Turgaus prekiautojų gelbėjimosi ratas – braškės

Palangos tiltas, 2017-07-10
Peržiūrėta
1739
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palyginti, žmonių išvis mažai. Seniau būdavo labai gerai, daug prekeivių. Dabar nėra kam parduoti“, – sakė prekybininkė Eusma.
„Palyginti, žmonių išvis mažai. Seniau būdavo labai gerai, daug prekeivių. Dabar nėra kam parduoti“, – sakė prekybininkė Eusma.

Kornelija BAKEJ

Įsibėgėjus vasaros sezonui į vieną iš labiausiai užsieniečių pamėgtų kurortų – Palangą – atvyksta vis daugiau saulės šilumos bei pramogų išsiilgusių poilsiautojų, kurie ne tik mėgaujasi jūros ošimu, bet ir pildo verslininkų kišenes. Toli gražu ne tokiu pačiu poilsiautojų antplūdžiu gali pasigirti Palangos miesto turgavietės prekiautojai.
Prasidėjus antram vasaros sezono mėnesiui, vaisių ir daržovių kainos beveik nepasikeitė, palyginti su birželio pradžioje vyravusiomis kainomis. Pirkėjų dėl mažesnės kainos ir gražios išvaizdos pamėgtų lenkiškų braškių vertė išliko panaši – nuo 2 iki 4 eurų už kilogramą. Tuo tarpu pirmosios lietuviškos braškės, kurios buvo pardavinėjamos po 7 eurus už kilogramą, stipriai atpigo – jų kaina dabar bemaž tokia pati kaip ir kaimyninėje šalyje užaugintų uogų.
Bevaikštant po turgų akį patraukia ir miško gėrybės – uogos bei grybai. Pasak uogautojų, žemuogių derlius dar nėra labai didelis, todėl jos bemaž perpus lenkia lenkiškų braškių kainas. Čia stiklinė jų (200 g) kainuoja 3 eurus.
Paklausti, ar pastebėjo pirkėjų antplūdį sulaukus vasaros sezono, prekiautojai tvirtino, jog turguose žmonių gerokai sumažėjo.
Tai patvirtino ir savo darže augintais žirniais bei miške rinktomis uogomis prekiaujanti Eusma. „Palyginti, žmonių išvis mažai. Seniau būdavo labai gerai, daug prekeivių. Dabar nėra kam parduoti“, – sakė pašnekovė.
Ne paslaptis, jog prieš dešimtmetį žmonių turguose būdavo daugiau, tad prekyba ūkininkams buvo palankesnė. Prekiautojos teigimu, tam įtakos turi didėjanti emigracija, daugelis žmonių įvairią produkciją pardavinėja bei perka patogesniais būdais – pavyzdžiui, internetu, taip sutaupoma laiko – nereikia stovėti visą dieną, nežinant kokia prekyba laukia šiandien. Tiesa, paklausus ar klientai prašosi galimybės nupirkti pigiau, ir ar tai dažniau daro vietiniai gyventojai ar poilsiautojai, atsako, jog tenka kainą ir nuleisti. „Nuleidžiam, žinoma. Vietiniai gyventojai nuleisti kainą prašo rečiau, poilsiautojai tikriausiai taupesni“, – šypsodamasi atsako iš Kretingos rajono Lazdininkų kaimo atvykusi ūkininkė.
Paėjus toliau, prie įvairiais vaisiais, daržovėmis, trešnėmis, braškėmis bei šilauogėmis nukrauto prekystalio stovinti moteris, kuri prisistatyti nepanoro, teigė, jog visas uogas perka po truputį, braškes, žinoma, gerokai daugiau. „Būna ir po du, ir po tris kilogramus nuperka“, – aiškino jau 16-ioliktus metus savo prekes turguje siūlanti palangiškė.
Beje, ant prekystalio jau mėlynavo ir šilauogės. Tiesa, šios uogos kone brangiausios turguje. 100 g šių uogų kainuoja apie pusantro euro, taigi norėdami paskanauti, už kilogramą sumokėsite apie 15 eurų. Vėliau, tikimasi, šilauogės pigs.
Netoliese galime išvysti ir raudonųjų, juodųjų serbentų, agrastų. Jų kainos gerokai mažesnės – už pusę litro juodųjų serbentų sumokėsite pusantro euro.
Prekeivė paklausta, ar turguje pastebi kaimyninių šalių gyventojų, teigė, jog pasitaiko, bet mažai – daugiausia lietuvių. Berdama trešnes į maišelį pensininkė pridūrė: „Turiu pažįstamų maskviečių – tai jie kiekvienais metais pas mane perka. Kad darbas turguje leidžia oriai gyventi nepasakyčiau, esu pensininkė, tai kažkiek prie pensijos prisiduriu, mokesčius susimoku ir gerai. Ko daugiau tikėtis“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pamestas auskaras. Gali būti, kad prie turgaus. Radusiam/-iai atsilyginsiu. Tel.8 603 28779


Bene didžiausia Palangos pažiba ir traukos objektas šiemet – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas, įsitaisęs Basanavičiaus gatvės kairiajame šone, einant link Palangos tilto. 


Palanga šiemet poilsiautojus pasitiks naujovėmis – kurorte iškilo apžvalgos ratas, iki pat jūros nutiestas takas neįgaliesiems, atsiras dar viena vieta paplūdimyje poilsiautojams, turintiems augintinius.


Sezono naujovė didžiausiame šalies kurorte, Palangoje – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas nuo trečiadienio, gegužės 16 d., jau atviras lankytojams. 


Palangos miesto gyventojus ir svečius jau netrukus džiugins naujas didžiulis apžvalgos ratas.


Antrasis „7bet-NKL“ ratas baigėsi Palangos „Kuršių“ (12-14) pergale.


Įsibėgėjus vasaros sezonui į vieną iš labiausiai užsieniečių pamėgtų kurortų – Palangą – atvyksta vis daugiau saulės šilumos bei pramogų išsiilgusių poilsiautojų, kurie ne tik mėgaujasi jūros ošimu, bet ir pildo verslininkų kišenes. Toli gražu ne tokiu pačiu poilsiautojų antplūdžiu gali pasigirti Palangos miesto turgavietės prekiautojai....


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius