Žygeivis dėl vėžiu sergančių vaikų apkeliavo Lietuvą

Žygeivis dėl vėžiu sergančių vaikų apkeliavo Lietuvą

2016 10 20

Tauragiškis Saulius Bagdonas, leidęsis per Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų, užsukęs į daugelį miestų – neaplenkęs ir Palangos, – skleidęs žinią, jog prisidėti galime visi, savo žygį baigė. 41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdies žygio“ rezultatas.
„1000 km Širdies žygį“ organizavo paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ kartu su VšĮ „Aktyvi Tauragė“. ŽygeivisS. Bagdonas per daugiau kaip pusantro mėnesio aplankė net 29 šalies miestus ir skleidė žinią bei ragino aukoti vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams. 30-asis aplankytas miestas ir paskutinis viso žygio taškas – Vilnius.
„Tas saldus jausmas, kai padarai tai, apie ką svajojai; tai, kam atidavei visą save ir dar daugiau; tai, kas padėjo suvienyti visą Lietuvą. Esu pavargęs, išsikvėpęs, bet laimingas. Nuėjome ilgą kelią, kuris nebuvo tiesiog kelias. Tai – gyvenimo kelionė. Esu už gyvenimą, už tų sunkiai sergančių vaikų gyvenimą“, – sakė S. Bagdonas, nenuilstamai keliavęs už vėžiu sergančius vaikus per visą Lietuvą.
„1000 km Širdies žygio“ metu ligoniukams jau yra suaukota daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Už žygio metu surinktą sumą bus perkamos specialios gulimos funkcinės lovos su reguliuojama padėtimi. Tokios lovos slopina skausmą, ilgai gulint vienoje padėtyje padeda išvengti pragulų, diskomforto raumenims. Prisidėti prie žygio galima iki spalio 31 dienos aukojant trumpuoju numeriu 1418 arba aukojant į „Mamų unijos“ sąskaitą Danske banke.
„Aš pats puikiai žinau, kas yra vėžys, kokia būna savijauta, ką išgyveni, kai slenka plaukai. Tai nėra mūsų kaip VšĮ „Aktyvi Tauragė“ pirmas projektas, tik tiek, kad anksčiau organizuodavome renginius, kurie tęsdavosi vieną dieną, o ne daugiau kaip mėnesį, kaip kad šiuo metu vykstantis žygis. Susitikęs su „Mamų unijos“ atstovais pasiūliau idėją, kuri buvo palankiai priimta“, – pasakojo S. Bagdonas spalio pradžioje lankęsis Palangos miesto savivaldybėje.
Jam užteko be baimės leistis į ilgą žygį, išgirdus, kad vėžiu sergantiems vaikams, kurie gydomi Kauno klinikose, trūksta funkcinių lovyčių. „Šios funkcinės lovytės yra be galo svarbios vaiko gydymuisi. Viena lovytė kainuoja 4000-5000 eurų. Giliai širdyje tikiu, kad pinigų mes turėsime kelioms lovytėms nupirkti. Be 20 tūkst. nežadu grįžti. Galų gale įnešime tos šilumos į bendruomenes, kurios labai trūksta, ypač šiuo laiku, kai visi skubantys. Per retai pasakome vienas kitam mielesnį žodį, per retai bendraujame su artimaisiais“, – ryžtingai kalbėjo žygeivis. Dabar jau aišku, kad Saulius savo tikslą pasiekė – suaukota 20 tūkst. eurų.
Noras pagelbėti neabejotinai yra žygeivio varomoji jėga kelyje. „Kol niekas iš artimųjų nesuserga, atrodo, kad niekas neserga išvis. Tačiau taip nėra. Tenka daug bendrauti su šeimomis, kuriose artimieji susiduria su šia liga. Pažįstu šeimų, kurių vaikai skaičiuoja paskutines savo gyvenimo dienas. Man ši kelionė prilygsta mano vaikų gimimui. Visos istorijos, kurias išgirstu, kurias išgyvenu kartu su šeimomis, paliečia jautriausias širdies stygas ir motyvuoja. Manęs vienas mokytojas paklausė, ar aš neišprotėsiu nuo tokio emocinio krūvio, patiriamo kiekviename mieste. Aš suradau keliaudamas daug draugų, kurie mane palaiko, rašo man laiškus. Viename mieste jaunimas pasiūlė padaryti akciją, kurios metu nusikirpome visi plaukus“, – įspūdžiais anuokart Palangoje dalijosi S. Bagdonas.

„Palangos tilto“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galvojo, kaip įdomiau paminėti šią neeilinę progą. O štai įmonės „Dotnuva Baltic“ darbuotojai sumanė šimtmetį minėti dešimt dienų – tiek prireikė apkeliauti Lietuvą ne kuo kitu, o traktoriumi. Beveik galutine stotele tapo Palanga, po jos ketinta apsilankyti dar keletoje vietų.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis daugiau kaip 550 vaikų ir jų globėjų neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausių per visas vasaros atostogas – praėjusį šeštadienį bei sekmadienį daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų, į didžiausią šalies kurortą daugiausiai suvažiavę iš globos namų, socialiai remtinų šeimų, pirmą kartą pamatė jūrą.


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Tauragiškis Saulius Bagdonas, leidęsis per Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų, užsukęs į daugelį miestų – neaplenkęs ir Palangos, – skleidęs žinią, jog prisidėti galime visi, savo žygį baigė. 41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdies žygio“ rezultatas.


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Šių metų gegužės mėnesį septyniolikmečiui palangiškiui Adrijui Beniušiui diagnozuota dešinio šlaunikaulio aukšto piktybiškumo (G3) distalinės dalies osteosarkoma. Tokia onkologinė liga dažniausiai kerta 15-20 metų vaikinams. Gydymo eigoje kojos netekęs vaikinas stengiasi į ateitį žvelgti optimistiškai ir apie savo ligą stengiasi...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Beveik keturiasdešimt metų su pačiais mažiausiais palangiškiais dirbanti vaikų lopšelio-darželio auklėtoja Audronė Bružaitė sako, jog specialybę rinkosi todėl, kad tada jai, pačiai dar vaikui, atrodė, kad darbas darželyje – savotiškas žaidimas. Žaidžia ji ir dabar, tačiau prisipažįsta, jog iš vaikų labai daug ko išmokstanti.


Prieš mažiau nei dvi savaites atidarytas vaikų žaidimų parkas susilaukė didelio vaikų antplūdžio. „Ši vaikų žaidimų aikštelė nuostabi“, – taip apie šį įspūdingo aukščio parką atsiliepia žmonės atvykę iš svetur. Šiame parke lankosi ne tik vaikai, bet jų tėveliai ar net seneliai, kurie  laiką leidžia įsikūrusioje lauko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius