Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Valsas pušų pavėsy

2017 06 05

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. Todėl neatsitiktinai pasirinkta ir popietės vieta – Palangos kurorto muziejus, kuris saugo miesto praeitį, kur jaučiama kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių dvasia, kur iki šiol dar ataidi Maironio, Kipro Petrausko, prezidento Aleksandro Stulginskio ir kitų garsių Lietuvos žmonių žingsniai. Kiek čia visko būta! Nors praeitis daug ką jau užklojo, bet įvykių dvasia dar sklando muziejaus salėse. Ir apie visa tai, ir apie muziejaus įkūrimo istoriją susirinkusiems maloniai sutiko papasakoti muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė.
Šventėje dalyvavo svečiai iš Telšių. Tai moterų šokių kolektyvas „Pinavija“. Šokių pynėje palangiškius keitė telšiškės ir atvirkščiai. Popietę praturtino Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus eilės, kurias skaitė „Jūrės“ šokėja Nijolė Kapčienė.
Pasidžiaugę valsais, kadriliais, lietuvių liaudies bei europinių šokių siuitomis, uždainavę ir kartu pašokę „Žemėj Lietuvos“, nepajutome, kaip prabėgo prasmingas laikas iki šiol vadinamoje „Anapilio“ viloje, o dabar kurorto muziejuje.
Tą popietę nuoširdžiai dėkojome Telšių šokėjoms ir jų vadovei Genovaitei Lukauskytei už gražius šokius, muziejaus darbuotojai Audronei Levickytei už svetingą priėmimą, šios šventės iniciatorei „Jūrės“ vadovei Janinai Serapinienei, Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorei Vilmai Želvienei, kuriai visada užtenka laiko, gero žodžio, kantrybės ir dėmesio mūsų kolektyvui, kaip ir visam Trečiojo amžiaus universitetui.
Prie šių padėkos žodžių plojimais prisidėjo ir žiūrovai, kuriuos vos sutalpino salė. O juk tomis dienomis visa Palanga knibždėte knibždėjo nuo įvairių renginių.
Tad drįstame sakyti: „Iki kitų susitikimų kitose stotelėse“.

Ona STONIENĖ
„Jūrės“ šokių kolektyvo seniūnė


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis...


Valsas pušų pavėsy

2017 06 05 | Rubrika: Kultūra

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. 


Kodėl tris savaites tyli valdžia?  3

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 03 30 | Rubrika: Savaitės komentaras

Po viešai visai Lietuvos visuomenei paskelbtų faktų apie tai, kad Palangos politikai asmeninei naudai naudoja miesto biudžeto lėšas, praėjo trys savaitės.


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.


Dar nepasigėrę, o jau dalijasi valdžios postais?

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2015 02 23 | Rubrika: Miestas

Iki savivaldybės Tarybos rinkimų – mažiau kaip savaitė, o mieste kurstomos politinės aistros, kad naujoji valdančioji koalicija jau slapta yra sudėliota. Neva ji buriama priešiškumo konservatoriams principu – apjungtų visus, nenorinčius toliau matyti jų valdžioje.   Vicemero kėdė joje tektų  "rinkliavoriui" Eugenijui Simučiui, savivaldybės...


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (2002 m. gimimo), vadovaujami trenerio Arūno Maciaus, iškovojo tris pergales Lietuvos mokinių A lygos mažojo futbolo čempionato antro rato varžybose ir pateko į ketvirtfinalį.


Prieš pat Velykas, penktadienio vakarą, Palangos gyventojai ir svečiai buvo kviečiami jaukiai praleisti vakarą klube „Ramybė“ ir pasiklausyti pirmojo Palangos senosios gimnazijos abiturientės Lauros Girčytės solinio koncerto.


Kovo 27-ąją minima Tarptautinė teatro diena. Greitai bus dvidešimt metų, kai ją gali minėti ir palangiškiai: šiemet dvidešimtąjį savo gimtadienį švęsiantis Palangos „Grubusis“ teatras beveik kasmet šios dienos proga sukviečia Melpomenės globojamo meno gerbėjus į spektaklių premjeras. Premjera bus ir šiemet, tik – kiek vėliau...


Žvejai didžiausia švente laiko gerą kibimą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-oji minima kaip Šv.Klemenso, Žvejų globėjo diena. Kas saugo šiuolaikinius žvejus, o kas jiems – didžiausia šventė ir asmeninė pergalė? Nors ir įvairių taisyklių varžomi, jie niekuomet neatsisako didžiausio pomėgio, gyvenimo būdo ir drąsiai, kaip patys sako, eina į jūrą nepaisydami juos galinčių pasitikti kliūčių. Žinoma, būna ir tokių dienų, kuomet į jūrą žvelgti tenka tik nuo...


Ne viename susitikime su valdžia gyventojų konstatuota, jog  valdantieji liberalcentristai sugebėjo padidinti visų įmokamų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių tapo nebepakeliama. Miestelėnų įsitikinimu, paisoma tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus, kurių problemos ir bėdos valdantiesiems nerūpi. Miesto savivaldybės taryboje opozicijai atstovaujantys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius