210 cm amerikietis, aukščiausias kurorto žmogus, Palangoje jaučiasi patogiai

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-01-28
Peržiūrėta
1
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rajanas Olanderis iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko į Palangą traukti jos reprezentacinę krepšinio komandą „Palanga“ iš LKL lygos dugno.

Rajanas Olanderis iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko į Palangą traukti jos reprezentacinę krepšinio komandą „Palanga“ iš LKL lygos dugno.

Rajanas Olanderis, 22-ejų metų 210 сentimetrų aukštaūgis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, prieš pat Naujuosius metus atvykęs į Palangą traukti jos reprezentacinę krepšinio komandą „Palanga“ iš LKL lygos dugno, prisimena, kad pokšint fejerverkams, skelbiantiems 2013-ųjų pradžią, jis vienas sėdėjo krepšinio klubo nuomojamame viešbutyje, spėliodamas, ką jam žada pirmoji kaip profesionalaus krepšininko pažintis su šalimi ir miestu, apie kuriuos, jis prisipažįsta, nebuvo „beveik nieko“ girdėjęs.

Ateitis buvo aiški paauglystėje
Gimęs ir augęs Konektikute, Amerikos rytinės pakrantės valstijoje, kurios vardą mažiau kaip prieš du mėnesius dėl makabriškų žudynių mokykloje linksniavo visas pasaulis, R. Olanderis studijavo Fairfield universitete, kuris, anot amerikiečio, yra visai šalia mokyklos, kur įvyko žudynės.
„Vos dvi valandos kelio iki jos automobiliu. Baisiai košmariška tragedija“, – abu pradedame pokalbį „Palangos tilto“ redakcijoje.
Rajanas sako, kad augęs sportiškoje šeimoje: „Su seserimi ir broliu nuolat gainiojome kamuolį. Iš pradžių mąsčiau siekti aukštumų beisbole, bet kai paauglystėje pradėjau tįsti į viršų, jau niekas neabejojo, kad turiu siekti krepšininko karjeros“.
Rajanas prisipažįsta, kad jau sulaukus šešiolikos jo ūgis perkopė dvejų metrų ribą.
„Buvau ilgšis, bet, ne, niekas iš manęs nesišaipė, – šypteli pašnekovas. –Bet, prisipažinsiu, kad buvau šiek tiek „nekoordinuotas“ ir nepaslankus“.
Žaisdamas Fairfield universiteto krepšinio komandoje jis vidutiniškai įmesdavo į krepšį 15 taškų.
„Žinoma, mano, kaip ir kiekvieno universiteto krepšinio komandos žaidėjo svajonė buvo „prasimušti“ į Nacionalinę krepšinio asociaciją – NBA, bet, regis, kol kas tokią svajonę teks atidėti. Manau, kad Lietuva yra gera stotelė siekti didžiausios svajonės“, – sako Rajanas, prisipažindamas, kad, žaisdamas universitete, yra sulaukęs ir NBA agentų dėmesio.

Apie Lietuvą buvo girdėjęs mažai
Kai krepšinio agentas Lietuvoje susisiekė su krepšininko agentu Amerikoje ir pasiūlė vidurio puolėjui pasirašyti iki sezono pabaigos kontraktą su Lietuvos prestižinėje krepšinio lygoje žaidžiančia komanda, aukštaūgis teigiamai linktelėjo.
„Regis, jam padariau neblogą įspūdį. Mano galimybes ir žaidimą jis įvertino peržiūrėjęs kelias mano žaistas rungtynes universitete“, – pasakoja amerikietis.
Rajanas prisipažįsta, kad iki atvykstant į Lietuvą jis buvo „beveik nieko“ negirdėjęs apie šią šalį.
„Sėdau prie kompiuterio ir ėmiau naršyti internete, rinkdamas informaciją apie šalį ir Palangą, – sako jis. – Pirmiausia pasižiūrėjau, kokios būna žiemos Lietuvoje. Išsiaiškinau greitai – šaltos“.
Nors lietuvis Linas Kleiza jau ne vienerius metus kaunasi pasaulio prestižiškiausios lygos – NBA, krepšinio aikštelėse, krepšininkas sako, kad tokios pavardės nėra įsiminęs.
Prieš Naujuosius į Vilnių atskridusį legionierių oro uoste pasitiko „Palanga“ agentas ir, sėdę į automobilį, patraukė į Palangą.
„Turėjau gerą progą pasižvalgyti pro langą. Pamatytas kraštovaizdis man priminė Konektikutą. Miestelis, kuriame esu gimęs ir užaugęs, yra savo dydžiu beveik toks pats kaip Palanga, todėl, kad ji palyginti yra maža, manęs tikrai neslegia, – sakė pašnekovas. – Smagu pasivaikščioti prie Baltijos jūros. Man patinka vandens telkiniai. Fairfieldas taip pat yra prie vandens telkinio. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę save parodyti kaip krepšininką“.

Susilaukia praeivių dėmesio
Su Rajanu „Palanga“ pasirašė kontraktą iki sezono pabaigos. Klubo siela Regimantas Juška neslepia, kad tikisi, jog aukštaūgis ir Amerikos padės kurorto reprezentacinei komandai išsikepurnėti iš LKL dugno.
„Sieksiu patenkinti lūkesčius. Žinoma, tai, kad komanda yra lentelės dugne, šiek tiek slegia, bet aš tikiu, kad vaikinams pavyks pakeisti dalykus“, – tikisi vaikinas.
Jis neslepia, kad būti toli nuo savo šeimos, nekalbėti kalba, kuria kalba aplinkiniai, yra sunku.
„Kiekvienam profesionalui reikia daugiau ar mažiau laiko prisiderinti ir prisitaikyti prie aplinkos, –teigia pašnekovas. – Galbūt man lengviau, nes „Palangoje“ žaidžia dar keturi kiti amerikiečiai“.
Su dviem metais jaunesniu broliu ir keturiais metais jaunesne seserimi amerikietis bendrauja elektroniniais laiškais, „Facebook“ socialiniame tinkle ir per „Skype“.
Kai turi laisvo laiko, jis mielai pasivaikšto po Palangą ar žiūri filmus internete. Rajanas jau aplankė ir Klaipėdą, kur pravėrė „McDonalds“ duris.
Rajanas sako, kad kontraktas su klubu įpareigoja jo neatskleisti kontrakto detalių, bet teigia, kad „klubo pasiūlytos sąlygos“ jį tenkina.
„Kaip minėjau, Lietuva – kaip profesionalaus žaidėjo, yra pirmoji stotelė krepšinio žemėlapyje ir ji yra nebloga“, – sako Rajanas, kuris paprastai per dieną dukart treniruojasi.
Vaikinas neslepia, kad dėl savo ūgio jis Palangoje susilaukia praeivių, ypač merginų, dėmesio.
„Net esu keliskart kartu nusifotografavęs joms prašant. Esu maloniai nustebęs, kad palyginti nemažai žmonių Palangoje moka nors šiek tiek angliškai“, – sako R. Olanderis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku jau ketvirtą kartą šį sezoną tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Jalenas Riley. 25-erių metų 182 cm ūgio atakuojantis gynėjas praėjusią savaitę užfiksavo NKL istorinį rekordą – pelnė 50 taškų.


Šeštadienį Palangos universalioje sporto arenoje gausus būrys sirgalių stebėjo geriausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų pasirodymus – čia įvyko Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ Žvaigždžių diena 2017. Į Palangą susirinko ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios...


TAU studentai pradėjo naujuosius mokslo metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai antradienį pradėjo naujuosius mokslo metus. Palangos kurhauzo salėje, kur ir vyko šventinis renginys, vos tilpo visi aktyvieji senjorai, pasiryžę energingai kibti į mokslus. Naujuosius mokslo metus pradėjo kiek daugiau nei 380 studentų, kurie mokysis keturiuose fakultetuose: Dvasinės kultūros, Kraštotyros ir turizmo, Menų...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Tris dienas universalioje sporto arenoje vyko 2015/2016 metų sezono Lietuvos moksleivių krepšinio lygos Jaunių U-18 merginų krepšinio čempionato B diviziono finalinės varžybos. Penktadienį Alytaus SRC komanda 65:56 įveikė Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkes, o Palangos sporto centro žaidėjos 74:52 nugalėjo Ukmergės SC komandą. Rezultatyviausiai mūsų...


Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono starte Palangos „Palanga“ padovanojo dvi gražias pergales kurorto krepšinio gerbėjams: svečiuose po pratęsimo rezultatu 90:88 įveikė Trakų krepšininkus, o po to namuose, Palangos universalioje sporto salėje, po įtemptos kovos rezultatu 86:83 (28:16, 20:25, 20:20, 18:22) palaužė Vilniaus „Perlo-MRU“...


Rajanas Olanderis, 22-ejų metų 210 сentimetrų aukštaūgis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, prieš pat Naujuosius metus atvykęs į Palangą traukti jos reprezentacinę krepšinio komandą „Palanga“ iš LKL lygos dugno, prisimena, kad pokšint fejerverkams, skelbiantiems 2013-ųjų pradžią, jis vienas sėdėjo krepšinio klubo nuomojamame...


Pralaimėjimą pirmosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Top 16“ etapo rungtynėse patyrė užsieniečių pasipildžiusi „Palangos/Triobet“ ekipa. Kurorto komanda išvykoje Estijoje rezultatu 75:84 (25:20, 14:24, 20:22, 16:18) nusileido Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkams.


Dvidešimt keturių metų Eugene Harris, sužinojęs iš krepšinio agento Šveicarijoje, kad teks žaisti Lietuvoje, mažyčiame jos miestelyje Palanga, pirmiausia puolė prie kompiuterio ir  „Google“ paieškoje įvedė labai mažai girdėtos šalies pavadinimą ir miesto pavadinimą, kurį norint taisyklingai ištarti, galima susilaužyti liežuvį. „Pirmieji paieškos rezultatai mane truputį nustebino –...


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas