Šią vasarą stovyklaus tik socialiai remtini vaikai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 02

Vaikų džiaugsmas nuaidėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui – beribis. Prasideda atostogos.  Beje, ekonominis sunkmetis diktuoja sąlygas. Daugumai tėvų iškyla dilema, ar jų atžalos atostogas praleis prie kompiuterio, ar šlaistysis kieme, o gal kaime, jei yra tokios galimybės.

 

Šiemet, kaip ir kasmet nemokamai stovyklauti galės tik Palangos socialiai remtinų šeimų vaikai. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė, iš miesto savivaldybės biudžeto Vaikų ir jaunimo nusikaltimų prevencijos programai įgyvendinti yra skirta apie 17 tūkst.litų. Lyginant su ankstesniais metais, šiemet finansavimas sumažėjo 10 proc. Pasak vedėjos, atsisakius vienos priemonės, kaip lankstinukų išleidimas, pavyko dar prisidurti per 1 tūkst.200 litų. Tokiu būdu, turint virš 19 tūkst.litų, bus nupirkti 38  kelialapiai vaikams atostogauti stovykloje.

Tarnybos vedėjos teigimu, tariantis su ugdymo įstaigomis yra konsultuojamasi, kurių šeimų vaikams skirti nemokamus kelialapius. Planuojama, kad pastarųjų  kaina turėtų būti ne mažesnė nei 500 litų. Dviejų savaičių vaikų poilsį numatoma organizuoti liepos antroje pusėje arba rugpjūčio pradžioje.

Tuo tarpu dėl lėšų trūkumo Moksleivių klubas šią vasarą nebeorganizuos vaikų dienos stovyklos.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Mokslo ir žinių diena šiemet, atrodo, bus neįtikėtinai puiki – vasariški orai neskuba trauktis iš pajūrio. Vaikams ji – didelė šventė, o tėvams pasirengimas šiai dienai kupinas malonių, ir nelabai malonių, rūpesčių rūpestėlių. Mokyklinės prekės – toli gražu nepigios! Kaip mokslo metams ruošėsi palangiškiai? Kiek išleido...


„Savivaldybių nuomone, prailginti mokslo metai – nepasiteisino. Artimiausiu metu planuojame kreiptis į Vyriausybę, kad būtų grąžinta ankstesnė mokslo metų trukmė“, ¬– teigė LSA viceprezidentas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai tekdavo padirbėti auklėmis – būdavo tokių dienų, kai tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų. Kadangi šiemet, kaip niekad anksčiau, teko ieškoti itin daug tėvų, kurie nesužiūrėjo savo mažųjų, gelbėtojai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai...


Praėjusią savaitę palangiškiai tėveliai sukėlė diskusiją apie tai, kad Palangoje nėra vaikų gydytojo, o sergančiam vaikui iškvietus medikus, jie neva, atvykę iš Klaipėdos, to ir nežinojo. Medikai patikino, kad tikrai visi viską žino, tačiau vaikas, jeigu jo būklė yra prasta, vis tiek vežamas į artimiausią gydymo įstaigą.


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Paskutinė mokslo metų paskaita – gamtoje

Palangos TAU kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanės pavaduotoja Irena GALDIKAITĖ, 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) kraštotyros ir turizmo fakulteto studentai – senjorai, kaip tikri būtent šios specialybės studentai, t.y. turistai, priėmė sprendimą savo pirmųjų mokslo metų pabaigą vainikuoti savo surengta paskutine paskaita – dviračių žygiu.


Kaip vaikams, mėgstantiems mieliau spoksoti į kompiuterio ekraną negu skaityti knygas, į rankas įbrukti vaikišką knygelę? Nūdien tai padaryti nelengva. Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų. Taip pat palinkėjimų mažiau kiurksoti prie kompiuterio...


Penkias dienas Palangoje vykusia stovyklėle liko patenkinti ne tik mažieji, bet ir jų tėveliai bei seneliai. Karpiniai, molio dirbiniai, liaudiškos ornamentikos piešimas, dainos, šokiai, žaidimai, kelionės į lankytinas vietas – taip vaikai pažymėjo vasaros pradžią.


Vaikų džiaugsmas nuaidėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui – beribis. Prasideda atostogos.  Beje, ekonominis sunkmetis diktuoja sąlygas. Daugumai tėvų iškyla dilema, ar jų atžalos atostogas praleis prie kompiuterio, ar šlaistysis kieme, o gal kaime, jei yra tokios galimybės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius