Svetimos skolos dalinamos jau be teismų

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 05 16

Vytauto gatvės 122 namas pasibaigusio šildymo sezono proga gavo savotišką „Litesko“ dovanėlę. Už kovo mėnesį gautos šildymo sąskaitos šio namo senyvo amžiaus gyventojus privertė griebtis vaistų nuo širdies. Pavasarį, jau atšilus orams, „Litesko“ paskaičiuotas mokestis už šildymą buvo keliais šimtais litų didesnis net už šalčiausius žiemos mėnesius.


Už sausį 749 litus mokėjusi 68,09 kvadratinių metrų ploto bute gyvenanti palangiškė už kovą privalo sumokėti 1056,45 litus. Tik pradėję aiškintis, palangiškiai sužinojo, kad tai yra šiame name gyvenančio V.Ajausko prieš „Litesko“ laimėtos bylos pasekmė.

Sužinoję, kad jis virš savo buto namo mansardoje įsirengė apie 30 kv. m. ploto palėpę, „Litesko” puolė jam skaičiuoti didesnius mokesčius už šildymą. Pro budrią įmonės akį neprasprūdo ir kitas šio namo gyventojas K.Paulius, kurio palėpės plotas – 40 kv. m. Padidėjus dviejų gyventojų butų plotams, kitiems namo gyventojams mokestis už šildymą kiek sumažėjo.

Tačiau abu palangiškiai papildomą mokestį už palėpes mokėti atsisakė ir jiems kaupėsi skolos. „Litesko“ į teismą padavė V.Ajauską, kuris teisme įrodė, kad už nešildomą patalpą mokėti neprivalo. Teismas jam pareikštą 1280 litų dydžio ieškinį atmetė. Pati „Litesko“ K.Pauliui anuliavo 3385 litų skolą. Pagal logikos dėsnius, dėl klaidingo skaičiavimo patirtą 4665 litų žalą „Litesko“ turėtų nurašyti į savo nuostolius.

Tačiau Palangos šildytojai už gerokai mažesnę sumą žmonėms pasiryžę numauti kelnes. Prarasta skola buvo išdalinta visiems namo gyventojams. Iš žmonių reikalaujama sumokėti net ir K.Pauliaus skolą, dėl kurios jokio teismo sprendimo nebuvo.

Pagal šį precedentą, užuot bylinėjęsi dėl kieno nors beviltiškos skolos, „Litesko“ dabar gali ją užkrauti likusiems namo gyventojams, teigdami, kad jie privalo sumokėti už visą name gautą šilumos kiekį.

Vytauto g. 122 namo gyventojai paskirstytą skolos dalį mokėti atsisakė. Teisininkų manymu, dėl atmestame ieškinyje nurodytos skolos likimo turėjo pasisakyti teismas. Savo sprendimu jis atleido nuo skolos V.Ajauską, bet ir nenurodė jos mokėti kitiems gyventojams.

Nesuprantama, kokiu pagrindu žmonės turi mokėti K.Pauliui skaičiuotą skolą. Juk teismo posėdžiuose net nebuvo nagrinėjama, ar jo įsirengta palėpė iš tiesų nėra šildoma.

Melas ir tai, kad visiems namo gyventojams apie staiga išaugusių sąskaitų priežastį buvo pranešta. Jei tai būtų buvę padaryta, palangiškiai neieškotų pagalbos Savivaldybėje ir prokuratūroje.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


Vis labiau vėstant orams, netruks prasidėti intensyvaus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.„Palangos tilto“ puslapiuose tęsiame jaunimo sambūrio „Aš esu kultūra“ leidžiamo to paties pavadinimo laikraščio trečiojo numerio, kurį galite rasti ir mūsų redakcijoje, pristatymą. Prieš tai rašytuose straipsniuose teigėme, jog šis „Aš esu kultūra“ numeris išsiskiria temų įvairove. Šiandien jūsų...


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


Šiemet labai anksti į Lietuvą atkeliavo vėsoki orai. Toli gražu ne tris, o daugiau dienų vidutinė paros temperatūra – žemesnė nei 10 laipsnių, bet dienomis saulėti orai nepadeda valdžiai apsispręsti, skelbti Palangoje oficialią šildymo pradžią ar dar ne. Visgi darželiai ir mokyklos gali būti pradėti šildyti jau nuo pirmadienio.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“, kurio pagrindinis tikslas yra didinti energijos vartojimo efektyvumą. „Džiaugiamės, kad už Europos Sąjungos lėšas galime apsišiltinti visą mokyklos pastatą iš išorės. Manau, kad apšiltinus pastatą šildymo...


Nors visi Palangos daugiabučiai yra šildomi Palangos šiluma UAB „Litesko“, tačiau nuosavų namų gyventojai net nenorėtų įsivaizduoti, kiek kainuotų išlaikyti namą šildantis centriniu miesto šildymu, nes Palangoje šildymas -  vienas iš brangiausių Lietuvoje. Todėl nuosavų namų gyventojai šildosi namus malkomis, durpėmis, akmens anglimis.


Svetimos skolos dalinamos jau be teismų

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Vytauto gatvės 122 namas pasibaigusio šildymo sezono proga gavo savotišką „Litesko“ dovanėlę. Už kovo mėnesį gautos šildymo sąskaitos šio namo senyvo amžiaus gyventojus privertė griebtis vaistų nuo širdies. Pavasarį, jau atšilus orams, „Litesko“ paskaičiuotas mokestis už šildymą buvo keliais šimtais litų didesnis net už šalčiausius žiemos mėnesius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas