Valdančiųjų manevrus sustabdė Vyriausybės atstovė

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 23

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau.

 

Netinkami paaiškinimai

Kaip nurodė K.Vintilaitė, minėtas sprendimas prieštarauja šalies teisės aktų nuostatoms. Ji pažymėjo, kad savivaldybės Tarybos sprendime nurodytos teisės normos ir faktinės aplinkybės yra netinkamos nurodytam klausimui spręsti. Pasak vyriausybės atstovės, aiškinamajame rašte teigiama, kad pasikeitus Palangos miesto savivaldybės tarybos daugumai ir pasirašius naują koalicinę sutartį, komitetų sudėtis nebeatitinka Vietos savivaldos įstatyme ir savivaldybės Tarybos veiklos reglamente nustatyto proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo.

 

Dvi aplinkybės

Vyriausybės atstovė išaiškino, kas yra dauguma ir kas yra mažuma. Pasak jos, Vietos savivaldos įstatyme yra įtvirtinta savivaldybės Tarybos daugumos sąvoka. Daugumai atsirasti yra dvi aplinkybės: kai savivaldybės Tarybos narių grupė ar frakcija yra delegavusi savo atstovus į savivaldybės vykdomąją instituciją arba mero, mero pavaduotojo pareigas. Kita aplinkybė, kai viename iš Tarybos posėdžių viešu pareiškimu, kuris įteikiamas posėdžio pirmininkui, nedeklaruojama, kad nedalyvauja sudarant savivaldybės vykdomąją instituciją ir nedeleguoja į jas mero ar mero pavaduotojo pareigas savo atstovų.

 

Turi pasisakyti

Vyriausybės atstovės teigimu, kai Tarybos nariai nepasisako dėl to, kad jie nedalyvaus sudarant savivaldybės vykdomąją instituciją ir nedeleguos į mero arba vicemero pareigas savo atstovų, taip pat yra priskiriami savivaldybės Tarybos daugumai. Priešingu atveju, jei tokie Tarybos nariai pasisakytų, kad nedalyvauja šių pareigų skyrime, jie būtų priskiriami savivaldybės Tarybos mažumai (opozicijai). Vadinasi, ir pasirašius naują Tarybos daugumos koalicinę sutartį, daugumai priskirtinų savivaldybės Tarybos narių skaičius nepasikeitė. Taip pat nepasikeitė ir daugumos bei mažumos atstovavimo proporcijos savivaldybės Tarybos sudarytuose komitetuose.

 

Daugumoje – 15 Tarybos narių

Vyriausybės atstovė K.Vintilaitė atkreipė dėmesį į tai, kad opoziciją sudaro 6 savivaldybės Tarybos nariai. Trylika Tarybos narių pasirašė daugumos koalicinę sutartį. Tačiau kiti 2 Tarybos nariai, nedeklaravę ir  nedelegavę savo atstovų, taip pat yra priskiriami savivaldybės Tarybos daugumai. Tad, anot atstovės, Palangos miesto savivaldybės tarybos daugumai, kaip priklausė, taip ir priklauso 15 tarybos narių.

 

Nepavykęs manevras

Skaitytojams priminsime, jog istorija prasidėjo iš mero pavaduotojo pareigų atleidus Edmundą Krasauską, kuris dirbo Ekonomikos ir finansų komitete. Neilgai trukus, iš minėto komiteto pirmininko posto buvo išverstas Remigijus Alvydas Kirstukas, o jį pakeitė opozicijos atstovas Mindaugas Skritulskas. Valdantieji, nesitikėję tokio akibrokšto, nusprendė perrašyti koalicinę sutartį. Tačiau šis manevras nepavyko.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, įvertinusi Palangos miesto savivaldybės tarybos paskutiniąjame posėdyje pakeitusi 2004 metų birželio 10 d. sprendimu priimtas nuostatas dėl gyventojų dalyvavimo apklausoje, pasiūlė pakeisti priimtą sprendimą.


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba sudarė naujas komitetų sudėtis. Nepaisant to, kad  Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė bei opozicija siūlė atidėti šį sprendimą, kaip prieštaraujantį Vietos savivaldos įstatymui, valdančiosios daugumos nariai  negirdėjo motyvuotų aiškinimų ir pritarė sprendimo projektui . 


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius