Šventojiškių lietuvių kalbos pamoka Nasrėnuose

Šventojiškių lietuvių kalbos pamoka Nasrėnuose

2015 11 16

Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.
Pamoka muziejuje pranoko lūkesčius: mokiniai ne tik išvydo didžiojo Žemaičių vyskupo vaikystę menančią klėtelę, gilia senove dvelkiančius eksponatus, bet galėjo pasiklausyti ir turtingos žemaitiškomis patarlėmis muziejaus direktoriaus Algimanto Čėsnos kalbos: pasakojimai apie M. Valančių buvo iliustruoti išmintingais pamąstymais apie tikrąsias gyvenimo vertybes, įžvalgomis apie žemaičių tarmės savitumus.
Pagilintos žinios ne tik apie M. Valančių, jo nuopelnus Lietuvai spaudos draudimo metais: mokiniai turėjo progą išklausyti įspūdingą muzikinį Meilės Kudarauskaitės, poetės, kilusios nuo Nasrėnų, skaitomų eilėraščių apie M. Valančių įrašą.
Dalis išvykos laiko buvo skirta susipažinimui su muziejaus aplinką puošiančiomis M. Balčiūno, L. Ruginio, V. Majoro, A. Viluckio, G. Staškausko, A. Skiesgilo skulptūromis. Šie meno kūriniai padėjo apibendrinti žinias apie XIX a., skaudžius spaudos draudimo metus, didžius M. Valančiaus darbus Lietuvos labui, įsiminti tokius knygelių personažus kaip Palangos Juzė, Mikė melagėlis, guvusis Vincė.
Įspūdį mokiniams paliko į tolumas besitęsiantis M. Valančiaus ąžuolynas.
Stora svečių knyga liudijo, kad M. Valančiaus muziejų gausiai lanko ekskursijos ne tik iš įvairių Lietuvos vietovių, bet ir iš užsienio šalių. ,,Dar nėra buvę iš Kinijos“, – pastebėjo A. Čėsna, padovanojęs mokyklai medžiagos apie šiais metais muziejuje vykusį Klojimo teatro renginį „Žemaitis be jouka, kap pyrags be mėilių“.

Nijolė ŠAUKLINĖ
Mokytoja


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Gražų rudens rytą mes, Palangos senosios gimnazijos IB ir IID klasės mokiniai, išvykome į Plungės rajone esančią Bukantę, įsikūrusią Žemaitijos nacionaliniame parke. Ten turėjome netradicinę lietuvių literatūros pamoką.


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Pirmadienį abiturientai laikė lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.  Tai – vienintelis privalomas egzaminas, jo metu reikėjo atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį. Valstybinį brandos egzaminą šalyje laikė 23 465 kandidatai, mokyklinį egzaminą rinkosi 15 124 abiturientai.


Lietuviškos kalbos galia

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 01 | Rubrika: Miestas

Pradžiuginti žmones, net ir šiais sudėtingais laikais, būna lengva, ypač, kai atrandamas būdas, kaip tai padaryti. Būtent su tokia misija ir nuvyko V.Jurgučio pagrindinės mokyklos teatro studijos jaunieji aktoriai į Karaliaučiaus kraštą, nudžiugindami ten gyvenančius ir pasiilgusius lietuviškos kalbos žmones. Optimizmą skleidžiantys vaikai nestokojo gerų emocijų, atvėrė savo širdis...


Šventojiškių viltys – vasaros sezonas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 14 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį miesto savivaldybėje, vykusiame konkurse dėl nustatytų viešųjų vietų prekiauti ir teikti paslaugas Šventosios seniūnijoje bei vežti keleivius kinkomuoju transportu, nuomoti vandens dviračius ir valtis komisijai pateiktos net devyniasdešimt devynios paraiškos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius