A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013-05-06
Peržiūrėta
1770
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.
A. Butkevičius socialdemokratams vadovauja nuo 2009 metų. Prieš ketverius metus šis politikas dėl pirmininko posto rungėsi su Vyteniu Andriukaičiu bei Zigmantu Balčyčiu, kuris buvo a.a. Algirdo Brazausko favoritas. 2011 metais A. Butkevičius buvo perrinktas pirmininku.
Pirmininko rinkimai Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) vyko iš vieno kandidato, nes europarlamentaras Z. Balčytis atsiėmė savo kandidatūrą partijos pirmininko rinkimuose.
Atsisakydamas kandidatuoti į partijos lyderius Z. Balčytis išdėstė nuomonę, ką partijoje reikėtų keisti. Jo manymu, atėjo laikas pagalvoti apie tiesioginius partijos pirmininko rinkimus.
Tiesioginiai partijos pirmininko rinkimai įteisinti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje.
Pasak LSDP suvažiavime dalyvavusio partijos Palangos skyriaus pirmininko Dano Palucko, dėl tiesioginių partijos pirmininko rinkimų diskusijų suvažiavimo metu būta. Tačiau visų pirma šį klausimą reikėtų išdiskutuoti visuose skyriuose, tik po to priimti galutinį sprendimą.
„Manau, kad mūsų skyrius tokią rinkimų tvarką palaikytų, nes tokiu atveju kiekvienas narys būtų įtrauktas į partijos vadovybės formavimą“, – sakė D. Paluckas.
Paklaustas nuomonės apie partijos lyderio rinkimą iš praktiškai vieno kandidato, D. Paluckas paprieštaravo: demokratijos rinkimų procese būta daugiau, nei atrodo žiūrint į finišo tiesiąją.
„Kol išsigrynino du kandidatai – A. Butkevičius ir Z. Balčytis – buvo ir kitų kandidatūrų pasiūlyta: pavyzdžiui, J. Olekas, V. Andriukaitis. R. Malinauskas. Kad Z. Balčytis kandidatūrą atsiėmė – tai jo laisvas apsisprendimas“, – sakė D. Paluckas.
Į klausimą, ar suvažiavimo metu, kuris, anot D. Palucko, buvo puikiai suorganizuotas, iš visos Lietuvos suvažiavę partiečiai turėjo progų pabendrauti, susipažinti su naujai išrinktais skyrių vadovais bei padiskutuoti pačiais įvairiausiais klausimais, nebuvo kalbėta apie tai, kas galėtų atstovauti socialdemokratų partijai kitąmet vyksiančiuose Prezidento rinkimuose, Palangos skyriaus pirmininkas sakė, jog konkrečių pasiūlymų nebuvo.
„Tačiau jūs turbūt žinote bei girdėjote, jog yra kalbama, kad būtų gražu, jeigu Prezidento rinkimuose mūsų partijai atstovautų moteris – Europos parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė“, – priminė D. Paluckas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangai panaikinus septynias seniūnijas – palikta tik Šventosios, miesto Tarybos narė Svetlana Tučkė pripažįsta, kad įstatymas formaliai nebuvo pažeistas, tačiau socialinėse medijose rypuoja, kad taip nukentės vietos bendruomenių atstovavimas, demokratija ar net žodžio laisvė didžiausiame šalies kurorte, Palangoje. 


Trečiadienį, gegužės 31 d., Vilniuje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime Lietuvos merai Palangos merą Šarūną Vaitkų perrinko antrajai LSA viceprezidento kadencijai. „Džiaugiuosi ir esu dėkingas už tokį įvertinimą ir pasitikėjimą,“ – Š. Vaitkus dėkoja Facebook įraše.


Kovo pabaigoje turėję naują savo lyderį išsirinkti – ar perrinkti naujai dvejų metų kadencijai dabartinę savo pirmininkę Svetlaną Grigorian, kurorto socialdemokratai nusprendė tai padaryti „gyvai“ visuotiniame skyriaus susirinkime balandį. S. Grigorian sakė „Palangos tiltui“, kad toks buvo LSDP Palangos skyriaus tarybos sprendimas.


Vasario 9 d. vykusios LSDP Palangos skyriaus tarybos posėdyje į Palangos socialdemokratų skyrių priimti penki nauji nariai. Į Palangos socialdemokratų gretas prisijungė palangiškiai: atsargos generolas, Stepono Kairio fondo direktorius Algis Vaičeliūnas, bendrosios praktikos gydytojas Zigmas Gedvilas, Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė, savo individualų verslą vystanti Agnė...


Atsistatydinus Gintautui Paluckui, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui iš savo pareigų, dėl savo perrinkimo į partijos Palangos skyriaus pirmininkės pareigas negali būti įsitikinusi ir Svetlana Grigorian, dabartinė LSDP Palangos skyriaus pirmininkė, kuri jau daugiau kaip du mėnesius dirba Vilniuje, Seime – yra parlamentaro Gintauto Palucko padėjėja. 


Ketvirtadienio (vasario 27 d.) vakarą    įvykusiame Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus ataskaitiniame susirinkime skyriaus pirmininku naujai keturių metų kadencijai buvo išrinktas dabartinis skyriaus pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus. Iš 79 susirinkimui užsiregistravusių skyriaus narių už jį balsavo...


Kurorto socialdemokratai sumišę: kas šovė į galvą partijos veteranui Antanui Vinkui, Seimo nariui Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kad jis balsavo už lengvatos šildymui panaikinimą ir pasisako už gerokai griežtesnį Alkoholio įstatymą, kuris su priimtomis pataisomis smogtų Palangai. „Gal jis (A. Vinkus) užkibo ant socialdemokratų demagogų kabliuko?“...


Savaitgalį įvykę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko rinkimai abejingų nepaliko ir TS-LKD Palangos skyriuje. Rinkimuose dalyvavo beveik šimtas iš 136 kurorto skyriaus narių.


A. Butkevičius perrinktas socialdemokratų pirmininku

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykusiame suvažiavime buvo perrinktas socialdemokratų pirmininku. Už jį balsavo 705 suvažiavimo delegatai, prieš buvo 40 atstovų.


Šeštadienį Palangos socialdemokratai rinkosi į ataskaitinį-rinkiminį visuotinį susirinkimą. Pagrindiniai klausimai buvo pirmininko, pavaduotojų ir komisijų ataskaitos, kurioms partijos nariai pritarė vienbalsiai, tvirtinimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius