Lietuvos žinios nuotr.

Lietuvos žinios nuotr.

Tylos šydu apraizgytas sveikatos apsaugos ministro vizitas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 05 24

Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas nebuvo viešintas, išgirdome įvairių.

Planuotas vizitas į pajūrio regioną
Viena palangiškė, užsukusi į redakciją, nuogąstavo, jog turinti tiek daug klausimų sveikatos apsaugos ministrui, o kita moteris paskambino pasiteirauti, ar mes turime ką nors prieš ministrą, atsakius, kad tikrai ne, sekė kitas klausimas, o kodėl mes nedalyvavome susitikime. Išgirdusi, jog žiniasklaida nebuvo pakviesta, moteris atsiprašė, nes buvo tikrai įsitikinusi, jog mes kvietimą buvome gavę.
Tad kaip čia taip nutiko, jog žiniasklaida nedalyvavo susitikime su ministru ir negalėjo perduoti palangiškiams žinių, kas buvo aptarta susitikimo metu. Informacijos teko „žvejoti“ tik iš antrų lūpų.
Pasiteiravus, ar vizitas galbūt buvo neplanuotas, sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė patikino, jog vizitas buvo tikrai planuotas.
„Šis ministro vizitas į Palangą buvo planuotas iš anksto. Tądien jis lankėsi pajūrio regione. Iš ryto dalyvavo Klaipėdoje vykusioje dalykinėje konferencijoje medicinos tema, po to susitiko su Klaipėdos miesto meru ir gydymo įstaigų vadovais. Popiet jo vizitas tęsėsi Palangoje. Kaip ir įprastai tokių išvykų metu, ministras susitiko su Palangos meru ir aptarė svarbius aktualius klausimus. Taip pat ministras A. Veryga bendravo su Palangos gydymo įstaigomis jiems aktualiais klausimais“, – pasakojo apie vizitą ministro patarėja.
Be to, kaip teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė, ministras šių vizitų metu domėjosi ir kaip Klaipėda bei Palanga yra pasirengusios įrengti pliažus, kur gyventojai galėtų lankytis su keturkojais draugais.
„Ministras praėjusiais metais savo įsakymu patvirtino tokią galimybę, pagal kurią kurortinių miestų vadovai gali nusimatyti konkrečias sąlygas ir vietas tokiems paplūdimiams“, – akcentavo ministro patarėja.

Nieko negalėjo papasakoti
Pašnekovė pabrėžė, jog apie jo vizitus yra skelbiama viešai ministro darbotvarkėje. Ir ji pripažino, jog tikriausiai dėl to, kad žinia apie ministro vizitą nebuvo paskleista plačiau, kaltas nesusipratimas.
„Kiek mums žinoma, paprastai merai ir savo darbotvarkėse anonsuoja, kai atvyksta ministrai ar kiti aukšti pareigūnai. Tikėtina, kad tai tiesiog žmogiška klaida ar nesusipratimas, ko nereikėtų sureikšminti. Ministras A. Veryga visada mielai bendrauja su žiniasklaida ir yra pasirengęs atsakyti į klausimus“, – šyptelėjo ministro patarėja.
Apie tai, kas buvo aptarta susitikimo metu, negalėjo papasakoti ir Palangos gydymo įstaigų vadovai. Palangos asmens sveikatos priežiūros centro vadovė Jūratė Mikutienė tikino, jog geriau kreiptis į Savivaldybę, ką ji norinti akcentuoti, tad atsisakė daugiau komentuoti, o Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė Sondra Kulikauskienė pripažino, jog oficialiame susitikime nedalyvavo, teko tik kartu su visais papietauti.

Apie susitikimą
Apie tai, kas buvo aptarta susitikimo metu, papasakojo Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė.
Anot jos, sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai Savivaldybėje buvo pristatyta Palangos miesto infrastruktūra, Palangos miesto sveikatos priežiūros sistema, kurorte teikiamos sveikatinimo paslaugos. Šiame susitikime dalyvavo mero pavaduotojas R. A. Mikalkėnas, Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė bei Ekonominės plėtros skyriaus vedėja R. Urbonienė.
Po šio susitikimo ministras lankėsi Palangos sveikatos priežiūros įstaigose – Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente bei Asmens sveikatos priežiūros centre ir susitiko su šių įstaigų vadovais. Šių susitikimų metu ministrui pristatyti minėtoms įstaigoms aktualūs klausimai – kalbėta apie miesto ligoninėje teikiamas paslaugas bei asmens sveikatos priežiūros centro renovacijos galimybes ir lėšų skyrimą renovacijai.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAElena 2018-05-27 20:21 (IP: 78.58.48.24)
Koks ministras, tokia ir nuotrauka

Palanga 2018-05-27 13:57 (pedera@gmail.com / IP: 66.102.9.45)
Tokia Misnistro nuotrauką įdėti labai didelė nepagarba Lietuvai ir visiškas žurnalistų neprofesionalumas

Taip pat skaitykite

Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Eismo pertvarka – lyg vizitas pas stomatologą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 02 09 | Rubrika: Savaitės komentaras

Kuo arčiau vasara ir neišvengiamas poilsiautojų automobilių antplūdis, tuo skaudžiau raukosi miesto valdžia.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Spalio 10 – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Parengė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo programą pagal sutartį su Palangos savivaldybe, 2013 10 10 | Rubrika: Sveikata

Nuo 1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir kiekvienais metais ši federacija skelbia vis kitą aktualią šios dienos temą. Šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema skirta vyresnio amžiaus žmonių psichinei sveikatai.


Desperatiškai į seimūno kėdę bandantis kabintis buvęs finansinės kontoros makleris, vėliau tapęs Vidaus reikalų ministru ir skandalingai lėkęs iš posto Raimundas Palaitis savo įtakos teisėsaugai gijomis praėjusią savaitę apraizgė ir Palangos miesto apylinkės teismo teisėją ir laikiną teismo pirmininkę Liuciją Paulauskaitę. Teisėja neatsilaikė buvusio ministro blėstančiam...


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Kurorte posėdžiavo Seimo aplinkos apsaugos komitetas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 30 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo aplinkos apsaugos komiteto išvažiuojamasis posėdis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas