Visi 60 šalies merų kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę - šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas, teikiamas nesiekiant pelno

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 05

Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.

"Šiuo metu galiojantys teisės aktai Savivaldybes įpareigoja net ir viešųjų paslaugų teikimą perduoti į verslo rankas, perkant iš jų turto administravimo ir viešųjų paslaugų teikimo paslaugas. Ir tik jei neatsiranda verslininkų, norinčių valdyti savivaldybių turtą ar teikti viešąsias paslaugas, tai galima pavesti savivaldybių įmonėms," - pastebi Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras, vienas iš tokio kreipimosi iniciatorių.


Merai rašte išsakė bendrą poziciją, sutampančią su Lietuvos savivaldybių asociacijos nuomone, kad šilumos tiekimas, nuotekų ir atliekų tvarkymas, keleivių vežimas vietinio susisiekimo maršrutais, viešųjų teritorijų ir gatvių priežiūra, maitinimas ugdymo, globos ar sveikatos priežiūros įstaigose – tai visiems gyventojams aktualios paslaugos, ir teikiant jas, neturėtų būti siekiama užsidirbti pelno.

"Taip pat savivaldybės pačios turėtų spręsti, kas teiks viešąsias paslaugas naudojant savivaldybei priklausantį turtą, pavyzdžiui, baseinus, stadionus ar sporto arenas. Tai užtikrintų galimybę gyventojams gauti pigias, o neretai – ir nemokamas sveikatinimo paslaugas. Todėl visi 60 Lietuvos merų palaiko Seimo narių inicijuotus įstatymų pakeitimus, įtvirtinančius vietos savivaldybių teisę patiems spręsti, kas savivaldybėje teiks viešąsias paslaugas bei administruos savivaldybės, t. y. visų jos gyventojų, lėšomis sukurtą turtą. Merai palaiko Vyriausybės sprendimą teikti tai numatančias įstatymų pataisas Seimui," - rašoma 60 merų laiške.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje palangiškiai suteikė galimybę pamatyti Kiniją ir ten nesilankiusiems. Būrelis keliautojų fotografijų pagalba vaizdingai perteikė tai, kas jiems labiausiai paliko įspūdį viešint šioje šalyje.  


Pagalba įvairioms organizacijoms visuomet praverčia, ji padeda įgyvendinti numatytus planus, kurti įvairiapusiškas veiklas, o svarbiausia – suteikti reikalingą pagalbą žmonėms. Tai patvirtino ir dviejų Palangos organizacijų – Palangos neįgaliųjų draugijos ir Palangos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos – atstovai, dalyvavę socialinės reabilitacijos paslaugų...


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė pasiekė didelį laimėjimą – nuo šiol mokyti nuotoliniu būdu mokytojai galės ne tik mokinius iš Kretingos rajono, bet ir visos šalies. Tokias paslaugas turi galimybę teikti vos kelios švietimo įstaigos Lietuvoje.


„Snoro“ bomba sudrebino šalies finansus

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 17 | Rubrika: Savaitės komentaras

Trečiadienio pavakare Lietuvoje driokstelėjusi finansinė bomba sudrebino visą šalį. Su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės palaiminimu Vyriausybė staiga nusprendė nacionalizuoti „Snoro“ banko akcijas ir iš karto visiškai sustabdė jo veiklą. Indėlius ir savo pinigus einamosiose sąskaitose laikę keli šimtai tūkstančių šalies...


Turbūt ne vienas jaunas žmogus susimąsto: „Kaip gerai būtų gauti paskolą ir įsigyti nedidelį, tačiau savo nuosavą būstą“. Tačiau šią mintį daugelis greitai nuveja manydami, jog jų uždarbis menkas, todėl šansai gauti paskolą yra menki. Kadangi pati labai norėčiau turėti nuosavą būstą, pabandžiau pasidomėti galimybėmis gauti paskolą Palangos bankuose. Savo patirtimi norėčiau pasidalinti su...


Kurorte – šalies policijos vadovai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos poilsio namuose „Pušynas“ šalies Policijos aukščiausieji pareigūnai su kurortų merais bei apskričių vyriausiaisiais policijos komisariato viršininkais aptarė viešosios tvarkos, eismo ir visuomenės saugumo užtikrinimo vasaros sezono metu problemas bei jų sprendimo būdus. Pasitarime dalyvavo ir Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius