„ ... bet gelbėk mus nuo dviratininkų. Amen“

Palangos tiltas, 2016-05-05
Peržiūrėta
932
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„ ... bet gelbėk mus nuo dviratininkų. Amen“

Užklausus Palangos gyventojo, arba bet kurio gerai pažįstančio mūsų kurortą poilsiautojo, kuri miesto teritorija yra saugiausia pėsčiajam, neabejoju, jog sulauksite atsakymo „Birutės parkas“. Iki šių dienų taip būčiau atsakęs ir aš. Deja, po pirmojo gegužės savaitgalio nenoromis nuomonę prisiėjo pakeisti, dabar parko teritorija nėra saugi praeiviams, ypač mažiesiems.
Darbo dienomis situacija parke dar pakenčiama, tačiau savaitgaliais parko takus užvaldo chuliganiški ratuotieji – dviratininkai bei keturratininkai. Jie rieda ne po vieną, o būriais, praeiviai priversti kuo skubiausiai trauktis į šonus, o siaurus ir vingiuotus parko takus atiduoti ratuotiesiems. Dviratininkai, negana, kad užvaldo pėstiesiems skirtus takus, parke jaučiasi kaip treke – mina pedalus iš visos jėgos.
Prie visų į parką vedančių takų stovi eismo ženklai, draudžiantys ratinių priemonių eismą, tačiau visose žiniasklaidos priemonėse išaukštintiems dviratininkams jie tarsi negalioja.
Atlikau rizikingą eksperimentą – prie pagrindinio parko įėjimo iš Meilės alėjos, ties Tautos vado ąžuolu, pastebėjau spėriai atminančių jaunų dviratininkų grupę. Vaizduodamas, kad jų nepastebiu, sustojau nuolaidžiame panduse, ten apvažiavimas neįmanomas ir dviratininkai buvo priversti sustoti. Nusiropštę nuo savo aparatų, pasipiktinę priverstiniu stabtelėjimu mane užsipuolė necenzūriniais priekaištais, atseit tu, šioks ir toks seni, nematai, kad mums trukdai poilsiauti. Aš labai mandagiai priminiau, jog „jūs tikriausiai nepastebėjote eismo ženklų, o aš maniau, kad jie, šie ženklai, man suteikia pirmumą“. „Seni, neišsidirbinėk, nes dar vieną žodį ištarsi ir gausi į snarglį“. Aš tiems jaunuoliams (panašu, jog tai buvo studentai) prisipažinau, kad gauti ten, kur jie pasiūlė, mano metuose tikrai nesinori, tačiau pažadėjau, jog pasimelsiu, kad jų pasivažinėjimas nesibaigtų nelaime, neduok Dieve, po ratais pakliūti vaikui!
Dabar tik pavasario pradžia, o kas dėsis kurortinio sezono įkarštyje? Pats laikas imtis dviratininkus sutramdysiančių veiksmų. Juk norintiems pasivažinėti, erdvių ir specialiai įrengtų takų Palangoje pakanka.
Pirmoje eilėje susirūpinti nenormalia situacija privalo Birutės parko administracija, neturi likti nuošalyje savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.
Pro pirštus žiūrėti į įžūlius eismo ženklų pažeidimus neturėtų ir policija, savaitgaliais būtina kontroliuoti įžūlius eismo ženklų pažeidėjus.

Vitalius Bernardas LITVAITIS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos dviračių takais važinėjanti ypatinga transporto priemonė traukia praeivių ir kitų dviratininkų dėmesį. Aukso spalvos dviratis su dviem vairais, daugybe žibintų ir atšvaitų, specialiu veidrodėliu ir komfortišką važiavimą užtikrinančia sėdyne su atlošu – vienintelis visoje Lietuvoje, rašo delfi.lt žurnalistas Mindaugas Milinis.


Palangos miesto PK pareigūnai rugsėjo 24 – 25 dienomis prie kurorto mokyklų tikrino kaip eismo taisyklių reikalavimų laikosi į pamokas dviračiais ir paspirtukais atvažiuojantys moksleiviai. Per dvi dienas patikrinta apie pusšimtis dviratininkų, nustatyti 29 pažeidimai.


Palangos bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios policijos rėmėjus, savaitgalį ir savaitės viduryje vykdė prevencines priemones dviratininkų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų eismo saugumui stiprinti.


Užklausus Palangos gyventojo, arba bet kurio gerai pažįstančio mūsų kurortą poilsiautojo, kuri miesto teritorija yra saugiausia pėsčiajam, neabejoju, jog sulauksite atsakymo „Birutės parkas“. Iki šių dienų taip būčiau atsakęs ir aš. Deja, po pirmojo gegužės savaitgalio nenoromis nuomonę prisiėjo pakeisti, dabar parko teritorija nėra saugi praeiviams, ypač...


Artėjant „visaliaudinei“ Stalo šventei Palangoje ant diskusinių svarstyklių pasimečiau keletą rugsėjo ryto minčių. Gerai, kad yra sugalvotas stalas, bet gyvenime vis tiek svarbiausia yra tai, kas sėdėjo, sėdi ir sėdės už to stalo. Geraširdiški pašnekovai, derybininkai, taikdariai, bičiuliai su vyno taurėmis ar „kavaholikai“ su...


Atšilus orams gatvėse padaugėja dviratininkų. Palangoje važinėjimas dviračiu – itin populiarus aktyvaus poilsio būdas. Tačiau statistika rodo, kad vasaromis padidėja ir dviračių vagysčių skaičius. Todėl Palangos policija ragina pasiruošti artėjančiai vasarai ir įregistruoti savo dviratę transporto priemonę policijoje. Daikto žymėjimas – tai viena iš prevencinių...


„Taip buvo visados ir per amžius amen...“ – kalba maldos žodžiai, kuriuos galime garsiai „išstaugti“ ant jūros kranto Šventojoje, kuri tokia buvo 1986-1989 ir tokia pati – 2013 metų gruodžio 17 dieną. Tikrai ne europietiškas vaizdelis. Net Aliaska tvarkingesnė. Provincijos rutina, pušinėliuose arti švyturio aplink...


Dviratininkų pamėgtoje Palangoje – dėmesys mažųjų saugumui

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 12 | Rubrika: Miestas

Palangoje besiilsinčios sportiškos šeimos raginamos pasirūpinti savo, o ypač – mažųjų dviratininkų saugumu. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo galimos nelaimės – prieš sėdant ant dviračio savo atžalai užsegti šalmą. Apie tai primena kurorto Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) specialistai. Palanga pelnytai gali vadintis dviratininkų rojumi...


Jaunieji Palangos dviratininkai raginami dėvėti šalmus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant vasarai bei dviratininkų sezonui Palangos vaiko teisių apsaugos specialistai ragina tėvus pasirūpinti mažųjų eismo dalyvių saugumu. Vaikų saugumo gatvėje problema aptarta ir Palangos miesto bendruomenės vaiko teisių apsaugos tarybos posėdyje.


Uždraustas automobilių eismas centrinėje miesto dalyje, gausybė dviratininkų – nuo mažiausių iki didžiausių, riedlentininkų, riedutininkų. Tokią viziją pateikia ne vienas alternatyvių transporto ir pramogų būdų šalininkas. Ne kartą panašią viziją kūrė ir miesto meras Vytautas Stalmokas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius