Pučiamųjų instrumentų orkestrų konkursas vyks Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2018-03-24
Peržiūrėta
2019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pučiamųjų instrumentų orkestrų konkursas vyks Palangoje

Balandžio 6-8 dienomis vyksiantis ir į Palangos miestą iš Panevėžio išsikėlęs XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas - dar aukščiau kelia šio žanro renginių kartelę kviečia ne tik varžytis geriausius Lietuvos orkestrus bet ir pristato aukščiausio lygio svečius iš Jungtinės Karalystės - Dr. L. Brett Baker (trombonas), Tom Davoren (kompozitorius, pedagogas) ir Filton Concert Brass. Azartas bei užburianti pučiamųjų instrumentų muzika užvaldys nuostabiausią Lietuvos kurortą.
Po 17 metų Čempionato finalinių renginių Panevėžyje, projektas keliasi į Palangos miestą, kur koncertai, perklausos ir kitos veiklos vyks naujoje ir modernioje Palangos koncertų salėje bei kitose miesto koncertinėse erdvėse. Kaip ir kasmet, Čempionatas neapsiribos konkurso perklausomis - vyks tradicinė instrumentų paroda, meistriškumo pamokos, seminarai, svečių koncertai visame mieste ir daugybė papildomų veiklų.
Čempionato finaliniame apdovanojimų koncerte savo programą atliks Filton Concert Brass - keturiasdešimtmetį aktyviai gyvuojantis pučiamųjų instrumentų orkestras, tituluojamas geriausiu Bristolio (Jungtinė karalystė) orkestru. Filton Concert Brass pelnė daugybę apdovanojimų Vakarų Anglijos ir visos Jungtinės karalystės konkursuose. Orkestro dirigentas - Tom Davoren - kompozitorius ir orkestro vadovas turintis vis augančią tarptautinę reputaciją, jo kūriniai grojami visame pasaulyje, o juos atlieka žymiausi orkestrai ir solistai - Pasaulinės žvaigždės. Kompozitorius yra laimėjęs Europos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos organizuojamą Europos kompozitorių konkursą, Tarptautinės tūbos ir eufonijos asociacijos įsteigtą apdovanojimą už kompoziciją, taip pat jam skirta mokslinė Menų ir humanitarinių mokslų tyrimų tarybos stipendija ir Velso kultūros gildijos kompozicijos ir daugybė kitų garbingų apdovanojimų.
Kartu su orkestru pasirodys Dr. L. Brett Baker - aktyviai koncertuojantis atlikėjas, kasmet surengiantis per 60 koncertų, nuolat koncertuoja JAV, Europoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, yra įrašęs net 30 solinių kompaktinių plokštelių, jo atliekama muzika skamba dar 48 kompaktiniuose diskuose. Jis taip pat yra įvairių prestižinių konkursų vertinimo komisijų narys, Singapūro ir Tailano Low Brass Festivalių vadovas, vadovauja ir diriguoja University of Salford Symphonic Wind Band, ir Royal Buckley Silver Band Vakarų Velse, o čempionato metu surengs meistriškumo pamokas jauniesiems atlikėjams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius