Taryboje posėdyje nuspręsta panaikinti Statybų skyrių

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-08-30
Peržiūrėta
851
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Salėje buvo karšta tarsi šią savaitę paplūdimyje – neveikė kondicionavimo sistema. Meras Šarūnas Vaitkus su šeima šią savaitę atostogauja, todėl posėdžiui vadovavo vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas. Miesto politikams buvo pateikti 22 klausimai.


Opozicijos atstovai siūlė nesvarstyti kai kurių klausimų
Visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininkas Eugenijus Simutis siūlė iš posėdžio darbotvarkės išbraukti ketvirtąjį darbotvarkės klausimą dėl savivaldybės administracijos struktūros keitimo, kuris numato Statybų skyriaus panaikinimą. „Klausimas – neparengtas. Keista, kad posėdyje dėl tokio klausimo nėra nei mero, nei Mindaugo Skritulsko. Administracijos direktorės (A. Kilijonienės – L. J.) paaiškinimas komitete, kad Statybos skyrius pastaruoju metu išdavinėja tik sąlygas vandentiekio objektų statyboms man neatrodo įtikinamas,“ – sakė E. Simutis.
Socialdemokratė Svetlana Grigorian siūlė išbraukti šeštąjį darbotvarkės klausimą dėl Etikos komiteto pirmininko paskyrimo. „Dokumentai yra parengti netvarkingai,“ – sakė politikė.
Tarybos dauguma nubalsavo už abejų klausimų palikimą darbotvarkėje. Dėl galimo viešųjų ir privačių interesų neatitikimo nuo įvairių darbotvarkės klausimų balsavimo nusišalino net 7 Tarybos nariai.


Naujojo „Laukinio salūno“ savininko atstovas - Tarybos tribūnoje
Mykolas Kolyta, MB „Gaumena“ (bendrija perėmė buvusį „Laukinį salūną“ ir šį sezoną veikė kaip kavinė „Flamingas“ – L. J. ) atstovas, kreipėsi į miesto politikus, informuodamas, kad per trumpą laiką naujoje kavinėje buvo padaryta labai daug.
„Per visą sezoną nebuvo užregistruota nė vieno smurtinio įvykio. Tai buvo neįsivaizduojama anksčiau,“ – sakė jis.
Anot jo, kavinės kainodara tokia, kad „atsijoja“ į smurtą linkusius, agresyvius patronus. Vis tik dūmų nebuvo išvengta – per VMI patikrinimą, anot pono Mykolo, pareigūnai bandė vieną padavėją priversti pateikti melagingus liudijimus, įvyko kivirčas.
„Išėjo taip, kad teko kviesti policiją policijai, nes pareigūnai ne visiškai gražiai elgėsi. Dirbame sąžiningai – kiekvieną mėnesį sumokame apie 10 tūkstančių eurų mokesčių. Labai keista, kad neįsigaliojus sprendimui, policija jau siunčia miesto Tarybai pasiūlymą dėl prekybos alkoholiu apribojimo. Net viena apribojimo valanda yra mums labai blogai – negauname apie 30-40 procentų pajamų, nors mes per visą sezoną „išlaviravome,“ – sakė verslininkas.
„Kitą sezoną pastatysime video kameras. Gal tuomet policija nesielgs kaip gyvuliai?“ – sakė M. Kolyta.
Tokia pastaba nepatiko kai kuriems Tarybos nariams: „Pereikite prie esmės,“ – jis išgirdo raginimus.
„Mintis tokia, kad su alkoholio prekybos apribojimais mes negalėsime kitą sezoną garantuoti paslaugų kokybės,“ – sakė ponas Mykolas.
Į Tomo Juliaus Žulkaus pastabą dėl prekybos alkoholiu apribojimų paplūdimyje (jie įsigalios kitais metais), M. Kolyta sakė, kad jos yra „absurdiškos.“
„Jeigu jūs susitvarkysite ir tai įrodysite, kreipkitės į savivaldybės administraciją, kuri spręs jūsų klausimą. Šiandien Taryba jūsų klausimo niekaip negali išspręsti,“ – sakė R. A. Mikalkėnas.


Taryba įjungė žalią šviesą panaikinti Statybų skyrių
Pristatant klausimą dėl savivaldybės administracijos struktūros, kuri numato Statybų skyriaus naikinimą, E. Simutis klausė, kokiems teisės aktams iki šiol neatitiko Statybų skyrius.
„Siekiama efektyvumo. Tą dabar iš esmės (statybos dokumentų rengimą) iki šiol darė du skyriai - Statybų ir Architektūros skyriai,“ – sakė klausimą pristatęs Petras Kaminskas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas.
„O per paskutinius dešimt metų to nepastebėjote? Ar tai nesusiję su „dušinių“ skandalu?“- klausė E. Simutis.
Administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė, kad Statybų skyriaus funkcijos bus deleguojamos kitiems savivaldybės padaliniams.
„Vykdomos statybų programos nenukentės,“ – pabrėžė A. Kilijonienė. „Teisės aktai keitėsi dėl jaunimo reikalų koordinatorės pareigybių. Todėl toks pasiūlymas yra dalinai ir atsižvelgimas į Jaunimo reikalų departamento siūlymą,“ – sakė ji.
„Ką jaunimo reikalų koordinatorius turi bendra su Statybų skyriumi?“ – stebėjosi E. Simutis.
Po trumpos diskusijos Taryba balsavo už reorganizaciją, Statybų skyriaus panaikinimą: 15 politikų balsavo už, vienas – prieš, vienas – susilaikė.


Seniūnaičiai neprašo kompensacijų už darbą?
Svarstant klausimą dėl seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos, vėl E. Simutis stebėjosi, kodėl nenumatytas seniūnaičių darbo kompensavimo mechanizmas.
„Iki šiol tokių pageidavimų iš seniūnaičių nesame sulaukę,“ – sakė A. Kilijonienė.
„Jeigu būtų tokių pageidavimų, tokią eilutę būtų galima numatyti naujajame miesto biudžete,“ – sakė R. A. Mikalkėnas.
Svarstant klausimą dėl Etikos komisijos pirmininko paskyrimo – buvo siūlomas Darius Kubilius, S. Grigorian sakė pastebėjo, kad sprendimo projekte esame labai daug įvairaus pobūdžio klaidų.
„Man kyla klausimas: jeigu yra tokių klaidų šiuose dokumentuose, net kalbos, terminų klaidų, kaip kiti dokumentai tuomet ruošiami?“ – retoriškai klausė ji.
„Gal dėl techninių dalykų tai įvyko. Tai galima ištaisyti,“ – sakė Petras Kaminskas, kuris pristatė šį Tarybos sprendimo projektą.
Taryba balsavo už Dariaus Kubiliaus paskyrimą komisijos pirmininku.
Po balsavimo posėdžio pirmininko pavaduotojas konservatorius Dainius Želvys replikavo, kad „klaidų radėja“ (S. Grigorian – L.J.), dirbanti Turizmo komitete, tokių klaidų prieš posėdį nebuvo radusi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Tarybos posėdyje 7 klausimai įveikti per pusę valandos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 31 | Rubrika: Miestas

Šiandien, spalio 31 d., įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 16 miesto politikų, kurie svarstė septynis klausimus. 


Trečiadienį, rugsėjo 18 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, kurios viceprezidentu jis yra, posėdyje.


Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Salėje buvo karšta tarsi šią savaitę paplūdimyje – neveikė kondicionavimo sistema. Meras Šarūnas Vaitkus su šeima šią savaitę atostogauja, todėl posėdžiui vadovavo vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas. Miesto politikams buvo pateikti...


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje už miesto politikų nugarų sėdo didžiausių savivaldybės valdomų įmonių direktoriai. Jie– UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnėir UAB „Klevas“...


Palangos miesto Tarybos posėdis praėjusį antradienį prasidėjo nemalonaus incidento priminimu – „Gintaro“ muziejuje praėjusį penktadienį pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tarp Palangos ir Izraelio kurorto Elato, Lietuvos vėliava kabėjo „aukštyn kojomis“.   Žinoma, tai, nors ir po laiko, buvo pastebėta, bet Tarybos narys...


Kaip įprastai miesto Tarybos posėdžių pradžioje, Tarybai pirmininkavęs jos pirmininkas meras Šarūnas Vaitkus suteikė galimybę pasisakyti visiems norintiems. Tie laikai, kai posėdžių salėje rikiavosi miesto aktyvistai, norintys pasisakyti „miestui aktualiais klausimais“, seniai praeityje, todėl, įprastai, paklausimai atėjo iš salės gale įsitaisiusios opozicijos.


Mieli "Palangos tilto" skaitytojai! Džiaugdamiesi kartu su jumis savo profesine švente- šiandien, antradienį, minima spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena- norime pasidalinti su jumis neišgalvotomis ir dar šviežiomis istorijomis, kurios sukėlė juoko protrūkius redakcijų "virtuvėse" ir kurios, jei ne Spaudos diena ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius