Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Tikrus politikų santykius atskleidžia internetas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 01 17

Viešumoje - draugiški rankų paspaudimai ir tikinimai, kad bendrai miesto labui dirba vieninga konservatorių ir liberalų komanda. Tuo pačiu metu internete abi politinės jėgos viena kitą anonimiškai drabsto purvais.
Tokia dviejų šiai tarybos kadencijai į vieną valtį susėdusių partijų bendravimo realybė. Svarbiausia, kad taip besilodant užmirštama, kad visi gyvename viename mieste, kuriam bet kokiai partijai priklausantys palangiškiai turėtų linkėti kuo greitesnio suklestėjimo.
Štai, Pranas Žeimys miesto laikraščiui pasigyrė, kad, Seime pateikus pasiūlymą finansuoti Kurhauzo antrąjį rekonstrukcijos etapą, prie jo priėjęs premjeras Algirdas Butkevičius, draugiškai paplekšnojęs per petį ir pažadėjęs biudžete lėšų Kurhauzui surasti. Vos tik tai paskelbus internete, atskriejo piktdžiugiškas komentaras: „Seimūnas seka pasakas, mačiau tiesioginę transliaciją kai buvo atmestas prašymas dėl Kurhauzo - nepriėjo joks premjeras ir nieko neglostė”.
Kas tai - pavydas dėl neblogų P.Žeimio ir naujojo premjero tarpusavio santykių? Įsivaizduojate, kaip toks žmogus džiūgautų, jei Kurhauzo įrengimo darbus būtų atsisakyta finansuoti. Galima net nuspėti, koks komentaras pasirodytų vos tik apie tai būtų paskelbta - „Ar nesakiau, P.Žeimys melavo, nieko jis negavo”.
Iki šiol nerimsta aistros dėl pasirašytos jungtinės veiklos sutarties, pagal kurią miestui bus pastatyta moderni autobusų stotis ir naujas prekybos centras su pramogomis. Ši sutartis jau iš karto įvardinta, kaip konservatorių afera. Interneto anonimai net leidžia suprasti žiną, kokios sumos už šią sutartį esą nugulusios į miesto valdžios atstovų kišenes. Konservatorių oponentai po kaulelį išnarstė sutarties punktus ir miestui prognozuoja baisius nuostolius - girdi, liksime ir be stoties, ir be skypo. Visažiniai komentatoriai net skelbia, kad būtent taip konservatorių ir buvo sumanyta.
Užteko miesto valdžią pagirti už šį ryžtingą žingsnį pritraukiant rimtą investuotoją, kaip piktų komentarų kruša pasipylė ant tokią nuomonę išsakiusio autoriaus galvos: nupirktas, užsakytas, valdžios padlaižūnas. Rėkiama, trypiama kojomis net nenorint sutikti su faktais: neišleidęs nė cento miestas gaus modernią autobusų stotį ir sutvarkytą mašinų stovėjimo aikštelę. Tokiam apie tris milijonus litų kainuosiančiam pastatui lėšų nebūtų skyrusi nei valstybė, nei Europos Sąjunga. Tuos pinigus būtų tekę sukrapštyti patiems. Gal kažkada pardavus kokį nors savivaldybės pastatą. Realybėje tai reikštų, kad vien tik kalbomis apie naujoje vietoje reikalingą autobusų stotį gyventume mažiausiai dar keletą metų. Tiek pat laiko miesto centro prieigose turėdami apleistą aikštę, kurioje vasarą poilsiautojai bijo palikti savo automobilius.
Komentatoriai putoja toliau: neaiškaus kapitalo bendrovė pasinaudos milijonus kainuojančiu sklypu. Savaime suprantama, kad pasinaudos. Negi dar yra naivuolių, manančių, kad privatus verslas Palangai už gražias akis dovanos naują pastatą. Tačiau ne mažiau svarbu, kaip pasinaudos? Ar ten atsiras kažkokie uždari sandėliai, daugiabutis namas? Ne, šalia stoties pradės veikti naujas prekybos centras, kuris tarnaus visų žmonių poreikiams.
Tačiau to nenorintys girdėti internete niurzga toliau: „Į Palangą dar ilgai niekas (suprask, investuotojai) nevažiuos, kai pagrindiniai traukos objektai - prekybos centras su autobusų stotimi. O visiškai šalia „konservų” nemylimi verslininkai kelinti metai negali suderinti viešbučio projekto su 25 metrų baseinu”. Kažkas mieste jau seniai nori statyti baseiną, o palangiškiai apie tai nieko nežino? Kita vertus, apie kokią keletą metų trunkančią konservatorių nemeilę kalbama, jei ši partija valdžioje dar neišbuvo nė dviejų metų?
Paaiškėjo, kad tik pernai parengtas ir netrukus bus tvirtinamas techninis projektas, kuris Vėžių gatvės gale numato statyti sporto salę, 12 kotedžų ir daugiabutį namą. Daugiabučių namų kvartalo statytojai lengva ranka žada sporto salę paversti baseinu. Taigi, nėra jokių keletos metų, per kuriuos verslininkai neva negali suderinti projekto, nėra ir jokių konkrečių planų statyti baseiną.
Kam tada tokias viena ausimi nugirstas paskalas rašyti į internetą? Kad miesto valdžioje esantys konservatoriai atrodytų blogesni? O užtenka tik viešai pakritikuoti liberalcentristus, ir internete pasipila juos su žemėmis maišantys pasisakymai.
Tokių komentarų autoriai yra aiškūs. Tai - viešai vieni kitiems besišypsantys konservatoriai ir liberalai. Praėjusią kadenciją miestą valdžiusios politinės jėgos atstovus aiškiai graužia pavydas dėl konservatorių sėkmingų žingsnių. Pastarieji nuolat erzinami, kad dabar vykdoma anoje kadencijoje liberalcentristų sumanyta programa. Konservatoriai interneto erdvėje skuba išrėkti, kad prieš tai miestą valdę liberalcentristai nieko konkretaus nepadarė, o viskas, kas mieste atsiranda šiuo metu, yra Š.Vaitkaus nuopelnas.
Gaila, kad, tik savo nuopelnus skaičiuodami ir ką nors bandantiems daryti politiniams varžovams paslysti linkintys vieni ir kiti iš tiesų kenkia miestui. Jei autobusų stotis liks nepastatyta, bus apgauti ne konservatoriai, o visi palangiškiai. Jei valstybė nesuras lėšų Kurhauzo įrengimui, jų nebus gavęs ne P.Žeimys, o visa Palanga. Kita vertus, jei liberalcentristai savo laiku nebūtų pradėję diskusijų apie sporto areną, arba nebūtų atlikę būsimo kempingo detaliojo plano, šie objektai šiandien dar nebūtų pradėti statyti.
Kol politiniai varžovai to nesuvoks, kol neišmoks bendrai džiaugtis miesto pasiekimais, draugiški valdančiojoje daugumoje atsidūrusių konservatorių ir liberalcentristų rankų paspaudimai bus tik viešas melas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHA2013-02-05 10:46 (IP: 194.176.60.225)
Prie ko čia P. Žeimys ir Kurhauzo atstatymo lėšos. Netikėjau, kad vienas seimo narys iš opozicijos gali ką nors padaryti, susitarti su valdančiaisiais. Opozicijoje, jis tik kaičios pagalius valdantiesiems ir paskui sakys, kokie TS-LDK geri, o kiti nevykę. Dėkokite Palangos SD vadui, nes be jo nuopelnų, meras pas premjerą net nebūtų patekęs, ir net P. Žeimys nebūtų padėjęs.

Edis 2013-01-19 16:45 (IP: 78.61.43.85)
Prisimenam kaip Ziabkus nemėgo Žeimio, kai pastarasis buvo meru. O dabar šitaip pamėgo Vaitkų, kad ir Žeimiui nubyra vienas kitas malonesnis žodis.

Dalyviui šikniui 2013-01-19 16:37 (IP: 78.61.214.75)
Čia Ziabkų kritikuoja politikai, kurie metų metus sėdėjo į šikną rankas susidėję ir žaidė ping pongą į savo pusę. O dabar niršta, kad kazkas blogai. Teisingai Ziabkus raso. O jeigu nebūtų Ziabkaus Tilto nebepirkciau.

isties 2013-01-19 10:08 (IP: 79.132.174.107)
spekit kurioje mero kuno dalyje kyso p. Ziabkaus ausys? :) gaila, bet per tiek metu spaudos skaitymo, supratau, kad sio rastininko "tekstukai" - svelniai tariant, nepatikimi. o nepatikimi, nes stilius man primena siek tiek anksciau tarybiniu oficiozu stiliu..

Mielieji, 2013-01-18 19:02 (IP: 78.61.175.229)
visi trys žemiau parašyti komentarai Jums taip pat garbės neprideda.Ir iš kur imasi tokie visažiniai?

p. autoriau, 2013-01-18 13:20 (IP: 193.219.76.241)
jeigu galvojate, kad jums sekasi žeminati kitus kvailomis manipuliacijomis, uoliai vykdydat užsakymus, tai didžiai apsirinkate - pirmiausia ir labiausiai - žeminate save

gerb Autoriau 2013-01-18 11:52 (IP: 78.61.104.50)
Ne pavydas , Ne ! Bet nera ko sekti pasakas , ko nebuvo !Nesu nukvakusi jo gerbeja ir rinkeja , todel mane erzina tokie gyrimaisi ... O kodel JUS bendrai nepasidziaugiate , kad Darbo partijos pirmininke dirba Svietimo viceministre !?! Ranka nekyla ?!? Na taip , juk tai jusu nekenciamiausia partija ! Keistas man tas konservatoriu sienlaikrastis - tai iskoneveikia Sime del bezdejimo , tai priekaistauja politiniams varzovams , kad nedraugiski ... O kas cia taip viska skaldo ?!?

dalyvis 2013-01-18 09:50 (IP: 82.135.141.134)
Ale ir šiknius tas A.Ziabkus manipuliuoja faktais,stengdamasis visus įtikint,kad nesulindęs Vaitkui į išangę.Ponas žurnaliste pasidomėkit kas balsavo už šį projektą,kas jam pritarė ir kas ne.V.Šimaitis spaudoj,o V.Stalmokas taryboj paaiškino šios sutarties grėsmes,o Jūs ponuli bandot visus apipilt š...Negąsdinkit žmonių kad būtų atsiradę sandėliai ar daugiabučiai,nes sklypą valdo palangos komunalinis,o komunalinio 100 proc. akcijų savivaldybė taip kad be savivaldybės žinios ten niekas nestovės.Kas liečia baseiną tai ponas žurnaliste nepulk rašyt ką meras liepė(ar už ką galimai susimokėjo konservai)o pakalbėk su tais kas ruošiasi statyt ir su kokiomis problemomis susiduria.Ponas Ziabkau kad jūs neobjektyvus tai matosi bet kuriam mąstančiam palangiškiui,bet nuo nemąstančių bent fygos lapeliu savo gėdą prisidenkit...

Taip pat skaitykite

Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje, o taip pat ir Palangoje, vyko kasmetinė švarinimo akcija „DAROM“. Šiais metais organizatoriai Palangos miesto gyventojus kvietė tvarkyti penkias nešvariausias Palangoje ir Šventojoje esančias vietas – Ošupio upelio pakrantes Kunigiškėse, vietinių gyventojų dar vadinamomis...


Miesto Taryboje – dar viena politinė rokiruotė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 27 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto tarybos posėdyje įvyko dar viena palangiškių valdžion deleguotų politikų rokiruotė: vienas iš trijų Liberalų sąjūdžio deleguotų ir su šios partijos kolegomis šiai kadencijai išrinktas Arvydas Dočkus pareiškė pereinąs į TS-LKD frakciją. Kiek anksčiau tokį pat sprendimą jau buvo priėmęs ir buvęs A. Dočkaus bendrapartietis Tomas...


Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis. „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą. Pasivaikščiojusi po Palangą su kompiuteriu, pamėgino įsitikinti, ar iš tiesų taip lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Ar Palangos poilsiautojai žino, kur gali...


Tikrus politikų santykius atskleidžia internetas  8

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 01 17 | Rubrika: Savaitės komentaras

Viešumoje - draugiški rankų paspaudimai ir tikinimai, kad bendrai miesto labui dirba vieninga konservatorių ir liberalų komanda. Tuo pačiu metu internete abi politinės jėgos viena kitą anonimiškai drabsto purvais.


Antradienį, kovo 6 dieną, „Baltijos” pagrindinės mokyklos sporto salėje krepšinio mylėtojų, pasipuošusių krepšinio atributika, laukia „Palangos tilto“ krepšinio komanda, kuri pirmą kartą dalyvaus Palangos miesto krepšinio mėgėjų varžybose Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti. „Palinkėkite...


Nauji mokslo metai – ant nosies galo, bet dvi miesto mokyklos švaistosi karo kirviais. Į jį įtraukti ir Tarybą, ir tuo pačiu pamėginti išklibinti valdančiosios daugumos pamatus pasiryžusi ir pedagogė, Tarybos narė Genoveita Krasauskienė. Kai kurie valdančiosios koalicijos nariai atsargiai priekaištauja jau ir Tarybos vadovams: „Sprendimus reikėjo priimti...


Liberalcentristai patys kuria šviesią konservatorių ateitį

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 27 | Rubrika: Miestas

„Litesko” korta ateinančiuose rinkimuose į Palangos miesto tarybą tampa kozeriniu tūzu.  Laiku jį ištraukę konservatoriai jau dabar gali dėlioti būsimos miesto tarybos valdančiosios koalicijos pasjansą.  Didžiausių Tėvynės sąjungos konkurentų - liberalcentristų pastangos rinkimuose bus lengvai mušamos tuo pačiu „Litesko” tūzu.


Palangoje pasiekti jėgos dvikovės rekordai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Palangos sporto centre vyko tradicinis Lietuvos jėgos dvikovės čempionatas Palangos taurei laimėti. Tai jau 16-osios Lietuvos jėgos dvikovės taurės pirmenybės, kuriose trečiąją vietą iškovojo ir puikių rezultatų pademonstravo palangiškiai. Varžybose dalyvavo 107 sportininkai iš 19 Lietuvos miestų ir rajonų, pagerinusių net kelis šalies rekordus bei savo veržlumu įkvėpusių visus...


Palangiškiai internete. Kas, kur ir už kiek?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 29 | Rubrika: Miestas

Savo gyvenimo daugelis be kompiuterio ar juo labiau interneto platybių neįsivaizduoja. Panaršius įvairiausiose interneto svetainėse paaiškėjo, kad palangiškiai – aktyvūs internautai. Virtualioje erdvėje jie pardavinėja įvairius daiktus, ieško pažinčių bei reklamuoja dažniausią savo veiklą – būsto nuomą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius