J.Pirožnikas nuotraukose užfiksavo nelaimę, pagalbos suteikimą nukentėjusiesiems bei Greitosios pagalbos atvykimą.

J.Pirožnikas nuotraukose užfiksavo nelaimę, pagalbos suteikimą nukentėjusiesiems bei Greitosios pagalbos atvykimą.

Viesulas paplūdimyje skraidino batutus-sužaloti 4 Palangos svečiai

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 07 24

Vakar apie pirmą valandą popiet paplūdimyje prie „Mojo Lounge“, maždaug apie puskilometrį nuo  Palangos gelbėjimo stoties, besikaitinę poilsiautojai tapo reto gamtos reiškinio liudytojais: iš kopų atslinkęs maždaug 7-8 metrų aukščio smėlio sūkurys pakėlė maždaug į dviejų metrų aukštį du  batutus ir sužalojo žmones. Spėjama, kad apie 10 metų amžiaus mergaitei lūžo koja, moteriai buvo sumušti vidaus organai ir nugara, o vyrui krisdamas batutas sulaužė ranką ir sutrenkė galvą. Mergaitė ir vyras trumpam buvo praradę sąmonę.

Viesulą jūroje stebėjo ir pernai

 „Paskutinį kartą tokį gamtos reiškinį stebėjau prieš du metus. Pernai panašus darinys buvo susiformavęs jūroje, bet kranto jis nepasiekė,“- „Palangos tiltui“ sakė Jonas Pirožnikas, Palangos gelbėjimo stoties vadovas.
„Man gelbėtojas prie mūsų punkto, esančio netoli įvykio vietos, pranešė, kad staiga atslinkęs smėlio sūkurys pakėlė batutą - ant jo buvo žmonių, jų daiktų. Daiktai tiesiog ėmė skristi į visas puses. Mūsų žiniomis, buvo traumuoti keturi žmonės,“- pasakojo J. Pirožnikas.
Gelbėtojai nukentėjusiuosius transportavo į Gelbėjimo stotį, kur jiems buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba, operatyviai dviem ekipažais atvyko Greitosios pagalbos medikai.
Gelbėtojų vadas sakė maždaug apie 13 valandą netoli „Mojo Lounge“ palapinės pamatęs tamsų aukštą stulpą, kuriame sukosi poilsiautojų daiktai.
„Iškart supratau, kas vyksta. Kiti vyrai iš pradžių net nesuprato, kas atsitiko,“- sakė J. Pirožnikas.


Sėdmaišius nunešė net iki  Šventosios

„Daug metų stebiu paplūdimį ir jūrą, bet tokių reiškinių matau nedažnai. Dažniausiai vandens viesulai susiformuoja būtent vandenyje. Tokį sūkurį, pavyzdžiui, stebėjau jūroje ir pernai, bet jis kranto nepasiekė. Paskutinį kartą tokį smėlio viesulą krante fiksavau prieš du metus. Nepamenu, kad tuomet būtų nukentėjusiųjų, bet viesulas toli nuskraidino batutus ir sėdmaišius, net iki Šventosios,- pasakojo J. Pirožnikas. - Gamtos planuoti negalima. Dėl to žmonėms neliepsi nevažiuoti į Palangą.“
Anot J. Pirožniko, šiais metais buvo užfiksuotas vienas skendimo atvejis. Skendo Baltarusijos pilietis, jis buvo išgelbėtas.
„Buvo ir vienas savižudybės nusiskandinant atvejis. Su mergina susipykęs vaikinas nušoko nuo tilto, bet gelbėtojai spėjo jį išgelbėti,“- sakė J. Pirožnikas.
Abi nelaimės įvyko tą pačią dieną.

Bandė pasprukti iš įvykio vietos

Vilnietė mergina, prisistačiusi Lauros vardu, su draugu Tomu „Palangos tiltui“ sakė, kad nukentėjusieji nuo viesulo yra jų pažįstami, atvykę į Palangą iš Marijampolės.
„Gulėjome maždaug apie 10 metrų nuo batutų, kai atlėkęs viesulas pakėlė juos maždaug į dviejų metrų aukštį. Buvo įspūdis, kad kai kurie žmonės nesuprato, kas vyksta. Pribėgę keli vyrai bandė čiupti batutus ir traukti link žemės, bet tuomet vienam vyrui batutas, staigiai pasisukęs, trenkė į galvą. Jį apsvaigusį nusivedė moteris. Atrodė, kad labiausiai nukentėjo mergaitė, kuri stovėjo prie batuto,“- sakė Laura.
„Ta mergaitė stovėjo šalia batuto ir siurbčiojo gėrimą, kai pakilęs batutas trenkėsi į ją šonu. Ji ėmė rėkti. Ji - mūsų pažįstama. Visi prie jos subėgo, bandė pavesti į šoną. Bet ji ėmė alpti, giminės gaivino ją vandeniu. Netrukus atvažiavo greitoji ir policija,“- pasakojo Tomas.
Anot liudininkų, po įvykio batutą prižiūrintys vyrukai bandė kuo greičiau su visu įrenginiu palikti nelaimės vietą.
„Žmonės ėjo prie jų aiškintis, o jie nelabai net atsakinėjo į jų klausimus. Tik bandė kuo greičiau išleisti orą iš įrenginio ir dingti iš paplūdimio,“- pasakojo liudininkai.


Batutai nebuvo pririšti

„Batutas net nebuvo pririštas,“- tvirtino pora.
„Tik įvykus nelaimingam atsitikimui, tie vyrukai puolė rišti batutus prie smeigtų smėlyje, o netrukus, „pasimetę“, jau bandė palikti paplūdimį,“- sakė Tomas.
Pora tvirtino, kad atskriejus viesului, ant batuto tuo metu nieko nebuvo.
„Viskas įvyko labai netikėtai. Tiesą pasakius, net nepastebėjau, kaip ir iš kur jis atlėkė. Tik išgirdau, kad kai kurie žmonės ėmė klykti, ir batutas ėmė kilti,“- prisiminė mergina.
Anot jos, jokio ūžesio nebuvo - tik stiprus vėjas pakilo.
Bet kiti poilsiautojai tvirtino išgirdę stiprų ūžesį.
„Išgirdau kažkokį traškesį ir, pakėlęs galvą, pamačiau ore skraidančias pavėsines bei skėčius nuo saulės. Iš pradžių pagalvojau, kad tai poilsiautojai leidžia aitvarus. Bet kai išvydau virš paplūdimio kavinių palapinių ore sklandantį batutą, supratau, kad čia kažkas ne taip“, – pasakojo kitas poilsiautojas.

Tai - gamtos išdaiga

Palangos meras Šarūnas Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad į įvykio vietą buvo nuvykęs kartu su žiniasklaidos atstovais.
„Labai gaila, kad įvyko tokia gamtos nelaimė, kurios metu buvo nukentėjusiųjų. Bet, pabrėžiu, tai - gamtos išdaiga. Staiga kilę viesulai nuneša ir namus, ir automobilius. Bet niekas nekaltina, kad automobiliai nebuvo pritvirtinti prie žemės. Sunku pasakyti, ar čia galima įžvelgti batuto savininkų kaltę,“- sakė Šarūnas Vaitkus.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAkvaila... 2014-07-28 12:23 (. / IP: 86.100.63.40)
Š.V. komentaras- tai kaip pirmoko...

Taip pat skaitykite

Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Vakar apie pirmą valandą popiet paplūdimyje prie „Mojo Lounge“, maždaug apie puskilometrį nuo  Palangos gelbėjimo stoties, besikaitinę poilsiautojai tapo reto gamtos reiškinio liudytojais: iš kopų atslinkęs maždaug 7-8 metrų aukščio smėlio sūkurys pakėlė maždaug į dviejų metrų aukštį du  batutus ir sužalojo žmones. Spėjama, kad apie 10 metų...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.


Ar gali būti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) samdytas lėktuvas su slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje kaliniais leidosi Palangoje? Tokią versiją iškėlė Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Reprieve“, kuri paviešino duomenis apie CŽV samdytų lėktuvų skrydžius, kuriais įtariamieji terorizmu iš Lietuvos buvo gabenami į...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Virto persirengimo kabinos, bet viesulas paplūdimio paviljonų neįveikė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Po sekmadienį pajūryje praūžusios audros, vakar rytą Palangos paplūdimiai poilsiautojus pasitiko sutvarkyti. „Žmonės pajūryje ilsisi, paplūdimiai tvarkingi. Atrodo, jog škvalo nebūta“, – sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.   Užklupo staiga Škvalas bei smėlio audra sekmadienį pajūrį užklupo staiga, tad pasirengti jam laiko beveik...


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius