Statybinių atliekų kaupimas griaunamoje Vasaros estradoje įstatymų nepažeidžia

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 02 27
Statybinių atliekų kaupimas griaunamoje Vasaros estradoje įstatymų nepažeidžia

Ar Palangos vasaros estrados griovimo darbai vyksta nepažeidžiant įstatymų? Ar būsimų statybų teritorijoje, kuri patenka į „kvadinę“ juostą, gali būti kaupiamos statybų atliekos? Jų kauburiai išties kūpso beveik jau nugriautos estrados vietoje. Tokio skundo sulaukė redakcija.

 

Darbai vyksta nepažeidžiant įstatymų

Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės Statybos skyriui pradėjusi vadovauti Violeta Staskonienė, iki tol beveik 10 metų vadovavusi Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriui, sakė, jog dar nespėjusi nueiti iki Vasaros estrados statybvietės ir apžiūrėti, kas ten vyksta bei kaip organizuojami darbai.

„Teritorijoje vyksta atitinkami statybos procesai. Rangovai darbus organizuoja taip, kaip jiems patogiau. Juk net elementari logika sako: jeigu darbai vyksta statybvietės teritorijoje ir neišeina už jos ribų, jie neturėtų niekam trukdyti“, – sakė V. Staskonienė.

Paklausta, ar kokie nors teisės aktai: Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo, Statybos įstatymo ar Statybos techninio reglamento punktai, – nurodo, kaip elgtis su griovimo procese susidariusiomis statybinėmis atliekomis ir ar išties yra privalu iš kultūros paveldo objektų apsaugos zonos iškart vos nugriovus ir susmulkinus kokią sieną, išgabenti atliekas, Statybos skyriaus vedėja atsakė, jog tokių teisės aktų nesama. Ir dar kartą akcentavo: jei procesas vyksta pačioje statybvietėje, viskas yra gerai, negerai būtų, jeigu vyktų už statybvietės ribų.

 

Techninį projektą suderino ir KPD

Klaipėdos paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vyresnioji specialistė Jūratė Mačiulienė „Palangos tiltui“ sakė, kad su KPD suderintas techninis projektas – Vasaros estrados rekonstrukcija.

Anot jos, to negalima vadinti griovimu, kadangi pagal Statybos ir kitus poįstatyminius aktus statinį galima rekonstruoti jį nugriaunant ir išlaikant tik vieną buvusių pamatų tašką statant iš naujo. Statybų įstatymas sako: statinio rekonstravimas – statybos rūšis, kurios tikslas – perstatyti statinį (pakeisti statinio laikančiąsias konstrukcijas, pakeičiant statinio išorės matmenis – ilgį, plotį, aukštį ir pan.).

„Mano žiniomis, Palangos miesto savivaldybė jau yra išdavusi statybą leidžiantį dokumentą... Statybinių atliekų išvežimas nėra KPD kompetencija, tad paveldosaugine prasme klausimas nespręstas“, – sakė J. Mačiulienė.

 

Pažeidimų nepastebėjo

Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Palangos miesto agentūros vedėja Ramunė Lukaševičienė sakė, kad statybinių atliekų kaupimas, kol vyksta griovimo darbai, yra numatytas darbų projekte, kuris buvo suderintas ir su KRAAD.

„Kai lankiausi objekte prieš kelias savaites, jokių pažeidimų nepastebėjau“, – teigė agentūros vedėja.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Praėjusių metų balandį iš pareigų atleistas VRM Palangos „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis praėjusių metų pabaigoje šventė mažytę tarpinę pergalę – pasiekė, jog jo atleidimo teisėtumo klausimas teismuose būtų nagrinėjamas iš naujo.


Artėjantis kurortinis sezonas tradiciškai paskatina palangiškius apsikuopti ruošiantis priimti gausų būrį svečių. Šiemet paspirtimi pajūrio tvarkos šalininkams taps naujoji didžiųjų bei žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė.


Ar Palangos vasaros estrados griovimo darbai vyksta nepažeidžiant įstatymų? Ar būsimų statybų teritorijoje, kuri patenka į „kvadinę“ juostą, gali būti kaupiamos statybų atliekos? Jų kauburiai išties kūpso beveik jau nugriautos estrados vietoje. Tokio skundo sulaukė redakcija.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Prasidėjus žaliajam sezonui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tęsia nemokamų kompostavimo konteinerių dalinimą Palangos savivaldybės gyventojams. Į jas gyventojai kviečiami mesti biologiškai skaidžias atliekas – žolę, lapus, smulkias šakas, vaisių bei daržovių likučius. Daugelyje pasaulio šalių rūšiuodami žaliąsias atliekas gyventojai savo reikmėms...


Vakar turėjo būti išaiškinti Palangos kultūros centro surengto konkurso Palangos vasaros estradoje bei Muzikos ir meno festivalio parodų paviljone „Kupeta“ laimėtojai. Užkulisiuose buvo kalbama, kad tarp realiausių pretendentų tapti abiejų festivalių vykdytojais yra viešoji įstaiga „Combo muzikos agentūra“. 


Vakar šalies premjeras Andrius Kubilius lankėsi Klaipėdoje, Kretingos rajone, o vizitą baigė Palangoje. Premjeras jau prieš mėnesį, dar neišrinkus naujojo Palangos mero, buvo suplanavęs šį vizitą. Ministrui pirmininkui lankantis Palangoje, bendrapartiečiai kurorte bandė įpiršti mintį, kad nuo šiol konservatorių pirmu smuiku grojanti nauja Palangos valdžia galėtų tikėtis didesnio...


Praėjusį penktadienį miesto valdžios iniciatyva suorganizuotas susitikimas su J.Janonio g. 16, Ganyklų g. 19, Gintaro g. 44 bei Jūratės g. 33 daugiabučių namų gyventojais. Jo metu Palangos miesto savivaldybės Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė bei vyriausiasis miesto architektas Svajūnas Bradūnas informavo apie tai, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas