Už milžiniškus vabalus – pyla direktoriui, verslininkas svarsto palikti Lietuvą

Už milžiniškus vabalus – pyla direktoriui, verslininkas svarsto palikti Lietuvą

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 09 01

„Po tokios patirties Palangoje tikrai galvoju palikti Lietuvą“, – tokie žodžiai nuskambėjo ne iš nusivylusio poilsiautojo lūpų, o jauno verslininko, sumaniusio pasiūlyti kurortui įvairesnių pramogų ir už tai sulaukusio tik kritikos antplūdžio. MB „Uoga LT“ vadovas Vaidas Kvedaras Palangos Birutės parke, prie naujojo tvenkinio, sukūrė edukacinę ekspoziciją „Neatrastas pasaulis“, kurioje tėveliai su vaikais galėjo apžiūrėti gerokai išdidintus vabalus ir dinozaurus. Tai nepatiko parko mylėtojams. Ekspoziciją šiomis dienomis tenka iškraustyti.

„Tikėjomės, kad žmonėms patiks“
Palangiškiai, pamatę aptvertą Birutės parko dalį, pasipiktino tokiu poelgiu ir ėmė siekti, kad ši ekspozicija būtų iškelta. Nuo liepos vidurio parke buvusi ekspozicija šiomis dienomis jau kraustoma lauk, veikla sustabdyta kiek anksčiau. Nors, kaip teigė šio reginio sumanytojas V. Kvedaras, buvo planuota ją išlaikyti iki Naujųjų metų ir gal net ilgiau, jei būtų susitarta.
Pylos už neva netinkamos ekspozicijos parinkimą netinkamoje vietoje gavo ne tik pats ekspozicijos sumanytojas, bet ir Palangos botanikos parko direktorius Valdas Pakusas. Jis papasakojo, kaip apskritai tie žmogaus dydžio vabalai buvo „apgyvendinti“ parke. „Į mane kreipėsi mažosios bendrijos „Uoga LT“ vadovas dėl tokios galimybės – ekspozicijos demonstravimo parke. Apie tai svarstėme, kur galėtume leisti tokią ekspoziciją kurti, nusprendėme, kad tinkama vieta būtų kiek atokesnė, mažiau lankoma, ne istorinė dalis – prie naujojo tvenkinio. Viską apgalvoję nusprendėme pabandyti. Parke iki šiol tokių dalykų neorganizavome, tad buvo tarsi eksperimentas. Tikėjomės, kad žmonės pasidžiaugs galimybe kažką naujo pamatyti. Daug buvo tokių žmonių, kurie ir palankiai atsiliepė apie šį sumanymą, bet buvo ir tokių, kuriems nepatiko. O įprastai tie, kurie kažkuo piktinasi, garsiau šaukia“, – pripažino parko direktorius V. Pakusas.
Taigi, ekspozicijos veikla nuo rugpjūčio 26 dienos sustabdyta, o iki rugsėjo 5 dienos organizatoriai iš parko turi išsikraustyti.
Paklaustas apie tai, ar dar ateityje kada bandys suteikti galimybę organizuoti kažkokią panašią pramogą, V. Pakusas patikino, kad tikrai ne. „Mes iš tiesų padarėme sau kaip ir „meškos paslaugą“. Ekonominės naudos nepajutome (su parko administracija buvo sutarta, jog ekspozicijos organizatoriai jiems mokės 5 proc. nuo pardavimų sumos – aut.). Bet ne dėl šio faktoriaus mes ir sutikome suteikti galimybę rengti šią ekspoziciją, tikėjomės lankytojams pateikti įvairumo. Žinoma, ne itin gražu, kai parke kažkuri teritorija aptverta tvoromis, tačiau reikia suprasti, kad tai daroma dėl saugumo, nes žmonės sugeba net ir tvoras išardyti, sulaužyti objektus. Be to, tvoros yra laikinas dalykas“, – kalbėjo Palangos botanikos parko direktorius.

Išgirdo įvairiausių argumentų
Pašnekovas sakėsi prisiklausęs iš besipiktinančių žmonių įvairiausių argumentų, kodėl negalima tokių ekspozicijų parke organizuoti ir tvoromis aptverti. „Išgirdau net tai, kad vienas iš nusivylusiųjų ekspozicija žmonių toje teritorijoje patyrė romantišką akimirką – ten pasibučiavo, o dabar negali ten patekti, – atskleidė parko vadovas. – O kadangi Palanga siekia šeimos kurorto vardo, tikėjomės, kad tokia pažintinė ekspozicija, kuri ne tik supažindina su gamtos pasauliu, bet ir suteikia galimybę smagiai praleisti laiką visai šeimai, kaip tik labai tiks“.
Kaip pastebėjo parko direktorius, nuolat girdisi viešojoje erdvėje, jog Palangoje nėra ką veikti, čia neįdomu, tad žmonėms pasiūlyta dar viena pramoga. „Žmonės skundžiasi, tačiau kai tik ką pasiūlai, nepatinka. Greičiausiai paskubėjome, galbūt reikėjo pradėti nuo mažesnių dalykų“, – puse lūpų šyptelėjo V. Pakusas.
Parko darbuotojai, prisipažino, nuolat sulaukiantys įvairiausių pastabų. Pavyzdžiui, kartą atvykę iš Vilniaus profesoriais save pristatę vyrai paaiškino, jog žolę reikia pjauti ne dienomis, nes taip drumsčiama poilsiautojų ramybė, o naktimis. O kartą viena moteris pasiskundė, kad parkas netvarkingas, nes jame daug ... kankorėžių.

Kilo mintis išvykti
„Palangoje visai nieko niekada nebedarysiu“, – nusivylimo neslėpė šios ekspozicijos sumanytojas V. Kvedaras. Jis papasakojo, kad „savo kailiu“ patyrė, kaip sunku kurorte įgyvendinti bet kokią verslo idėją. Pasak jo, jis girdėjęs ir iš kolegų, kad sulaukia tam tikrų puolimų, jis nebuvo išimtis. „Siundo įvairias institucijas, kad tikrintų veiklą. Juokingai atrodo. Jeigu tik sumanysi kažką naujo padaryti, tuoj sulauksi puolimo“, – teigė renginių organizavimu užsiimantis vyras.
Paklaustas, kokių patikrinimų jis sulaukęs, papasakojo, kad buvo tirta, kas leido užsiimti tokia veikla parko vietoje. „Juk ne savavališkai aš čia įsikūriau. Civilizuotai buvome sutarę su Botanikos parko administracijos darbuotojais, šie su savivaldybe. Gaila, jog puolamas buvo ir parko direktorius“, – kalbėjo V. Kvedaras.
Mažosios bendrijos, organizavusios šią daug diskusijų sukėlusią ekspoziciją, vadovas nusivylė verslumo skatinimo stoka. „Kažkodėl skundžiamasi, kad jauni žmonės išvyksta iš šalies. Nieko keisto, kad Lietuva tampa vienu dideliu pensionatu“, – pastebėjimą išsakė pašnekovas, pats prisipažinęs, kad jau rezgąs mintį išvykti.
Režisierius Palangos Birutės parke šią vasarą organizavo ne tik pažintinę ekspoziciją „Neatrastas pasaulis“, bet ir cirko po atviru dangumi pasirodymą „Stebuklų šalis“. Abu renginiai buvo mokami. Cirkas, panašu, sulaukė mažiau pasipiktinimo, bet kaip pastebėta, galbūt dėl to, kad vyko tik dvi dienas – nespėjo patraukti didelio už nuolatinę gerovę kovojančių žmonių dėmesio. „Labai abejoju, kad ateityje organizuočiau ir cirką Palangoje... Kai prisijungiau prie iniciatyvos, kurios metu iš visos Lietuvos atvykę vaikai pirmą kartą pamatę jūrą, viskas buvo labai gerai. Tačiau kai kreipiausi dėl savo reikmių, nieko nesulaukiau“, – teigė V. Kvedaras.
Paklaustas, ar būta pelno po šių renginių, Vaidas atviravo, kad uždirbti didelio pelno tikrai nepavyko. „Reikėjo sumokėti honorarus cirko artistams, tad iš šio renginio mažai beliko, o dėl ekspozicijos „Neatrastas pasaulis“, tai džiaugsiuosi, jeigu dar nuostolio nebūtume patyrę. Planavome kur kas ilgiau rengti šią ekspoziciją – iki Naujųjų metų. Per didžiąsias žiemos šventes ketinome sukurti gražią šviesų instaliaciją. Bet, panašu, kad visi planai sužlugo“, – apie neįvykdytus planus pasakojo Vaidas.

Pasaulyje dar ne to išvysi
Jaunasis verslininkas nusivylė Palangos valdžios atstovais. Dėl rengtos ekspozicijos parke jie buvo tiesiog užversti skundais, o, pasak pašnekovo, nenorėdami papildomų sau rūpesčių, nusprendė veiklą sustabdyti. „Pasižvalgius po pasaulį, dar ne tokių renginių pamatytumėte. Ir niekas dėl to nesiskundžia, priešingai, žmonės mielai lankosi. O čia žmonės ateina ir dar net ima vadovauti, kaip mums dirbti. Pastebėjau, kad žmonės net nežino, kokia tai parko dalis, ima pasakoti, kad tai istorinė dalis, kurios negalima taip aptverti tvoromis. Ši vieta tikrai nėra istorinė, tvenkinys buvo iškastas Palangos savivaldybės iniciatyva (turima omenyje, naująjį tvenkinį). Kodėl savivaldybė negalėjo pakovoti už verslumo skatinimą“, – stebėjosi Vaidas.
Jis atskleidė, jog išklausęs vienos moters aiškinimų, kaip jis čia taip galėjęs padaryti, jis jai pasakęs, kad toks požiūris tik ir skatina jaunus žmones išvykti iš šalies. Ši atsakiusi, kad tegul tik jis ir vykstantys, bus daug geriau. „Kam čia ką daryti? Jeigu tik pabandai, iš visų pusių visi tik „kerta“. Žmonių požiūris tiesiog žudo visas idėjas, norą kažką daryti“, – pripažino vyras.
Eksponatai, pašnekovo teigimu, iškeliaus į Bulgariją.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Po tokios patirties Palangoje tikrai galvoju palikti Lietuvą“, – tokie žodžiai nuskambėjo ne iš nusivylusio poilsiautojo lūpų, o jauno verslininko, sumaniusio pasiūlyti kurortui įvairesnių pramogų ir už tai sulaukusio tik kritikos antplūdžio. MB „Uoga LT“ vadovas Vaidas Kvedaras Palangos Birutės parke, prie naujojo tvenkinio, sukūrė edukacinę ekspoziciją...


Kretingos politikai svarsto galimybę apskųsti teismui Palangos valdžios sprendimą nuo kitų metų penkiais eurais apmokestinti įvažiavimą į kurortą, praėjusį ketvirtadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“.


Senosios gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, apsisprendusiam pasitraukti iš direktoriaus pareigų, Tarybos posėdyje praėjusį ketvirtadienį už ilgą ir nuoširdų pedagoginį darbą dėkojo visi į posėdį susirinkę


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas, beveik prieš pusantrų metų avarijoje pražudęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kunigą jubiliatą Liudą Serapiną, teisme mielai vaikščiotų atbulomis – vakar teismo salėje, prieš posėdį, suko veidą į šoną, o prieš nosį išvydęs su kamera nusitaikiusį žurnalistą, puolė...


Vasara? Nenoriu palikti savo darželio!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 05 31 | Rubrika: Miestas

Šiemet vasara Palangoje prasidėjo savaite anksčiau – gegužės 26-ąją. S.Vainiūno meno mokyklos koncertų salėje mudu su žmona Vlada Marija didžiulę sielos palaimą sykiu su kitais išgyvenome, stebėdami su kitais Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok“, skirtą Šeimos dienai ir vaikų išleidimui į...


Medis Lietuviai tradiciškai naudodavo medinius indus. Beje, tikdavo tikrai toli gražu ne bet kokia mediena – didelę reikšmę turėjo jos gydomosios savybės. Manyta, kad indai iš liepos pasižymi uždegimus slopinančiu poveikiu, šermukšniniai – gelbėja nuo avitaminozės. Gerai žinoma, kad beržo žievė pasižymi daugybe gydomųjų savybių – nuo...


Palangiškiai svarsto nerūkymo zonų kurorte atsiradimo galimybę

"Palangos tilto" informacija, 2011 10 26 | Rubrika: Nuomonės

Palangos politikai dar šiais metais turėtų apsispręsti dėl nerūkymo zonų kurorte atsiradimo. Tokia idėja jau kelta Narkotikų prevencijos komisijoje, šią savaitę svarstyta Miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdyje.


Jau balandžio 14-ąją į pirmą posėdį rinksis naujoji savivaldybės Taryba, o senoji, baigianti keturių metų kadenciją, paskutiniam posėdžiui rinksis rytoj. Daugiau kaip pusė darbą baigiančios kadencijos politikų – net 12 iš 21- rytoj paskutinį kartą brūžins savivaldybės posėdžių salės kėdes. „Palangos tilto“ kalbinami nuo kurorto politikos scenos, savo noru ar pagal rinkėjų valią...


Parašai įteikti direktoriui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį iniciatyvinės grupės, organizavusios gyventojų apklausą, koordinatorius Šarūnas Vaitkus ir vienas iš aktyviausių parašų rinkėjų Vytautas Ajauskas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui pristatė surinktus per 2119 gyventojų parašų dėl apklausos, ar nutraukti sutartį su UAB „Litesko“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius