Šventosios uosto regata vėjo pagailėjo

2012 06 11
Šventosios uosto regata vėjo pagailėjo

Praėjusį savaitgalį vyko Šventosios uosto regata – ORC (Offshore Racing Congress) čempionatas. Nors buvo prognozuotas vidutinio stiprumo vėjas, varžybų metu jis vos dvelkė. Todėl vietoj penkių etapų įvyko tik trys.

Šventosios uosto regatoje šiais metais dalyvavo 14 jachtų. Šių metų varžybos skyrėsi nuo anksčiau rengtų jūrinių regatų. Tai buvo pirmoji Lietuvoje rengiama regata, kurioje vadovaujamasi ORC  nuostatomis.
Varžybos vyko atviroje jūroje.
Šeštadienį turėjo būti trys plaukimai, tačiau dėl silpno vėjo varžybų dalyviai plaukė tik du etapus. Sekmadienį taip pat vietoj dviejų plaukimų buvo vienas.
Visi varžybų dalyviai buvo suskirstyti į tris grupės ORC I, ORC II ir „klubinę“. Didesniųjų laivų grupėje ORC I užtikrintai pirmavo jachta „Jigi Jigi“ (kap. Š. Sodeika). Antri liko „Tojanos“ jaunimo komanda, o trečiąją vietą užėmė „Lokė“ (kap. A. Janulionis).
Mažesnių sportinių laivų grupėje ORC II kaip ir minėta lyderis buvo „Baraka“. Juos atkakliai vijosi „Rondo“ (kap. K. Kunickas), o tretieji liko jachta „Joga“ (kap. S. Butkevičius.)
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kaip ir pernai skyrė specialų prizą. Šiais metais prizu paskatinta „klubinės“ grupės lyderiai jachta „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk).


Šventosios uosto – ORC čempionato nugalėtojai:

ORC I grupė:
1 vieta jachta „Jigi jigi“ (kap. Š. Sodeika)
2 vieta jachta „Tojana“ (kap. D. Gerasimavičius)
3 vieta jachta „Lokė“ (kap. A. Janulionis)
 
ORC II grupė:
1 vieta jachta „Baraka“ (kap. R. Stropus)
2 vieta jachta „Rondo“ (kap. K. Kunickas)
3 vieta jachta „Joga“ (kap. S. Butkevičius)

 „Klubinė“ grupė
1 vieta jachta „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk)
2 vieta jachta „Terra“ (kap. G. K. Kalonaitis)
3 vieta jachta „Šatrija“ (kap. A. Letkauskas)


Eglė KASPERAVIČIŪTĖ

Algimanto Variakojo nuotr.

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Šventosios uosto atstatymo projektui siūloma teikti prioritetą

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 11 | Rubrika: Miestas

Šventosios valstybinio jūrų uosto atstatymo projektas yra reikšmingas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai, todėl šis projektas turėtų būti prioritetinis – vienbalsiai konstatuota ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje vykusiame pasitarime, inicijuotame Palangos miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų darbo grupės, vadovaujamos profesoriaus...


Šventosios uosto ateitį ima traukti migla

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 02 12 | Rubrika: Savaitės komentaras

Kaip saulės patekėjimo Šventosios uostelio atgimimo laukiantiems šventojiškiams šią savaitę buvo brūkštelėta, kaip šlapiu skuduru per veidą. Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje Šventosios uosto statybos projektui, automėgėjų terminais kalbant, buvo užtrauktas rankinis stabdis.


Planuota jau šiemet pradėti Šventosios uosto atstatymo darbus ir baigti 2020-aisiais. Tačiau paaiškėjo, jog Europos Sąjunga (ES) nenusiteikusi jam skirti finansinės paramos, kaip ir prieš keliolika metų vėl svarstoma, iš kur gauti pinigų tokiam ambicingam projektui.


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Praėjusį savaitgalį vyko Šventosios uosto regata – ORC (Offshore Racing Congress) čempionatas. Nors buvo prognozuotas vidutinio stiprumo vėjas, varžybų metu jis vos dvelkė. Todėl vietoj penkių etapų įvyko tik trys.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas