Šiluvos atlaiduose meldėsi už kovotojus

Šiluvos atlaiduose meldėsi už kovotojus

2016 09 15

Antradienį Palangos šaulių bei keletos tremtinių būrys dalyvavo Šiluvos atlaiduose, skirtuose kariuomenei, šauliams, sužeistiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Savo vėliavomis, uniformomis iš kitų gausių piligrimų tądien išsiskyrė dar visai jauni ir jau garbaus amžiaus Lietuvos kariai, partizanai, šauliai, savanoriai, tie, kurie šiandien saugo mūsų laisvę ar garbingai gynė ją praeityje. Už visus Lietuvos laisvės ir Nepriklausomybės gynėjus buvo meldžiamasi pagrindinėse pamaldose, sykiu prašant Dievo globos mūsų Tėvynei.
Iš Palangos atvyko 13 šaulių. Palangiškiai Šiluvos atlaiduose už kariuomenę, šaulius ir kitus kovojusius už Lietuvos laisvę dalyvavo jau trečiąjį kartą.
Šiluvos Dievo Motinos, užtarusios visą Lietuvos laisvės kelią, rugsėjo 13 dienos šv. Mišiose dalyvavo taikos misijose būnantys kariai ir jų šeimos, Dievui dėkota už laisvę, o Jo gailestingumo prašyta persekiojamiems krikščionims.
Karius ir visus piligrimus aikštėje liturgine katecheze Eucharistijai rengė Ruklos įgulos I kapelionato kapelionas kun. Arnoldas Valkauskas. Jis atkreipė dėmesį, jog Šiluvos piligrimai-kariai keičiasi dovanomis: jie atiduoda savo gyvenimą taikos tarnystei, o Dievas juos apdovanoja savo dovanomis.
Karo kapelionas ragino prašyti gyvo santykio su Dievu ir žmonėmis, kuris vaduoja iš vienišumo, neša džiaugsmą. Tai ypač svarbu šiais laikais, kai gyvenimas tobulėja ir gražėja, tačiau labai trūksta bendravimo, keroja abejingumas, atsiribojimas. Katechezėje raginta ypač prašyti Šventosios Dvasios dovanų, kad širdis plėstųsi, alsuotų viltimi, kad žmogus būtų pajėgus gyventi pagal Dievo norėtą pašaukimą.
Pamokslo metu pabrėžta, kad ne tik kariai yra taikdariai – visi turi bendromis jėgomis užtikrinti taiką ir visi kartu ją laimėti. Tai būtų gailestingumo įkūnijimas visuomenėje. Jei norima taikos, reikia turėti ramybę širdyje, o dėl to, pagal popiežiaus Pranciškaus šių jubiliejinių metų paraginimą, reikia būti gailestingiems kaip Tėvas.
Šiluvos piligrimai šias pamaldas užbaigė sugiedodami Lietuvos himną.

„Palangos tilto“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais-šauktiniais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Praėjusį šeštadienį Palangos jūros šauliai buvo pakviesti į Lietuvos žemaičių apygardos partizanų būties 65-ųjų metinių minėjimą. Minėjimo programoje šv. mišias už žuvusius Lietuvos kovotojus Šilalės rajono Laukuvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje aukojo du kunigai.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Penktadienio vakarą, minint Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto bendruomenė ir svečiai šv. Mišiose meldėsi už sausio 13-ąją gyvybes paaukojusius didvyrius. Vėliau prie Jono Žemaičio paminklo visi drauge pasidalijo išlikusiais prisiminimais apie anuomet vykusius tragiškus įvykius.


Antradienį Palangos šaulių bei keletos tremtinių būrys dalyvavo Šiluvos atlaiduose, skirtuose kariuomenei, šauliams, sužeistiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Gegužės pirmąjį sekmadienį – Motinos diena. Visų šv. Mišių metu kunigai meldėsi sudėtinėmis tikinčiųjų intencijomis už gyvas ir mirusias mūsų mamas. Gyvosioms prašant Dievo palaimos ir sveikatos, o mirusioms – Dangaus Karalystės džiaugsmo. Visų šv. Mišių metu mamoms buvo teikiamas iškilmingas Bažnyčios palaiminimas.  


NAUJIENŲ PABIROS

2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Žolinė: ilgąjį savaitgalį Palanga sukvietė švęsti ne tik Žolinę, bet ir dalyvauti kurortą jau daugelį metų garsinančiuose šv. Roko atlaiduose.


Iškovojo kelialapius į Europos čempionatą

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 12 | Rubrika: Sportas

Savaitgalį Jurbarke vykęs Lietuvos karate kyokushin jaunučių, gimusių 2001-1998 m., čempionatas išaiškino geriausius kovotojus bei stipriausias Lietuvos karate kyokushin mokyklas


Tai būtų trečiasis palaiminimas, pasakytas Arkivyskupo L. Bonazi liepos 8 dieną Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Jei nori pajusti širdyje džiaugsmą, padaryk gerą kitam. Kodėl dabar žmonės vaikšto liūdni, kiti net pikti, vengia šypsotis?


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius