Kalėdų eglės įžiebimu kurortas pradės švenčių laukimo periodą

Palangos tiltas, 2021-11-29
Peržiūrėta
2198
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Kalėdų eglės įžiebimu kurortas pradės švenčių laukimo periodą

Kokios didžiosios besibaigiančių metų šventės be Kalėdų eglės įžiebimo šventės, Kalėdų senio ir dovanų bei siurprizų? Visa tai su smagumu, bet saugiai grįžta į Palangą. Jau po savaitės – penktadienį, gruodžio 3 d., Palanga pakvies į Kalėdų eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną, šeštadienį, į šventinį žaliaskarės įžiebimo renginį pakvies Šventoji. 

 Eglė – šalia Kurhauzo

Dėl pandemijos turėjusi pernai atsisakyti įprastos Kalėdų eglės įžiebimo šventės (ji vyko virtualiai), Palanga šiemet žada „atsigriebti“. Žinoma, bus laikomasi koronaviruso padiktuotų naujų elgesio taisyklių, tą patį daryti raginami visi gyventojai ir kurorto svečiai. 

Kaip ir praėjusiais metais, Palangos kalėdinė eglė bus padabinta šalia restauruotos medinės kurhauzo dalies. Gruodžio 3 d. 18 val. visi – maži ir dideli įspūdingu šviesų, animacijos ir muzikos šou įžiebs žaliaskarę ir paruoš mintis šventiniam laikotarpiui.

„Eglės įžiebimo šventė šiemet bus tokia pat linksma, su netikėtumais ir pramogomis, kaip iki pandemijos. Nors žaliaskarė jau antrus metus iš eilės stovės prie Kurhauzo medinės dalies, bet bus pirmieji metai, kai eglės įžiebimo šventė šioje, jai vis dar naujoje, vietoje bus vėl gyva – su muzika, atlikėjais, pramogomis“, – sakė Ringailė Juozapavičiūtė, Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) kultūrinės veiklos vadybininkė. Prieš tai eglutė stovėjo Grafų Tiškevičių alėjoje, o dar anksčiau – miesto centrinėje aikštėje.

„Patikinu visus, kad šiemet vėl išvysime itin daug spalvų, šviesos, išgirsime smagių muzikos ritmų. Norime atsigriebti už tai, kas buvo prarasta. Žiūrovus linksmins atlikėjai – bus ir žvaigždžių, ir kylančių žvaigždučių“, – intrigavo PKJC vadybininkė. Anot jos, Kalėdų eglės įžiebimo šventė nebus itin ilga – ir dėl koronaviruso būgštavimo, ir kad žiūrovai nesušaltų. „Bet puikių emocijų ir įspūdžių bus“, – šypsojosi R. Juozapavičiūtė.

Šventojoje – gruodžio 4 d. 

Šventojoje žaliaskarė bus įžiebta kitądien po šventės Palangoje – šeštadienį, gruodžio 4 d., 18 val. 

 Šventosios bendruomenė ne tik linksmai įžiebs Kalėdų eglę, bet ir aktyviai ruošis Kalėdoms naujame Šventosios aikštės paviljone. Čia šventojiškiai ir atvykę svečiai net keturis sekmadienio vidurdienius ruošis šventėms: dekoruos advento vainikus, pieš ant imbierinių sausainių, gamins meniškus atvirukus ir lies medumi kvepiančias žvakes. 

Kurhauze – gausu renginių

Šiemet kurhauzas kaip niekad ryškiai suspindės kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Visą šventinį mėnesį čia skambės nuostabūs koncertai, žiūrovus stebins įdomūs spektakliai, kino filmai, o šeimos ar draugų kompanijos kartu leis laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. 

Kalėdinis laukimo laikas prasidės nuo advento koncerto. Gruodžio 1 d. 18.30 val. kurhauzo koncertų salę užlies senosios protėvių dainos ir sutartinės. „Maros rijos“ – tai unikalus dviejų muzikantų Tado Dešuko ir Lauritos Peleniūtės edukacinis projektas. Kalbos keičiasi, tautos atsiranda ir išnyksta, bet lieka melodija, lyg girdėta tūkstantį kartų, ypatingai miela ir primenanti namus. 

 Gruodžio 5 d. 16 val. pirmą kartą visi Palangos savanoriai susirinks į jiems skirtą renginį, bendraus, dalinsis patirtimi, bus įvertinti ir apdovanoti už jų indėlį kuriant bendruomenišką Palangą, kurioje gera gyventi kiekvienam. Šventinę nuotaiką kurs melodingos Paulinos Skrabytės dainos. 

Gruodžio 18 d. 17 val. visi dideli ir maži kviečiami į nuotaikingą, stebuklingų pasakojimų ir muzikos kupiną koncertą „Pasakų Kalėdos“. Tai – paskutinis šiais metais koncertų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ renginys, skirtas visai šeimai. O naujametinę naktį 19 val. kurhauzo koncertų salėje klausytojų lauks įspūdingas Donato Montvydo ir styginių kvarteto pasirodymas. 

Naujojoje kurhauzo teatro salėje gruodį net keturis kartus bus rodomas „Grubiojo“ teatro spektaklis „Marso naujienos“ (gruodžio 11, 12, 18, 19 dienomis). V. Milinio režisuotame kūrinyje narpliojamos šių dienų aktualijos ir racionalaus žmogaus bandymas išgyventi neracionaliame pasaulyje.  

 Edukacijos ir filmų vakarai 

Visą gruodį Palangos kurhauzas kvies šeimas turiningai praleisti laiką – kruopščiai pasiruošti šventėms ar nerūpestingai visiems kartu pažiūrėti kalėdinį filmą. Kalėdinių edukacinių užsiėmimų metu etnografė Zita Baniulaitytė mokys šiuolaikinę šeimą pažiūrėt į Kalėdas kitaip – šventes apipinti smagiais žaidimais, burtais ir Palangos krašto papročiais. Taip pat kvies gaminti Advento vainiką, dekoruoti sausainius, ruošti kalėdines dovanėles savo. 

Kurhauzo teatro salė antradienio vakarais taps kino sale ir kvies pasinerti į linksmus kalėdinius filmus visai šeimai. Tai – pirmas tokio tipo renginys, tad didelis dėmesys skirtas repertuarui –ventiniai filmai apie Kalėdų senį, herojus, kurie patiria įvairių kalėdinių išbandymų ir galiausiai supranta, jog menki gyvenimo nesklandumai yra niekis, palyginti su didžiuliu buvimo drauge džiaugsmu. 

Renginiai – ir kitose erdvėse 

Šventinių renginių nestigs ir kitose kurorto kultūrinėse erdvėse. Visą mėnesį Palangos viešojoje bibliotekoje veiks kūrybinės grupės „Mostas“ paroda „Kvadratas“, nuo gruodžio 12 d. iki sausio 12 d. Vytauto gatvėje įrengtoje miniatiūrų mini galerijoje bus galima pasigrožėti menininkų Aretos Didžionienės, Jovitos Eidėnienės, Vytauto Kuso, Editos Šakalienės bei Linos Ubienės darbų paroda „Pasitiktuvės“. 

Gruodžio 17 d. 15 val. į portretinės instaliacijos „Antanas Mončys“ atidengimą bei vinilinės plokštelės „Donis. Švilpiai“ pristatymą pakvies A. Mončio namai-muziejus.

Kurorte gruodį netils ir nuostabi šventinė muzika: gruodžio 5 d. 14 val. Kurorto muziejuje klausytojų dėmesio lauks Palangos kamerinis choras bei ansamblis „Oboe con Archi“ – skambės koncertas „Advento šviesoje“. Gruodžio 21 d. 15.30 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje į koncertą „Kalėdinė klasika“ pakvies Mindaugas Rojus, o antrąją Kalėdų dieną – gruodžio 26 d. – pasimėgauti muzika bus galima ir kurorto bažnyčiose: Šventosios bažnyčioje 12 val. į koncertą „Baltos meilės Kalėdos“ pakvies Palangos kamerinis choras, Ieva Tubinas (vokalas) bei Marijus Kučikas (fortepijonas), o Palangos bažnyčioje 13 val. koncertuos Palangos orkestras (dirigentas – Egidijus Miknius). 

Metų sandūroje gruodžio 31 d. 24 val. nuo Palangos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje dangų nušvies šventinis fejerverkas. 

Kalėdos Palangoje 2021

Gruodis

1 d. 18.30 val.    „Maros Rijos“ – senosios protėvių dainos ir sutartinės

                             Palangos kurhauzo koncertų salėje

 

3 d. 18 val.         Palangos miesto eglės įžiebimo šventė

                             Prie Palangos kurhauzo

 

4. d. 18 val.        Šventosios eglės įžiebimo šventė

                             Šventosios centrinėje aikštėje

 

5 d. 14 val.         Koncertas „Advento šviesoje“

                             Dalyvauja: Palangos kamerinis choras, ansamblis „Oboe con Archi“

                             Palangos kurorto muziejuje

        16 val.         Palangos savanorių padėkos vakaras

                             Palangos kurhauzo koncertų salėje

 

11, 12, 19 d. 16 val.        „Grubiojo“ teatro spektaklis „Marso naujienos“

18 d. 19 val.                     Palangos kurhauzo teatro salėje

                                           Bilietus platina: www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centras

 

17 d. 15 val.       Portretinės instaliacijos Antanas Mončys (1921-1993) atidengimas

                             Dalyvauja projekto autorė Laura Guokė

       15.30 val.    Vinilinės plokštelės „Donis.Švilpiai“ pristatymas

                             Antano Mončio namuose-muziejuje 

              

18 d. 17 val.       Koncertas visai šeima „Pasakų Kalėdos“

Dalyvauja: Milda Varnauskaitė (istorijų pasakojimai), Emilija Rožukaitė, Simona Zajančauskaitė (fortepijonas), Čiurlionio kvartetas

Palangos kurhauzo koncertų salėje

Bilietus platina: www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centras

 

21 d. 15.30 val. Koncertas „Kalėdinė klasika“

                             Dalyvauja Mindaugas Rojus (tenoras/baritonas)

                             Palangos viešojoje bibliotekoje

 

26 d. 12 val.       Kalėdinis koncertas „Baltos meilės Kalėdos“

Dalyvauja: Palangos kamerinis choras, Ievas Tubinas (vokalas), Marijus Kučikas (fortepijonas)

Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje

         13 val.        Koncertas „Kalėdinės muzikos valanda“

                             Dalyvauja: „Palangos orkestras“, dirigentas-Egidijus Miknius

                             Palangos Švč. Mergelės Marijo Ėmimo į dangų bažnyčioje

 

31 d. 19 val.       Naujametinis koncertas su Donatu Montvydu

                             Palangos kurhauzo koncertų salėje

                             Bilietus platina: www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centras

 

         24 val.        Naujametinis fejerverkas 

Nuo Palangos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje

 

Lapkričio 30 d.                 Kalėdiniai kino vakarai 

Gruodžio 7, 14, 21 d.      Palangos kurhauzo teatro salėje

Daugiau informacijos www.pkjc.lt, fb.com/Palangoskjc 

 

Lapkričio 27, 28 d.                         Kalėdinės edukacijos

Gruodžio 4, 5, 11, 12, 18, 19 d.   Palangos kurhauze, Šventosios centrinės aikštės paviljone 

Daugiau informacijos www.pkjc.lt, fb.com/Palangoskjc

 

Visą gruodžio mėnesį     Kūrybinės grupės „Mostas“ paroda „Kvadratas

Palangos viešojoje bibliotekoje:

 

Gruodžio 12 d.-sausio 12 d.         Paroda „Pasitiktuvės“

Darbų autoriai: Areta Didžionienė, Jovita Eidėnienė, Vytautas Kusas, Edita Šakalienė, Lina Ubienė

Miniatiūrų mini galerijoje, Vytauto 112

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gyventojų patogumui mieste įrengtos keturios naujos autobusų laukimo būdelės stotelėse.


Palanga jau gyvena žiemos švenčių laukimu, o kad šventės ateitų greičiau, kurorto gyventojai bei svečiai kviečiami į jau prasidėjusius ir visą gruodį vyksiančius žiemos švenčių renginius. O jų bus daug ir įvairių.


Šiemet eglės įžiebimo šventėje gruodžio 2 d. 18 val. palangiškius ir miesto svečius stebins muzikinis-meninis Palangos kamerinio choro sveikinimas bei specialūs ugnies ir lazerių efektai.


Palangoje penktadienio vakarą pasklido artėjančių Kalėdų dvasia – kurortas džiaugsmingai įžiebė miesto eglę ir pradėjo švenčių laukimo laikotarpį. Šeštadienį svarbiausias Kalėdų simbolis – žaliaskarė – nušvis ir Šventojoje. 


Kokios didžiosios besibaigiančių metų šventės be Kalėdų eglės įžiebimo šventės, Kalėdų senio ir dovanų bei siurprizų? Visa tai su smagumu, bet saugiai grįžta į Palangą. Jau po savaitės – penktadienį, gruodžio 3 d., Palanga pakvies į Kalėdų eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną, šeštadienį, į šventinį žaliaskarės įžiebimo renginį pakvies Šventoji. 


Didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji – jau atidunda septynmyliais žingsniais, o kokios jos be pagrindinio atributo – Kalėdų eglės? Šiandien, penktadienį, 18 val. eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti...


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  Kalėdų eglės įžiebimas Šventojoje 11 d, 18 val. Šią dieną šventojiškiai ir miestelio svečiai gali grožėtis kalėdinės eglės įžiebimo švente.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius