Telefoninių sukčių grobis – 9 tūkstančiai litų

Telefoninių sukčių grobis – 9 tūkstančiai litų

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 20

Policijos pareigūnų, žiniasklaidos raginimai netikėti nepažįstamų asmenų pranešimais apie tariamas artimųjų nelaimes, rodos, atsimuša į sieną. Žmonių patiklumas ir toliau stebina. Tiesa, seniau telefoniniai sukčiai iš žmonių pinigus išviliodavo telefonu pranešdami žinią, kad jo artimas žmogus pateko į nelaimę ir jam reikalinga finansinė pagalba, siekiant išspręsti konfliktinę situaciją. Dabar sukčiai pradėjo modeliuoti kitą situaciją. Sukčiai vis dažniau apsimeta Lietuvos ambasados užsienyje darbuotojais, įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, bankų darbuotojais.

 

Nukentėjo dvi palangiškės

Solidžių pareigų įvardijimas, prisistatymas tariama pavarde priverčia žmogų suklusti ir sunerimti. Veikiausiai taip sureagavo ir 1939 metais gimusi palangiškė, vasario 3 dieną sulaukusi „pareigūno“ skambučio. Skambinusiajam pranešus, kad per jos sąskaitą banke yra „plaunami“ pinigai, todėl reikia ją „iššaldyti“ ir tam reikalinga padiktuoti elektroninės bankininkystės slaptažodžius bei prisijungimo kodus, senyvo amžiau moteris neteko 5000 Lt santaupų.

Panašus scenarijus nutiko ir kitai kurorto gyventojai. Vasario 6 dieną, 16 val. miesto gyventojai fiksuotojo ryšio telefonu paskambino vyriškis, kuris prisistatė Juliumi Ramanausku iš Vilniaus finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir prašė padiktuoti elektroninio prisijungimo kodus, siekiant apsaugoti nukentėjusios pinigus nuo sukčių. Patikėjusi apsimetėliu, ji neteko 4000 Lt.

Palangos miesto policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė „Palangos tiltui“ sakė, jog pareigūnai įtariamųjų kol kas nenustatė. „Nustatyti telefoninius sukčius labai sudėtinga. Jie veikia organizuotai, grupuotėmis. Taip pat neaišku, kaip jie išsirenka aukas“, – komentavo pareigūnė.

Telefoniniai sukčiai aktyviai veikė ir spalio mėnesį. Per savaitę jie apgavo keturis kurorto gyventojus bei išviliojo dvidešimt tūkstančių litų.

 

Sulaukę skambučio – išlikite ramūs

Policijos pareigūnai dar kartą įspėja, kad asmens elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija ir nei policijos, nei jokios kitos institucijos, net ir banko, kuriame yra jūsų sąskaita, darbuotojai, jų telefonu prašyti negali. 

Sulaukus skambučio apie išgalvotas nelaimes, visų pirma, reikėtų stengtis išlikti kuo ramesniems ir neskubėti, juk bet kokiu atveju, kaip baisiai bebūtų nupasakotas tariamas įvykis, jo „nebeišvengsi“. Darželyje vaikai nuolat mokomi – su nepažįstamais nesikalbėti, jais nepasikliauti, niekur su jais neiti ir neimti iš jų jokių vaišių. Šie patarimai puikiai tinka ir saugantis nuo telefoninių sukčių. Todėl bet koks nepažįstamo asmens skambutis turėtų privesti mažų mažiausiai susikaupti ir išlikti budriems, kad ir kokią kraupią žinią išgirstumėte. Būtinai susisiekite su tariamai į nelaimę papuolusiais artimaisiais. Sukčiai kartais tuo pat metu skambina ir žmonėms, apie kurių tariamas nelaimes praneša, tokiu būdu padarydami neįmanomą susisiekimą su artimaisiais. Jei rinkdami giminaičio telefono numerį girdite užimtumo signalą, susisiekite kartu su juo gyvenančiais asmenimis, kaimynais ar bent jau reikalaukite, kad „į nelaimę“ patekę artimieji paskambintų iš savo telefonų, kad jūs galėtumėte matyti jų telefonų numerius. Apie skambutį tuoj pat informuokite policiją.

 

Nevykite į susitikimus

Apsimesdami nukentėjusiais asmenimis sukčiai kalba verkšlenančiu ar neaiškiu balsu, aiškina, kad jiems sužeistas veidas, todėl jie negali aiškiai kalbėti. Jei nesate tikras dėl giminaičio tapatybės, užduokite skambinančiajam keletą „kontrolinių“ klausimų. Klausti galima tik apie jums dviem žinomus įvykius ar apie realiai nebuvusius faktus. Jei pašnekovai stengsis išvengti tiesioginių atsakymų – tai jau rimtas signalas, kad galima apgaulė. Taip pat nevykite į susitikimus su skambinusiais. Nepriimkite į savo namus jokių skambinusių atstovų, nesiimkite savarankiškų sukčiaus sulaikymo priemonių, būtinai paskambinkite policijai ir tiksliai vykdykite pareigūnų nurodymus. Perspėkite savo vaikus kad nedalintų savo, tėvų ar senelių telefonų numerių draugams, nepažįstamiems žmonėms. Paaiškinkite, kaip vaikas turėtų elgtis sulaukęs panašaus skambučio apie tariamas nelaimes arba laimėtus prizus.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje sukčiai iš moters apgaule išviliojo 1600 eurų

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Kriminalai

Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad antradienį, apie 10.30 val., jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. 


„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius pranešimus, kuriuose raginama spausti aktyvias nuorodas ir sumokėti įmokas arba susigrąžinti permokas, deklaruoti pajamas. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.  


Praėjusį antradienį, sausio 29 d., vidurdienį Palangos gyventoja buvo apgauta telefoninių sukčių – neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu...


Naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais, sukčiai aktyviai ieško patiklių asmenų, iš kurių išvilioja nemažas pinigų sumas. Nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vaikai ir senyvo amžiaus asmenys. Telefoninių sukčių užvaldomos materialinės vertybės siekia ne vieną tūkstantį eurų. Tai dažniausiai priklauso nuo to, kaip sukčius sugeba psichologiškai...


Prieš didžiausias metų šventes ne vienas Palangos viešbutis sulaukė viliojančių užsakymų iš užsienio, daugiausiai Anglijos, rezervacijų. Ne porai dienų, o kelioms savaitėms. „Neslėpsiu, dėl nepatyrimo prieš trejus metus ant tokio kabliuko ir aš „užkibau“, – sakė kurorto viešbučio „Po kaštonu“...


Palangą atakuoja telefoniniai sukčiai

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Palangos miesto policijos komisariatui 10 gyventojų pranešė, kad jiems telefonu skambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitaliju Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui. Sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas...


Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 04 29 | Rubrika: Kriminalai

Kad apgautų žmones, sukčiai imasi vis naujų gudravimo būdų. Sulaukiama telefoninių skambučių iš tariamos Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo užsienyje, apie tariamą mobiliojo telefono, piniginio ar daiktinio prizo laimėjimą ar apie vykdomą FNTT tyrimą. Apsimetę banko darbuotojais arba įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, telefonu prašo sutikrinti...


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių  1

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Kad apgautų žmones, sukčiai imasi vis naujų gudravimo būdų. Sulaukiama telefoninių skambučių iš tariamos Lietuvos ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo užsienyje, apie tariamą mobiliojo telefono, piniginio ar daiktinio prizo laimėjimą ar apie vykdomą FNTT tyrimą. Apsimetę banko darbuotojais arba įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, telefonu prašo sutikrinti...


Policijos pareigūnų, žiniasklaidos raginimai netikėti nepažįstamų asmenų pranešimais apie tariamas artimųjų nelaimes, rodos, atsimuša į sieną. Žmonių patiklumas ir toliau stebina. Tiesa, seniau telefoniniai sukčiai iš žmonių pinigus išviliodavo telefonu pranešdami žinią, kad jo artimas žmogus pateko į nelaimę ir jam reikalinga finansinė pagalba, siekiant...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius