Su dviem ratais, nors ir išsinuomotais, kurorte greičiau nei keturiais!

Su dviem ratais, nors ir išsinuomotais, kurorte greičiau nei keturiais!

Alfredas PUMPULIS, 2011 07 05

Koks transportas vasarą pats populiariausias? Taip. Dviračiai. Ne kiekvienas poilsiautojas, atvykęs į Palangą, turi galimybę atsivežti dviratę transporto priemonę.  Vienintelė išeitis - jį išsinuomoti.

„Liepos mėnesį dviračių čia nebūna, visi kažkur važinėja, o mes dviračių nuomos punkte dirbame dviese. Viena pildo popierius, kita nuomoja dviračius, kitaip spėti  neįmanoma, -  pasakojo  Monika Daugėlaitė, dirbanti viename didžiausių dviračių nuomos punkte Vytauto gatvėje, priešais J.Basanavičiaus gatvės pradžią.

 

Nustatyta tvarka

Norint išsinuomoti dviratę ar keturratę transporto priemonę privalu užpildyti keletą dokumentų. Jie turėtų „apdrausti“ nuomotoją, jog nuomininkas dviračio nepavogs, nesulaužys ar kitaip nesugadins nuomojamos transporto priemonės. Dar iki šio sezono daugelis dviračių nuomotojų reikalavo iš kurorto svečių palikti solidų užstatą už dviratį, bet, regis, šiais metais tokios praktikos atsisakoma. Jau keturioliktus metus nuomojanti dviračius  prie „Emos“ Svetlana sakė: „Pas mus nereikia palikti užstato. O jei padanga ir prakiūra,  nieko baisaus - taip pasitaiko visiems, net geriems vairuotojams“, - pasakojo Svetlana. Paklausta apie dviračių vagystes, moteris sakė: „Nebūna biznio be nuostolių“.

J.Basanavičiaus gatvėje dirbantis Edvinas Simė teigė: „Pasitaiko, kad dviračius pavagia,  dažniausiai taip elgiasi „pacanai“, todėl ir esame priversti prašyti palikti arba dokumentą ar kelis šimtus litų.“  Tiek Edvinas Simė, tiek Monika Daugėlaitė dirba tam pačiam darbdaviui Egidijui  Drungilui. Jam Palangoje priklauso 7 dviračių nuomos punktai.

 

Dviračių nuomos monopolis

Pasak nuomos punktuose dirbančių žmonių,  Palangoje atsirado tik vienas narsus žmogus pasiryžęs priešintis tokiam monopoliui.  Tai - Jonas Abaravičius, nuomojantis kurorte keturračius dviračius jau ne vienerius metus. „Niekada  nenuomoju dviračių išgėrusiems ar įtartinai atrodantiems žmonėms, ypatingai įkaušusiems jaunuoliams. Kaip ir mašinas, taip ir dviračius, ypatingai juos drasko jaunimas“,- sakė pašnekovas. „Girdėjau, kad neseniai visai šalia mano punkto pavogė 3 dviračius – jaunųjų nuomininkų asmens kortelės duomenys buvo suklastoti.

 

Pasiūla ženkliai padidėjo

Nepaisant Palangai smogusios ekonominės krizė, anot pašnekovų, dviračių nuomos pasiūla kurorte - didelė. Dviratis – ekologiška transporto priemonė. Ir, žinoma, rekreacinė.  Anot nuomos punktų darbuotojų, dauguma poilsiautojų, atvažiavę į kurortą „meta“ mašinas į šalį ir išsinuomuoja dviračius visai dienai, o kartais sugrįžta nuomotis ir kitą dieną.

Monika Daugėlaitė, dirbanti nuomos punkte jau  antrus metus, sakė „Didžiausia paklausa būna savaitgaliais ir penktadieniais, tuomet Palangoje, net ir „pakrutėti“ su automobiliu tampa tikrai sunku.“

 

Atsargiai, gresia bauda

Dviračių nuomos verslininkai, bandydami iš kurorto išguiti  konkurentus, keturračių dviračių nuomotojus, paleido gandą, kad keturračiais J.Basanavičiaus gatvėje draudžiama važinėti. Bet  Palangos miesto policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius tai paneigė: „Netiesa, jog keturračiams dviračiams yra draudžiama važiuoti J.Basanavičiaus gatve. Tai daryti draudžiama tik ant Palangos jūros tilto, kadangi šalia  jo  pakabintas ženklas „Pėščiųjų takas“. Pirmą kartą už tokį nusižengimą gresia įspėjimas arba bauda iki 40 litų, pakartotinai įvykdžius tokį nusižengimą - bauda nuo 80 iki 140 litų“, - teigė  viršininkas. 

Beje, apie svarbiausią dalyką – dviračių nuomos kainas... Jos nepigios, bet labai pinigų neskaičiuojantiems poilsiautojams  „įkandamos“ - 6 litai valandai, 25 litai visai dienai.

Pasiryžote sėsti ant dviračio?


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Gegužės 12-oji – šeštadienis...Palangos senosios gimnazijos kieme, „skate“ parkejautėsi smagus bruzdesys. Grupelėmis, grupelėmis... prisirinko pilni suoleliai BMX dviračių mėgėjų. Į kvietimą dalyvauti varžybose atsiliepė dalyviai iš Klaipėdos, Gargždų, Telšių, Mažeikių, Palangos. Pasivaržyti Povilo Navicko, Jorio Vizgirdo, Augusto Gliauberto...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Rugpjūčio 30-31 d. Palangoje lankysis Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas, Europos Parlamento (EP) narys Michaelis Crameris, kuris pristatys „EuroVelo Geležinės uždangos“ („EuroVelo 13“) tarptautinę dviračių trasą.


Kodėl šį, 2015-ųjų pavasarį, ypač vešli pajūrio pievų ir medžių žaluma, visos gėlės pabudo beveik vienu metu, o žiedų spalvų vaivorykštės putote putoja visuose prietakiuose ir pašaliuose, kur tik akys užmato – arti Šaipių ir Palangos gyventojų jaukiuose kiemuose, naujo aplinkkelio prieigose ir Šventosios apylinkėse, kur buvom numynę dviračių...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau...


Žinia apie Palangą – minant dviračių pedalus

Laura GRENDIENĖ Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė, 2013 06 17 | Rubrika: O man ne dzin

Palangiškiai šeštadienį išlydėjo Senosios gimnazijos abiturientą Tautvydą Lubį bei jo komandą, pasiryžusius originaliai – minant dviračių pedalus – paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Koks transportas vasarą pats populiariausias? Taip. Dviračiai. Ne kiekvienas poilsiautojas, atvykęs į Palangą, turi galimybę atsivežti dviratę transporto priemonę.  Vienintelė išeitis - jį išsinuomoti. „Liepos mėnesį dviračių čia nebūna, visi kažkur važinėja, o mes dviračių nuomos punkte dirbame dviese. Viena pildo popierius, kita nuomoja dviračius, kitaip spėti ...


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas