Kurorto šventė „Palanga 760“ kviečia miestiečius ir svečius

"Palangos tilto" informacija, 2013-05-18
Peržiūrėta
1286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto šventė „Palanga 760“ kviečia miestiečius ir svečius
Kurorto šventė „Palanga 760“ kviečia miestiečius ir svečius   Vakar vidurdienį savo 60 metų jubiliejų švenčiančio Palangos orkestro pasirodymu prasidėjo Lietuvos kultūros sostinės 2013 šventė „Palanga 760“. Tuo pačiu buvo atidarytas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėje jau nuo ryto šurmuliuojantis kermošius „Palangos Juzė“. Šiandien šventė pasiekė įkarštį. „Sveiki sulaukę tikros vasaros! Sveiki visi, kas atvyko į vienintelį Lietuvoje „Palangos Juzės kermošių!“, - liaudies amatų bei kulinarinio paveldo puoselėtojus ir jų dirbinius bei gaminius apžiūrinėjančius, ragaujančius, besimatuojančius ir perkančius pirmuosius šventės dalyvius pasveikino Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė. – Turiu jums pasakyti, kad šiais metais mes su atvykusiais į kermošių žemaičiais, aukštaičiais, dzūkais, suvalkiečiais bei Klaipėdos krašto gyventojais šišioniškiais sutarėme, kad kalbėsime visi savo tarmėmis. Tačiau tikime, kad tikrai susikalbėsime“. Po A. Latonienės į kermošiaus dalyvius ir svečius kreipėsi kurorto meras Šarūnas Vaitkus. „Labai džiaugiuosi, kad šitaip gausiai susirinkę mūsų tradicijų puoselėtojai prisideda prie kurorto atidarymo šventės kūrimo. Ši šventė neeilinė: Palanga, tapusi Lietuvos kultūros sostine, švenčia savo 760 metų jubiliejų ir kviečia jus į gausybę renginių: parodų, koncertų, festivalių. Tad drąsiai galime teigti, jog tris dienas vyksianti šventė bus išskirtinė renginių gausa bei įvairove. Geros mums visiems šventės!”, - linkėjo miesto vadovas. Renginių gausą ir įvairovę pabrėžė ir Kultūros centro direktorius, Palangos orkestro dirigentas Vygantas Rekašius. Jis akcentavo, jog renginių bus gausios ne tik trys kurorto šventės „Palanga 760“ dienos, bet ir visas vasaros sezonas. Tad - sveiki atvykę į jubiliejų švenčiančią vasaros sezoną pradedančią Lietuvos kultūros sostinę Palangą!   „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

aliosa 2013-05-20 08:42 (a / IP: 109.128.44.86)
kokie sudeginti? uzteks vieno

Povilų Stasiukas 2013-05-19 20:24 (IP: 78.61.110.69)
To swecias. Sudeginti tiltai.

swecias 2013-05-19 07:46 (swecias / IP: 109.128.44.86)
o kam Palangai du TILTAI...?

Taip pat skaitykite

Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Palangoje pakvipo stinta – didžiausiame šalies kurorte prasidėjo ir visą savaitgalį šurmuliuos bene populiariausia žiemos šventė – „Palangos stinta“. Šiandien, penktadienį, šventė dar tik įsibėgėja – didžiausio svečių skaičiaus laukiama šeštadienį, kuomet „Palangos stintos“ organizatoriai pasiūlys daugiausiai atrakcijų pramogautojams, o geriausi virtuvės šefai – turtingiausią valgiaraštį...


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Praėjusio šeštadienio vakarą Palangoje esantis restoranas „deCuba“, alsuojantis Lotynų Amerikos ritmais, atšventė penkiolikos metų jubiliejų. Centrinės J. Basanavičiaus gatvės viduryje esančio restorano šventė daugeliui asocijavosi su kurorto vasaros sezono atidarymu, mat dėl karantino šios tradicijos šįmet buvo atsisakyta.


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Vakar vidurdienį savo 60 metų jubiliejų švenčiančio Palangos orkestro pasirodymu prasidėjo Lietuvos kultūros sostinės 2013 šventė „Palanga 760“. Tuo pačiu buvo atidarytas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėje jau nuo ryto šurmuliuojantis kermošius „Palangos Juzė“. Šiandien šventė pasiekė įkarštį.


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Kasmet, artėjant didžiosioms metų šventėms, norom nenorom panirstam į dvasinį pasaulį, jame ieškom tarsi kažkur „praganytos“ ramybės, „pasimetusių“ dienų. Šiuo metu visi laukiam Šv.Velykų – gamtos atbudimo, o krikščioniškasis pasaulis laukia ir Kristaus prisikėlimo šventės. „Velykų šventė dar labiau parodo, jog mirtim gyvenimas nesibaigia, visi dalykai turi amžinybės prasmę“, - savo...


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius