvegiją, Italiją, Ispaniją, Prancūziją“, - teigė G. Sičiūnas.

Paklaustas, ar tokį kurorto svečių pagausėjimą nulėmė daugiau pigių „Ryanair“ skrydžių į Kauną, asociacijos prezidentas kratė galvą: „Jokiu būdu“.

„Mūsų žiemą ir pavasarį suorganizuotos tarptautinės šventės – Baltijos šalių Kalėdų alėja, Baltijos šalių Velykų margučių alėja, baltarusių ir Rusijos dienos Palangoje – pritraukė daug svečių iš minėtų šalių ir vasarą“, - teigė G. Sičiūnas. Jis neatmetė galimybės, kad ateityje Palangoje įvairių tarptautinių švenčių ir renginių bus dar daugiau. Tačiau pašnekovas neskubėjo daryti didesnių išvadų apie šį sezoną:

„Viščiukus skaičiuosime rudenį. Čia – tik šio sezono ženklai, bet labai teigiami“, - tvirtino jis.

 

Per karščius itin daug svečių

Anot Turizmo informacijos centro darbuotojų Janinos Valaitytės ir Egidijos Smilingienės, itin įkaitusi saulė į Palangą atviliojo ir daugelį užsieniečių. Kai kuriems atvykėliams kaitra alsuojanti mūsų šalis priminė net Italiją ar Ispaniją.

 „Pas jus karštis toks pats, kaip ir pas mus“, - vieno italo žodžius persakė Turizmo informacijos centro darbuotojos.

Jos tiki, kad jūra ir mūsų paplūdimiai atvykėliams paliko neišdildomą įspūdį. „Jie labai žavisi mūsų paplūdimiais, džiaugiasi, jog jis -  neapstatytas, o smėlis – švarus. Apskritai, jie būna viskuo patenkinti, o dažnai ateina ir padėkoti“, - papasakojo J.Valaitytė.

Pasak jos, nusiskundimus ir savąjį nepasitenkinimą dažniau išreiškia patys lietuviai, o iš užsieniečių jokių pastabų dažniausiai nesulauksi.

Natūralu, jog atvykę pirmą kartą užsieniečiai labiausiai domisi, kur galima išsikeisti pinigus, domisi lankomiausiomis vietomis, teiraujasi, kur būtų galima papramogauti ir vaikams. Nors mažiesiems turistams pramogų ne itin daug, tačiau ir dėl to nepasitenkinimo nekyla, nors apgyvendinimą parūpinančiuose viešbučiuose pasigirsta, jog kurorte svečiai pasigenda vandens parko. Jo trūksta ir lietuviams.

 

Teikia pirmenybę atostogoms su dviračiu

Ne paslaptis, jog dažnas užsienietis neįsivaizduoja savo poilsio be dviračio. Palangoje, kuriame dviratininkų daugiau nei pėsčiųjų, ypač norisi turėti šalia dviratę transporto priemonę, su kuria ne itin sunku pasiekti bet kurią norimą vietą. Vokiečiai vieni iš tokių poilsiautojų, kurie nesiskiria su dviračiais. Kaip patvirtino J.Valaitytė, būtent šios tautybės žmonės atostogoms neapsiriboja tokia kaip mūsų vienintele šalimi – jie dažnai renkasi kelionę į visas tris Baltijos šalis.

„Aš jau juos atpažįstu iš tolo. Pati puikiai kalbu vokiškai, tad jiems labai patinka šnekėtis su jų kalbą mokančiu žmogumi“, - prisiminimais pasidalino pašnekovė.

 

Retas reiškia pretenzijas

Ne itin išrankūs atvykę svečiai ir maistui. Mėgaujasi tuo, ką randa, tačiau, žinoma, pasitaiko ir tokių, kurie ima reikšti pretenzijas, pavyzdžiui panorsta tokių garnyrų, kurie paprasčiausiai nenaudojami, o prieš keletą minučių užsisakyto patiekalo ima ir nebepageidauja. Sunkiausia yra jaunoms kavinių ir restoranų darbuotojoms, kurios jau ne itin geba susikalbėti rusiškai, todėl retsykiais iškyla nesusipratimų. Jei svečias ne itin pretenzingas, tai ne kažin kokia ir problema.

 

Skundžiasi triukšmu

Daugiausiai visgi Palangą lanko rusakalbiai, tačiau pasitaiko ir iš įvairių mums atrodančių egzotiškų šalių.

„O jiems mūsų šalis atrodo egzotiška“, - priminė Turizmo informacijos direktorės pavaduotoja E. Smilingienė.

Pasak statistinių centro duomenų, per metus Palangoje apsilanko vos ne iš 60 šalių turistų. „Žinoma, iš kitų šalių neatvyksta masiškai, pavyzdžiui, buvo atvykusiųjų iš Saudo Arabijos, tačiau tokių svečių pasitaiko retai “, - pasakojo darbuotojos, kasdien susiduriančios su mūsų kurortą norinčiais pažinti atvykėliais.

Rusakalbiai dažniausiai Palangoje jaučiasi kaip namie, tad jie jau iš anksto žino, kur apsistos. Nuomos verslu užsiimantis palangiškis nuolat sulaukia svečių iš Maskvos, Minsko. Jo teigimu, žmonės pasirenka tokį būstą, kuris patenkintų jų poreikius – išsilavinę ar meniškos prigimties svečiai tokios aplinkos ir ieško. Jiems reikia dvasiškai stiprinančios vietos, kurioje galėtų pasisemti ir kūrybinių minčių, ir gal net ką nors naujo sužinoti. Ne itin tenkina vyraujantis triukšmas, aktyvi J.Basanavičiaus gatvė, kurioje vakarais vyresnio amžiaus žmonės netgi bijo vaikščioti. Jiems atrodo, jog tokios aktyvios gatvės turėtų būti toliau nuo miegamųjų rajonų. Tačiau ypatingai džiaugiasi oru, juos tenkina atmosfera, tad ir poilsis garantuotas.

 

Rusai – kurorto ramstis

Verslininkas Tomas Žulkus šį sezoną kurorte ypač jaučiąs rusų turistų buvimą:

„Kaip taisyklė, rusų turistai – ne prasčiokai, o pasiturintys  - jie išleidžia daug pramogoms, maistui, renkasi viešbučius, kurie siūlo daugiau serviso. Girdėjau, kad „Vėtros“ ir „Palangos“ viešbučiuose jie gyvena po tris savaites ar mėnesį – moka po 300 ar dar daugiau litų už parą. Galima tik įsivaizduoti, kiek susilauktume pasiturinčių rusų Palangoje, jeigu jiems nereikėtų vizų į Lietuvą – matyt, ir J. Basanavičiaus gatvėje būtų sunku pro juos prasibrauti“, - vaizdžiai kalbėjo T. Žulkus. Jis apgailestauja, kad šiemet Palanga neturi tiesioginių skrydžių su Maskva – pernai tokie reisai į Palangą vasarą buvo pilni. Rusai, dosniai atseikėja už paslaugas ir pramogas, bet jie, kaip taisyklė, yra reiklūs.

Verslininko nuomone, skirtingai nuo turtingų rusų, turistai iš Vakarų Europos – vokiečiai, ispanai ar skandinavai – taupūs, pasirinkę Palangą vien dėl to, kad, ko gero, ne visi jų gali sau leisti atostogas brangesniuose Europos kurortuose.

„Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, užsieniečiai, ypač jauni, atvažiuoja į Palangą dėl pigių barų ir gražių merginų“, - įsitikinęs verslininkas. Nors pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ šias metais į Kauną vykdo daugiau skrydžių, bet T. Žulkus dėl to daugiau  poilsiautojų iš Vakarų Europos nepastebėjęs:

„Išeikite bet kurią dieną į J.Basanavičiaus gatvę ir pasižiūrėkite, ar regite daug didelių turistų grupių iš, pavyzdžiui, Ispanijos. Manau, kad atsakysite, jog ne“,  - teigė pašnekovas.

Jį erzina lietuvių nemokėjimas ir nenoras džiaugtis kurortu:

„Matyt, lietuviams būdinga nuolat būti nepatenkintiems ir „tarkuoti“ savo kurortą, nors jį giria visi svečiai iš užsienio. Ir vokiečiams, ir švedams, ir ispanams patinka mūsų dviračių takai, maistas, paplūdimys, pramogos kurorte, o, va, lietuviui, atvažiavusiam iš gilios provincijos, neįtiksi“, - ironizavo pašnekovas.

 

Norvegai ieško ramybės

Kaip sakė svečių namų „Po kaštonu“ savininkė Genutė Šoblickienė, visi dešimt svečių kambarių jau kuris laikas yra užimti.

„Šiuo metu juos užima trys šeimos iš Maskvos, tiek pat – iš Norvegijos, kituose gyvena suomiai, yra ir lietuvių. Džiaugiamės, kad rusų ir norvegų šeimos pas mus jau ne pirmąkart – jos čia ilsėjosi ir praėjusias metais. Pastebime, kad susilaukiame nemažai šeimų, kurių moterys yra ištekėjusios už užsieniečių, ypač norvegų, vyrų. Užsieniečiai jokių papildomų reikalavimų nekelia – jie džiaugiasi ramybe, šeimynine svečių namų nuotaika“, - sakė G. Šoblickienė.

Verslininkė prisipažino, kad šis sezonas jos verslui yra gerokai geresnis nei praėjusias metais:

„Nejaučiame jokios krizės. Beveik visą vasarą namai yra pilni svečių“, - džiaugėsi verslininkė.

Jų užsieniečiai gyventojai, skirtingai nuo lietuvių, kaitinant saulei, neskuba į paplūdimį, o gali jaukiai įsitaisyti prie baseinėlio – jis čia, kaip ir vaikų žaislai, vaikų patalynė, papildomos vaikų lovytės, svečiams nekainuoja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio mėnesiui einant į pabaigą nemaža dalis šalies gyventojų jau suplanavę, kaip leis savo vasaros atostogas.


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...


,Akcija „Darom“ gali vykti nors ir kiekvieną dieną“, – sako į Rąžės upės ir aplinkos valymo iniciatyvą susibūrę trijų garsiausių Palangos restoranų: ,,Onorė“, ,,Oldman“ ir ,,Basanavičiaus kiemelis“ savininkai. Vos tik apie šią iniciatyvą užsiminė palangiškių Rimavičių šeima – nedelsiant prie jos prisijungė ir bendraminčiai. O...


Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Rusai – išlaidūs, bet reiklūs, vakariečiai – taupūs, bet neįnoringi

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 01 | Rubrika: Miestas

Teisingai pastebėjote: šį sezoną kurorto šurmulyje, be „tradicinių“ kurorto kalbų – lietuvių ir rusų – laisva vaga liejasi ir gausių svečių iš Ispanijos, Vokietijos, Skandinavijos ir kitų šalių šnektos. Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, Palangos kurortas šią vasarą skina tarptautinių švenčių, surengtų praėjusią žiemą Palangoje, vaisius. Kokie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius