Mintys paraštėse

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-10-15
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Mintys paraštėse

Seimo rinkimai Pajūrio apygardoje pažėrė netikėtumų. Tarp jų – ir šiek tiek netikėtai geras „Drąsos kelio“ T. Vilucko pasirodymas, blogesnis nei tikėtasi Liberalų sąjūdžio kandidatės A. Velykienės pasirodymas, liberalcentristo R. Palaičio fiasko ir, žinoma, „darbietės“ G. Krasauskienės antroji vieta.

Kad į antrąjį turą pateks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Pranas Žeimys, buvo beveik visų prognozuojama.

Bet kad jis į jį žengė ne su kuriuo nors liberalų kandidatu, o su „darbiete“, kone didžiausias netikėtumas.

Kol kiti kampanijos dalyviai tuo tarpu zujo tarp Šventosios ir Neringos ieškodami kelių į rinkėjų širdis, G. Krasauskienė, kaip išsireiškė kitas rinkimų dalyvis, daugmaž „ilsėjosi“, vildamasi, kad partijos reitingai ją ištemps į valties priekį.

Tokia taktika su kaupu pirmajam ture pasiteisino.

Bet ar jos pakaks pergalei po dviejų savaičių?

Kažin.

„Darbiečių“ rinkėjų „garo“, kaip rodo balsavimų istorija, antrajame ture nebus, didesnių lėšų rinkimų kampanijai vykdyti „darbietė“ neturi, jos įdirbis kaip Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkės, švelniai tariant, yra simbolinis, o ji pati – skirtingai nei P. Žeimys – težinoma tik Palangoje, kuri antrajame ture, galime neabejoti, balsuos už konservatorių.

Pirmiausia, G. Krasauskienei koją kiša pinigų stygius, be kurių kažin ar galima laimėti rinkimus.

Rinkimų kampanijai savo asmeninių lėšų itin šykščiai skyrusi Darbo partijos atstovė kažin ar gali tikėtis ir partijos pirmininko V. Uspaskicho dosnumo, partijai likus be valstybės finansavimo, kol teisme nagrinėjama Darbo partijos juodosios buhalterijos byla.

Iš socialliberalų stovyklos atėjusios vadovauti kurorto „darbiečių“ skyriui G. Krasauskienės įdirbis ir nuopelnai partijai ir kurortui?

Jokių. Kol kas. Nebent, kad ji su savimi į partiją atsivedė būrelį soclibų.

G. Krasauskienės šansai po mažiau kaip dvejų savaičių būtų didesni, jeigu ją stipriai paremtų kitos partijos. Visų pirma, socialdemokratai.

Bet ir čia – nemažas klaustukas.

Ironiška, kol Darbo ir Socialdemokratų partijos kalba apie bendros koalicijos lipdymą ir paramą viena kitos kandidatams vienmandatėse apygardose lemiame rinkimų ture, kažin ar socialdemokratai juose kilstels savo petimi darbiečius.

Vien dėl kovos dėl premjero posto: daugiausiai mandatų gavusi partija, įgis teisę siūlyti savo premjerą.

Vadinasi, socdemams, jau dabar lipantiems ant kulnų darbiečiams, būtų šioje kovoje parankiau, kad darbiečiai galutinėje įskaitoje negautų daugiau mandatų nei jie.

Juolab, kad valdančiajai koalicijai suformuoti mandatų abiems, prisidėjus „tvarkiečiams“ ir kuriai nors ketvirtai partijai, jau beveik pakanka.

P. Žeimys paramos jau susilaukė iš „Drąsos kelio“ T. Vilucko, liberalsąjūdiečių, net kurorto liberalcentristų pirmininko, nors jų kandidatas R. Palaitis rinkimuose buvo sutryptas.

Vadinasi, G. Krasauskienės skrydis į Seimą „ant bangos“ gali būti ne aukštyn iki Seimo narės mandato, o atgal į partijos kurorto skyrių.

Darbo partijai, kurortui ir visiems palangiškiams įrodyti, kad bus verta Seimo narės mandato ateityje.

Be „bangos“.

Jūsų komentaras:

rinkejui 2012-10-21 21:34 (IP: 78.61.104.50)
gerbiamasis, o jus nematote , kiek dirba provokatoriu ???. O kiek naikino musu biuletenius !!!Mes esame istikimi proteviu dvasiai , bet nepasiduokime provokatoriams !!!!

Aktyvus rinkėjas 2012-10-21 13:51 (IP: 78.61.132.51)
Girdime ir matome kokiu apgaulingu, margu keliu eina pati darbo partija ir kitus per melą ir apgaulę veda į "šviesų" rytojų.Būkime budrūs ir ištikimi savo tėvų ir protėvių dvasiai.

valstietis 2012-10-17 10:31 (IP: 78.61.37.75)
dar yra valstieciai su 100 balsu -Palangoje ir 200 balsu -Klaipedoje ,bet su jais niekas nesidera...

Pastebėjimas 2012-10-16 18:49 (IP: 78.61.175.229)
Suprasti parašytus komentarus taip pat reikia smegenų.

rinkejui 2012-10-16 16:17 (IP: 78.61.104.50)
o konservatoriams tinka balsai ir is siukslyno , taip jau nori i seima ...

Rinkejas 2012-10-16 15:55 ([email protected] / IP: 78.60.93.32)
Nepykite, bet Drasiaus (Kedzio) partija Lietuvoj mazai ka zavi :) Deja, nenoreciau, kad mano remta partija suvienytu jegas su jais... bet kas gi klaus.. juk griebiamasi bet ko..

To autoriau 2012-10-16 14:17 (IP: 94.9.50.219)
Niekas nieko netrypia. Rinkimine kampanija yra rinkimine kampanija ir cia laimi stipriausi. Tiesiog parasyta teisybe: kandidates kaip politikes idirbis itin menkas, to antrajame ture nepakanka. Ir viskas. Ar verta del to tuzti?

Moterims to autoriau 2012-10-16 13:50 (IP: 195.182.88.82)
Kiekvienas mato tai ką nori matyti.Nebūkite tokios jausmingos.

Taip pat skaitykite

Kurorto socialdemokratai dar praėjusių metų gale vieningai patvirtino savo kandidatą artėjančiuose Seimo rinkimuose - Svetlaną Grigorian, kuri yra LSDP Palangos skyriaus pirmininkė.Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Šiandien, penktadienį, Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Jolita Vaickienė atidarė savo rinkimų štabą, kuris įsikūrė Vytauto gatvėje, priešais Darbo biržą. Stilingą kostiumėlį vilkinti politikė simbolinę juostelę perkirpo mūvėdama baltas pirštinaites. Septintus metus savaitraščio „Veidas“ sudaromose savivaldybių reitingų lentelėse Palanga pastaruosius metus užima stabiliai aukštą vietą – pernai tarp 60 Lietuvos savivaldybių buvo 9-ta, ir nors šiemet smuktelėjo dviem pozicijomis žemiau – į 11-tą vietą, reitingo balų šiais metais surinko net daugiau nei pernai. Aukšto įvertinimo...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Mintys paraštėse  8

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 10 15 | Rubrika: Miestas

Seimo rinkimai Pajūrio apygardoje pažėrė netikėtumų. Tarp jų – ir šiek tiek netikėtai geras „Drąsos kelio“ T. Vilucko pasirodymas, blogesnis nei tikėtasi Liberalų sąjūdžio kandidatės A. Velykienės pasirodymas, liberalcentristo R. Palaičio fiasko ir, žinoma, „darbietės“ G. Krasauskienės antroji vieta.


U-17 taurės turnyre lietuviams – antroji vieta

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį kurorte baigėsi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) U-17 taurės turnyras. Iki finalo prasibrovusi Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos nusileido Ukrainos futbolininkams ir užėmė antrąją vietą. Jauniesiems tautiečiams pergalė buvo ranka pasiekiama, tačiau Ukrainos rinktinei pasisekė dukart išlyginti rezultatus, o po dramatiškos baudinių serijos ir nugalėti.


Mažųjų palangiškių pasirodymas „Dainų dainelėje“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas

Balandžio 22 dieną mažieji kurorto dainininkai – lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinė Adrija Burbaitė, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinis Laurynas Bauža bei Moksleivių klubo narė Ieva Gabrytė dalyvavo respublikiniame vaikų ir moksleivių „Dainų dainelės“ konkurse, kuris per Lietuvos televiziją bus transliuojamas ateinantį sekmadienį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas