Smėlio svajonė neišsipildė

Romualdas RIMA, 2009 09 02

Pirmą kartą Moksleivių klubo rengta mokslo metų pradžios šventės akcija „Svajonė smėlyje“ taip ir liko  tuščia svajone. Miesto spaudoje ir mokyklų bendruomenėse buvo informuota, kad 13 valandą pajūryje, ties Jūratės gatve, organizuojama graži šventė, kurioje moksleiviai galėjo statyti smėlio pilis arba įvairias figūras. Tačiau numatytu laiku nepasirodė nei vienas mokinys. Visos kurorto mokyklos, lyg susitarusios, neatvedė nei vieno vaiko prie jūros.

 

Nebuvo atsakingų žmonių

Šiemet tradicinį rugsėjo pirmosios koncertą, skirtą moksleiviams ir miesto visuomenei bandyta pakeisti gražia švente prie jūros. Tačiau Moksleivių klubo direktorė Rūta Gecienė liko šokiruota tokia rugsėjo pirmosios šventės baigtimi. Per daugelį metų vadovės darbo patirties panašaus atvejo dar nėra buvę. Tuo tarpu Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė teigė, kad galbūt mieste buvo per mažai agitacijos. Nors prisiminė, kad mokyklų vadovus apie šventę pajūryje informavo prieš rugsėjo pirmąją. L. Valužienė patikino, kad šis klausimas bus svarstomas artimiausiame pasitarime su mokyklų vadovais.

Moksleivių klubo direktorė R. Gecienė tuščiame pajūryje mobiliuoju telefonu skambino kai kurių ugdymo įstaigų vadovams, norėdama sužinoti, kodėl ši graži idėja liko ignoruojama. Pasak direktorės, jai buvo pasakyta, kad nė vienoje mokykloje nepaskirtas atsakingas asmuo, tačiau vaikams rugsėjo pirmosios rytą buvo ne kartą pranešta apie būsimą šventę pajūryje. Direktorė apgailestavo, kad nei gražus rugsėjo pirmosios oras, nei kilnūs organizatorių norai nesudomino miesto moksleivių.

 

Saldumynai liko Mokytojo dienai

Šventei organizuoti Moksleivių klubui miesto savivaldybė skyrė tris šimtus litų. Nors iki rugsėjo pirmosios į šios įstaigos sąskaitą dar nebuvo pravesti pinigai, tačiau nupirkti saldainiai ir šakočiai. Už likusius pinigus buvo nuspręsta padaryti keletą geriausių smėlio fantazijų nuotraukų ir jas eksponuoti Moksleivių klube.

Keblioje situacijoje atsidūrę Moksleivių klubo darbuotojai pajūryje ilgokai suko galvas ką daryti su saldumynais. Galop nuspręsta juos nugabenti į Švietimo skyrių, iš kur kitą dieną šakočius turėjo pasiimti mokyklų vadovai. Tačiau vėliau Švietimo skyriuje nuspręsta veltui konditerijos gaminių nedalinti. Prieita vieningos nuomonės mokyklų vadovus palepinti po gero mėnesio, kai bus švenčiama Mokytojo diena. Saldumynai sugrąžinti į kepyklą „Pavilka“, kad neprarastų skonio ir išvaizdos, o spalio pradžioje vis dėlto pateks ant mokytojų vaišių stalo.  „Pavilkos“ darbuotojai, priimdami saldumynus, pusiau juokais, pusiau rimtai spėliojo, ar šis kuriozas nubuvo vieninga kurorto mokytojų protesto akcija prieš mažinamus pedagogų atlyginimus.


Ugdymo įstaigoms nereikėjo nei pramogų, nei dovanų.Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Paskutinį liepos savaitgalį į Palangą sugužėjo pusė tūkstančio vaikų, kurie dar nebuvo regėję jūros, iš 47 savivaldybių – trečiąjį kartą kurorte vyko graži socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Tiek vaikų, tiek ir visų rėmėjų, savanorių emocijos liejosi per kraštus. „Norėtųsi visiems palinkėti tokiose gerumo akcijose sudalyvauti kuo dažniau....


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Paskutinį liepos savaitgalį (29-30 dienomis) Palanga vėl sukvies įvairiuose šalies miestuose gyvenančius vaikus, nė karto nemačiusius jūros – kurorto Savivaldybė antrą kartą inicijuoja socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“. Ši akcija organizuojama jungiantis prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos...


Palangoje – pirmasis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis

"Palangos tilto" informacija, 2014 06 27 | Rubrika: Miestas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rytoj Palangoje prasidės Tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis. Menininkai iš Danijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos sukurs milžiniškas, daugiau nei 4 metrų aukščio skulptūras po atviru dangumi, kurias apžiūrėti bus galima iki rugsėjo pradžios. Smėlio skulptūrų parkas įsikurs J. Basanavičiaus gatvės gale esančiame skvere...


Šeštadienio vidurdienį duris atvėrė improvizuota smėlio skulptūrų galerija - paroda, kuri įsikūrė J. Basanavičiaus g. 5B, buvusio paviljono „Dorė“ patalpose. Čia žiūrovų laukia – o jau spėjusius pamatyti ir sužavėjo - skulptoriaus Andriaus Petkaus skurtos kompozicijos iš smėlio. Parodos tema - pasaulinė animacija.


Žiūrovų laukia dešimt smėlio skulptūrų  1

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Miestas

Šiandien vidurdienį duris atvers improvizuota smėlio skulptūrų galerija - paroda, kuri įsikūrė J. Basanavičiaus g. 5B, buvusio paviljono „Dorė“ patalpose.


Jeigu pavyks įgyvendinti sprendimą, kuriam po ilgų ir karštų diskusijų vakar pritarė Palangos miesto tarybos nariai, mūsų miesto gyventojai ir svečiai galės grožėtis unikalia Pabaltijo ir Skandinavijos šalyse analogų neturinčia skulptūrų iš smėlio ekspozicija bei grožėtis jų kūrimo procesu, o mažieji, ir ne tik jie, iki vaikų parko galės atvažiuoti pramoginiu traukinuku....


Rugsėjo 1-ąją džiugiai atšventė ir patys mažiausieji palangiškiai, kurie savo pirmuosius žingsnelius link mokyklos žengia darželiuose. Spalvingą šventę vaikams padovanojo ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtojos drauge su direktore Ilona Milkonte.


Pakrantė pasipuošė smėlio kūriniais

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 05 | Rubrika: Miestas

Vėjuotą praėjusio penktadienio rytą Palangos paplūdimyje prie tilto į jūrą jaunatviško šurmulio netrūko. Čia, kaip ir kasmet, būriavosi Baltijos pagrindinės mokyklos moksleiviai.


Smėlio svajonė neišsipildė

Romualdas RIMA, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Pirmą kartą Moksleivių klubo rengta mokslo metų pradžios šventės akcija „Svajonė smėlyje“ taip ir liko  tuščia svajone. Miesto spaudoje ir mokyklų bendruomenėse buvo informuota, kad 13 valandą pajūryje, ties Jūratės gatve, organizuojama graži šventė, kurioje moksleiviai galėjo statyti smėlio pilis arba įvairias figūras. Tačiau numatytu laiku nepasirodė nei vienas mokinys. Visos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius