Palangos kredito unija: klientams mūsų durys visada atviros

***, 2024-03-30
Peržiūrėta
733
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

  Palangos kredito unija: klientams mūsų durys visada atviros

Tuo metu, kai Lietuvoje dirbantys komerciniai bankai traukiasi iš šalies regionų ir miestelių, lietuviškosios kredito unijos didina apsukas ir užsitarnauja vis daugiau pasitikėjimo. Gyventojai ir verslas vertina ne tik dažnai žemesnes ir palankesnes finansinių paslaugų bei finansinių produktų kainas, aptarnavimo kokybę, bet ir tai, kad kredito unijos bei jų skyriai – atviri savo klientams ir čia galima patekti be jokių eilių ar išankstinių užsirašymų vizitams.

Unijų veikla pasiteisina

Lietuvoje veikiančių kredito įstaigų – kredito unijų veikla itin pasiteisina, jų veiklos apimtys auga, o efektyvumas didėja, šios kredito įstaigos yra prieinamesnės klientams. Be to, lyginant su bankais, dauguma lietuviškųjų kredito unijų paslaugų yra netgi pigesnės.

Palangos kredito unija priklauso Lietuvos kredito unijų (LCKU) sistemai, kuri vienija 45 kredito unijas visoje Lietuvoje. LCKU kredito unijų grupė – kooperatiniais pagrindais sukurta finansinė institucija, kuri yra sukaupusi daugiau kaip 20 metų sėkmingos veiklos patirtį ir turi daugiau negu 100 klientų aptarnavimo vietų visoje Lietuvoje.

Palangos kredito unija, kaip ir kitos LCKU grupei priklausančios kredito unijos, teikia visas finansines paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims, ūkininkams, vietos savivaldos institucijoms, įmonėms bei organizacijoms.

Individualūs sprendimai

Be to, Palangos kredito unija savo klientams siūlo ir nestandartinius, individualizuotus sprendimus, labiau pritaikytus bei orientuotus į konkretų klientą ir jo poreikius. Palangos kredito unijos klientai žino, kad siūlomos indėlių palūkanų normos yra aukštesnės, lyginant su komercinių bankų siūlomomis indėlių palūkanų normomis, jau nekalbant apie Vyriausybės mokamas minimalias palūkanas už Vyriausybės vertybinius popierius.

Indėlių priėmimas, t.y. taupymo paslaugos gyventojams ir verslui, paskolų suteikimas, kreditavimas toli gražu nėra vienintelės Palangos kredito unijos teikiamos paslaugos Klaipėdos apskrityje. Palangos kredito unija savo klientams siūlo ženkliai mažesniais kaštais ir kitas paslaugas, tokias kaip debetinių mokėjimų kortelių, kredito kortelių su kredito limitais ar be jų išdavimas, taip pat draudimo paslaugas (kartu su kredito kortele), priima mokesčius už komunalines paslaugas ir teikia daugelį kitų paslaugų, orientuotų į klientų lūkesčius.

Be to, Palangos kredito unijos klientai žino, kad čia vietiniai mokėjimo pavedimai yra pigesni, o tarptautiniai pavedimai, pavyzdžiui, ne į ES valstybes, gali būti netgi iki 3 kartų pigesni ir greitesni (pvz., vietoje 3 darbo dienų pavedimas gali būti įskaitomas per 1 darbo dieną), lyginant su komerciniais bankais.

Tai, kad Palangos kredito unijai puikiai sekasi, ja pasitiki vis daugiau gyventojų bei verslas, ir ši kredito unija užima vis didesnę pajūrio bei Klaipėdos regiono dalį, rodo jos gerėjantys veiklos rezultatai bei veiklos apimtys. Palangos kredito unijos aktyvai 2023 m. padidėjo 16 proc., o grynasis pelnas išaugo beveik 44 proc., lyginant su 2022 m. Panašias ir dar didesnes tendencijas Palangos kredito unija planuoja ir 2024 m.

Nauja vieta

Palangos kredito unija toliau didina veiklos apimtis ir savo teikiamomis paslaugomis sėkmingai konkuruoja su komerciniais bankais. Palangos kredito unijos klientai tai pastebi ypač dabar, kai didieji šalyje veikiantys bankai, kurių daugumą sudaro užsienio kapitalo įmonės, mažindami savo sąnauda, traukiasi iš mažesnių miestelių, taip ignoruodami vietinių gyventojų, verslo, ūkininkų lūkesčius bei interesus.

Bankai pasitraukia (uždarinėja skyrius), tačiau gyventojai, verslas lieka, o gyventojams, verslui šiuolaikiniame pasaulyje neįmanoma gyventi be kokybiškų ir prieinamų finansinių paslaugų, kurios ne visada gali būti atliekamos vien elektroninės bankininkystės priemonėmis.

Verslui, o ypač dažnai – gyventojams, reikia, kad finansinės paslaugos būtų teikiamos vietoje, kad be eilių ar „užsirašymų vizitui po savaitės ar dvejų...“ klientai galėtų apsilankyti skyriuje ir greitai bei patikimai susitvarkyti savo finansinius reikalus. Norint atvykti į Palangos kredito uniją, nereikia užsiregistruoti iš anksto ir laukti savo eilės vizitui, kaip dabar yra komerciniuose bankuose. Dar daugiau – atsižvelgiant į tai, kad Palangos kredito unijos organizacinė struktūra, lyginant su bankais, yra ir mažesnė, ir ne tokia biurokratinė, tai ir sprendimai priimami greitai bei vietoje, betarpiškai bendradarbiaujant su klientais.

Palangos kredito unija nuo 2024 m. pavasario persikelia į naujas modernias patalpas Ganyklų g. 57, Palangoje. Erdvios, jaukios naujosios patalpos bus daug patogesnės esamiems ir naujiems klientams, kuriose jie apsilankę galės gauti visas finansines paslaugas bei konsultacijas.

Dr. Saulius Grigaravičius, Palangos kredito unijos administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas:

Šiuo metu viešojoje erdvėje diskutuojama apie tai, kad Lietuvos bankinė ir kredito įstaigų rinka yra pernelyg mažai diversifikuota, joje dominuoja pagrinde tik skandinaviški bankai, o kitų konkuruojančių kredito įstaigų neva nėra. Lietuvos bankas, savo ruožtu, ramina piliečius sakydamas, jog važinėja po visą pasaulį bei kviečia į Lietuvą užsienio bankus.

Tokia Lietuvos banko pozicija sunkiai suprantama, nes ji toli gražu neatitinka tikrovės. Lietuvos bankų ir kredito įstaigų rinka yra pilnai konkurencinga, tereikia apie tai žinoti ir ją racionaliai išnaudoti.

Šalia keleto didžiųjų užsienio komercinių bankų, kiekviename Lietuvos regione, beveik kiekviename mieste ir miestelyje veikia vietinės kredito įstaigos, vadinamieji bankeliai – kredito unijos. 

Kredito unijos atlieka visas lygiai tokias pačias funkcijas ir teikia lygiai tokias pačias paslaugas kaip ir komerciniai bankai. Dar daugiau – Lietuvos kredito unijos yra visiškai pajėgios ne tik konkuruoti su bankais, bet ir dažnai pasiūlyti geresnes bei efektyvesnes finansines paslaugas gyventojams, verslui, ūkininkams. 

Lietuviškos kredito unijos ne tik priima indėlius ir moka didesnes palūkanas savo indėlininkams, nei siūlo bankai, bet ir palankiomis sąlygomis suteikia kreditus gyventojams ir verslui, ūkininkams (ilgalaikius būsto kreditus, kreditus verslui, kreditus žemės ūkiui, investicinius kreditus, vartojimo kreditus ir pan.).

Rolandas Ambrazas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kredito unija siūlo 5 procentus metinių palūkanų terminuotiems indėliams 12 arba 18 mėnesių Pasiteirauti skambinti tel. +370 460 53553 ; el. p: [email protected]


Tuo metu, kai Lietuvoje dirbantys komerciniai bankai traukiasi iš šalies regionų ir miestelių, lietuviškosios kredito unijos didina apsukas ir užsitarnauja vis daugiau pasitikėjimo. Gyventojai ir verslas vertina ne tik dažnai žemesnes ir palankesnes finansinių paslaugų bei finansinių produktų kainas, aptarnavimo kokybę, bet ir tai, kad kredito unijos bei jų skyriai – atviri savo klientams ir...


Palangos kredito unija (PKU) siūlo 2.5 procento metines palūkanas.


Palangos kredito unija (PKU) su nerimu stebėjo beveik COVID-19 uždarytą Palangą kovą ir balandį – ne vienas smulkiojo verslo atstovas paprašė „kredito atostogų“, tačiau gegužė ir ypač birželis Sandrą Garjonytę, PKU valdybos narę ir pirmininkę, nuteikia optimistiškai. „Vis daugiau sulaukiame užklausų ir paskolų paraiškų, kuriose prašoma...


Palangos kredito unijos nariai išrinko naujus unijos vadovus, stebėtojų tarybos, paskolų komiteto narius ir antrai kadencijai perrinko unijos pirmininkę Sandrą Garjonytę. Pakartotinis kredito unijos visuotinis narių susirinkimas vyko kovo 21 d. Palangoje.


Palangos kredito unija 2016 metus pradėjo su pozityvia nuotaika ir geromis naujienomis – unija kviečia gyventojus šį pavasarį investuoti ir pasidėti indėlį geriausiomis sąlygomis į Palangos kredito uniją. Be to, unija toliau plečia paslaugų spektrą, gerina veiklos rezultatus su priskirtu laikinu atstovu ir š. m. kovo 14 d. 16.30 val. kviečia narius į visuotinį narių...


Palangos kredito unija (PKU) šiais, jau praeinančiais metais toliau kuopėsi nuo buvusių vadovų palikimo. Akylai stebima finansinių institucijų prievaizdo- Lietuvos Banko- PKU 2015-aisiais Palangos KU daug dėmesio skyrė tolimesniam nuostolių mažinimui ir finansinių paslaugų plėtrai. Naujieji Metai šalies kredito unijoms žada naujovių - Palangos KU viliasi, kad unijos...


Lietuvos centrinė kredito unija drauge su 13 kredito unijų, tarp jų ir Palangos kredito unija bei sporto komentatoriaus Roberto Petrausko komanda Vaikų finansinio švietimo savaitei suorganizavo edukacinį renginių ciklą. Daugiau nei 400 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių susikovė protų mūšyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“....


Daugelis tų pačių  finansinių paslaugų komerciniuose bankuose yra apmokestinamos keletą kartų brangiau nei kredito unijose. Palangos kredito unija išlaiko prieinamus finansinių paslaugų mokesčius miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams.


Ar Palangos kredito unija (PKU) vis labiau patiria sunkumų, apie kuriuos jos naujieji vadovai linkę nutylėti? PKU administracijos vadovas Vytenis Tomkus pripažįsta, kad pernai patyrusi nuostolių, unija ir šiais metais dar visiškai neatsigavo. „Taip, praradome nemenką pinigų sumą „Snore“, taip pat Graikijos vertybinių popierių obligacijos, į kurias unija yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius