Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Valsas pušų pavėsy

2017 06 05

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. Todėl neatsitiktinai pasirinkta ir popietės vieta – Palangos kurorto muziejus, kuris saugo miesto praeitį, kur jaučiama kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių dvasia, kur iki šiol dar ataidi Maironio, Kipro Petrausko, prezidento Aleksandro Stulginskio ir kitų garsių Lietuvos žmonių žingsniai. Kiek čia visko būta! Nors praeitis daug ką jau užklojo, bet įvykių dvasia dar sklando muziejaus salėse. Ir apie visa tai, ir apie muziejaus įkūrimo istoriją susirinkusiems maloniai sutiko papasakoti muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė.
Šventėje dalyvavo svečiai iš Telšių. Tai moterų šokių kolektyvas „Pinavija“. Šokių pynėje palangiškius keitė telšiškės ir atvirkščiai. Popietę praturtino Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus eilės, kurias skaitė „Jūrės“ šokėja Nijolė Kapčienė.
Pasidžiaugę valsais, kadriliais, lietuvių liaudies bei europinių šokių siuitomis, uždainavę ir kartu pašokę „Žemėj Lietuvos“, nepajutome, kaip prabėgo prasmingas laikas iki šiol vadinamoje „Anapilio“ viloje, o dabar kurorto muziejuje.
Tą popietę nuoširdžiai dėkojome Telšių šokėjoms ir jų vadovei Genovaitei Lukauskytei už gražius šokius, muziejaus darbuotojai Audronei Levickytei už svetingą priėmimą, šios šventės iniciatorei „Jūrės“ vadovei Janinai Serapinienei, Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorei Vilmai Želvienei, kuriai visada užtenka laiko, gero žodžio, kantrybės ir dėmesio mūsų kolektyvui, kaip ir visam Trečiojo amžiaus universitetui.
Prie šių padėkos žodžių plojimais prisidėjo ir žiūrovai, kuriuos vos sutalpino salė. O juk tomis dienomis visa Palanga knibždėte knibždėjo nuo įvairių renginių.
Tad drįstame sakyti: „Iki kitų susitikimų kitose stotelėse“.

Ona STONIENĖ
„Jūrės“ šokių kolektyvo seniūnė


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pirmąjį teismą prapylusi Palanga liko teisi visuomenės akyse  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 12 15 | Rubrika: Savaitės komentaras

Visoje Lietuvoje išgarsintame kare dėl paplūdimių tualetų – pirmasis savivaldybės mūšis pralaimėtas. Palangos valdžios skundą išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad šią vasarą paplūdimiuose konteinerinius tualetus savivaldybė pastatė neteisėtai.


Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis...


Valsas pušų pavėsy

2017 06 05 | Rubrika: Kultūra

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. 


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Penktadienį apie apsisprendimą pasitraukti iš Palangos tarptautinio oro uosto pranešė beveik ketverius metus jam vadovavusi direktorė Jolanta Jucevičiūtė. Dabartinėse savo pareigose ji liks iki spalio 31 dienos. 


Lapkričio mėnuo – ne tik lapų kritimo metas, bet ir vėlių mėnuo. Nuo seno susiklostė tradicija artimųjų amžino poilsio vietą sutvarkyti dar iki Vėlinių, o per jas puošti kapus gėlėmis bei uždegti žvakutę. „Pasirūpinkime ir apleistais kapais“, - ragina kapinių prižiūrėtoja Liudmila Palčikova.


Į Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto surengtą konferenciją „EuroKom“, kitaip tariant Europos Komunikacija, šio didžiausio ES komiteto kvietimu, atvažiavo daugiau kaip 700 žurnalistų ir redaktorių iš visos Europos Sąjungos. Konferencijoje lankėsi ir šių eilučių autorius.


Šventosios švyturio šviesa – jau pusę amžiaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Sveikata

Lietuvoje stovi keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Pastarasis skaičiuoja jau šeštą dešimtį, tačiau iki šiol jūroje besiblaškantiems moja nuo kranto šviesomis. Vėjuotą ketvirtadienio popietę aplankytas jūreivių palydovas romantiškai žvelgė į tolį.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius