Palangoje – įspūdingos, beveik šešių su puse metrų aukščio Žolinių sūpynės ant jūros kranto

"Palangos tilto" redakcija, 2021-08-16
Peržiūrėta
2694
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangoje – įspūdingos, beveik šešių su puse metrų aukščio Žolinių sūpynės ant jūros kranto

Paskutinių vasaros savaičių į Palangą atvykę palydėti poilsiautojai grožėjosi šalia Palangos tilto naujai išdygusiomis beveik šešių su puse metrų aukščio įspūdingomis Žolinės sūpynėmis.

Pirmiausiai jas išbandžiusi jauna Įsimylėjėlių pora iš Kauno teigė, kad Lietuvoje nėra tokių matę.

“Esame keliautojai, aplankėm nemažai Azijos šalių, kurių pakrantėse pilna įvairiausių sūpynių iš medžio. Jos tampa populiariais socialinių tinklų nuotraukų objektais. Tikrai nesitikėjome kažką panašaus išvysti ir Palangoje”, – džiaugėsi pora.

Šalia Palangos tilto, kairiajame paplūdimyje, instaliacijų menininko Vytenio Zagorskio sukurtos ir šiandien Žolinės šventės proga atidarytos sūpynės kvietė ne tik pasisupti, bet ir likusią vasarą palydėti pakylėta širdimi.

Natūralaus medžio kūrinį puošia didžiulė širdis iš augalų, kuri primina, jog sveikatos galima semtis ir iš Lietuvos gamtos. 

“Dažnai pamirštame, kad vaistingieji Lietuvos augalai turi daug gydomųjų galių. Kiekvienų namų vaistinėlėje privalėtų būti taip vadinama šventoji trijulė: valerijonas, gudobelė ir sukatžolė”, – teigia supynių idėjos bendraautorės įmonės “Valentis” atstovės Indrė Šumskienė ir Edita Česnavičienė. Sveikatos specialistai sako, kad vaistažolės stiprina ne tik mūsų širdį, bet ir apskritai gerina visą savijautą.

Šios įspūdingos dovanos Palangai atidarymo proga ant Baltijos jūros kranto apie Žolinės tradicijas pasakojo TV laidų vedėja, folkloro atlikėja, etninės kultūros puoselėtoja Loreta Sungailienė. Kartu su projekto iniciatoriumi „Vaistažolių tinktūros Valentis“ bei folk džiazo grupe ji dovanojo nuostabią muzikinę programą. 

„Esame koncertavę įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, tačiau dainuoti Baltijos jūros smelėtoje pakrantėje nenusakomas jausmas. Širdis dabar tikrai pakylėta”, – teigė Loreta.

Pasak L.Sungailienės, Žolinė yra vasaros ir rudens sandūra, kai didieji lauko darbai pabaigti ir yra puiki proga atsipūsti, pailsėti, ir ramiai pabendrauti su artimaisiais, bičiuliais. „Gamta brandina, aukščiausios jėgos laimina, o mes dėkodami pasidžiaukim ir pilnatvės laime pasidalinkim“, – bendraudama su smalsuoliais sakė Loreta.

Žolinės Palangoje supynių rangovai ir organizatoriai tikisi, kad įspūdingas statinys poilsiautojus galės džiuginti iki rudens pirmųjų dienų. Pasitelkę Policijos, Palangos gelbėtojų pagalbą bei kitas paplūdimius prižiūrinčias tarnybas, jie stebės ne tik besimainančių Lietuvos orų ir audrų tikimybę, bet ir smalsuolių geranoriškumą ir saugų elgesį su supynėmis.

PKJC info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai ir miesto svečiai, kviečiame į pikniką Palangoje ant jūros kranto! 


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.Lietuvių sentimentai Baltijos jūrai, balto smėlio paplūdimiams ir ošiantiems Palangos ar Nidos pušynams dažnai tampa pagrindine priežastimi išleisti įspūdingas sumas nuosavam būstui gimtinės pajūryje. 


Paskutinių vasaros savaičių į Palangą atvykę palydėti poilsiautojai grožėjosi šalia Palangos tilto naujai išdygusiomis beveik šešių su puse metrų aukščio įspūdingomis Žolinės sūpynėmis.


Rugpjūčio 15 d. (sekmadienį) Žolinės proga Palangos poilsiautojus nustebins įspūdingo aukščio sūpynės ant jūros kranto.


Pajūryje prie Palangos pastebėtas įspūdingos išvaizdos gyvis – ilgoji skorpionblakė (Rantra linearis). Šis vabzdys yra viena iš dviejų Lietuvoje gyvenančių skorpionblakių rūšių.  


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Lietuvai planuojant Baltijos jūroje ateityje įrengti 700 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką, energetikos viceministras sako, kad jau dėliojama tolesnė projekto plėtra. Projektui numatyta 138 kvadratinių metrų teritorija yra maždaug 30 kilometrų nuo jūros kranto ties Palanga. Ryčio Kėvelaičio teigimu, antrame projekto etape būtų instaliuota dar 700 MW galios.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius