Šiemet aukštojo mokslo sieks 80,3 procentų Senosios gimnazijos auklėtinių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 10 02
Iš 163 liepos 11-ąją vidurinio mokslo atestatus gavusių Senosios gimnazijos abiturientų 131 sieks auštojo mokslo diplomų.

Iš 163 liepos 11-ąją vidurinio mokslo atestatus gavusių Senosios gimnazijos abiturientų 131 sieks auštojo mokslo diplomų.

Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio universitetuose ir kolegijose. Pernai šis rodiklis buvo kiek geresnis – į aukštąsias mokyklas įstojo 85,8 proc.– 151 iš 176 – Palangos abiturientų.

 

131 studentas

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė, į Lietuvos universitetus šiemet įstojo 67 Palangos senosios gimnazijos abiturientai (pernai – 84), į Lietuvos kolegijas – 51 (pernai – 52), o į užsienio universitetus įstojo 13 (pernai – 15) abiturientų.

Iš 163 šiemet Senąją gimnaziją baigusių moksleivių 21 studentais netapo. Vienas iš jų atlieka karinę tarnybą, trys laimę bandyti žada kitąmet.

Pernai buvusių abiturientų klasių auklėtojų surinktais duomenimis, taip pat 21 gimnazistas nestojo niekur. Dauguma jų buvo išvykę į užsienį – Angliją, Norvegiją, – tikėdamiesi užsidirbti lėšų būsimoms studijoms. Šiemet aukštojo mokslo aukštumas šturmuoti nepanorusieji taip pat pasirinko darbą užsienio valstybėse, daugiausia – Anglijoje, Vokietijoje ir Danijoje.

 

118 studijuoja Lietuvoje

67 Palangos abiturientai įstojo į Lietuvos universitetus. Penkiolika jų rinkosi studijuoti ekonomiką, verslo administravimą, finansų valdymą bei apskaitą, bankininkystę ar investicijų valdymą.

Nemaža dalis buvusių gimnazistų rinkosi studijuoti teisę bei mediciną, politikos mokslus. Yra ir būsimųjų žurnalistų bei menus studijuojančiųjų Lietuvos dailės akademijoje.

38 abiturientai studijuoja kolegijose, populiariausios, kaip ir pernai, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Vilniaus kolegija.

 

13 išvyko į užsienį

Kiek mažiau nei praėjusiais metais – šiemet 13, pernai 15 – Palangos abiturientų išvyko studijuoti į užsienį. Praėjusiais metais 9 pradėjo mokslus Anglijos universitetuose, kiti – Danijoje, Estijoje, Škotijoje, Portugalijoje, Švedijoje.

Šiemet taip pat daugiausiai – 5 abiturientai – išvyko studijuoti į Angliją. Estijoje bei Portugalijoje šiemet norinčių studijuoti neatsirado, bet, be pernai pasirinktų Danijos bei Škotijos, 2014 metų laidos abiturientai rinkosi Prancūziją, Italiją. Vienas buvęs gimnazistas studijuoja Teksaso koledže, dar vienas – Sankt Peterburgo universitete.

Kaip ir pernai, nemaža dalis Palangos abiturientų siekia tapti medikais, inžinieriais, dizaino specialistais. Iš rečiau pasirenkamų specialybių – naftos ir dujų vadyba, Rytų Azijos regiono kultūros ir kalbos, aviacijos vadyba, multimedijų technologijos, elektronika – megatronika.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Vakar naujuosius mokslo metus tradiciškai pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Gausiai susirinkę studentai į Palangos senosios gimnazijos salę sulaukė daug sveikinimų, o ir patys sveikino vieni kitus. Naujus mokslo metus pradėjo beveik 400 studentų.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Palangos senojoje gimnazijoje – permainos. Į užtarnautą poilsį išėjus ilgamečiam gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu gimnazijos direktoriaus pareigas pradėjo eiti Leonas Šidlauskas. Naujasis vadovas pradėjo dirbti praėjusių metų gruodžio 28 dieną. „Nėra tvarkos – nėra rezultatų, – neabejoja naujasis...


Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio...


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas