Aklieji ir silpnaregiai išsakė pasiūlymus – ką pakeisti, kad mieste visi jaustųsi dar saugesni

Palangos tiltas, 2015-09-14
Peržiūrėta
829
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aklieji ir silpnaregiai išsakė pasiūlymus – ką pakeisti, kad mieste visi jaustųsi dar saugesni

Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro iniciatyva iš visos Lietuvos atvykę bei savaitę Palangoje viešėję aklieji bei silpnaregiai penktadienį susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Savivaldybėje vykusios susitikimo metu ne tik pasidžiaugta akliesiems bei silpnaregiams itin aktualiais pokyčiais kurorte, bet ir išsakyti pasiūlymai, ką dar mieste reikėtų padaryti, kad prastai matantys arba apskritai neregintys miesto gyventojai ir svečiai čia jaustųsi patogiai ir saugiai.
Mero kabinete apsilankė per 20 aklųjų bei silpnaregių, dalis jų regėjimą prarado neseniai. Susitikimo su kurorto meru metu Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro direktorė Daina Vitkauskienė pabrėžė, jog į Palangą kasmet atvažiuoja daug neįgalių žmonių, tarp jų ir neregių. Ji pasidžiaugė, jog Palanga yra patogi žmonėms, turintiems regėjimo negalią – šaligatviai nuo važiuojamosios dalies atskiriami specialiomis, ryškiomis ir grublėtomis trinkelėmis, pritaikant paplūdimį neįgaliesiems taip pat buvo atsižvelgta ne į įvairių žmonių poreikius – tiek turinčių judėjimo, tiek ir regėjimo negalią. „Ypač džiaugiamės naująja autobusų stotimi – iškilios trinkelės perone, dideli skaičiai, ryškūs orientyrai, laukimo salėje – kontrastingų spalvų daiktai šią stotį daro tikrai patogią turintiems regėjimo negalią“, – teigė D. Vitkauskienė.
Išklausęs išsakytus pastebėjimus, meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog į neįgalių žmonių poreikius, rekonstruojant miesto objektus ar statant naujus, bus atsižvelgiama ir ateityje. „Apie neįgaliųjų poreikius galvota ir statant universalų sporto kompleksą, ir rekonstruojant šį Savivaldybės administracijos pastatą, Koncertų salę, restauruojant istorinę vilą „Anapilis“, Gintaro muziejų, tvarkant kurorto gatves bei šaligatvius. Pagal galimybės, atsižvelgsime ir ateityje. Vis dėlto norėčiau išgirsti jūsų pasiūlymus, ką dar galėtume padaryti, kad Palanga akliesiems ir silpnaregiams taptų dar patogesnė bei saugesnė“, – sakė meras.
Pasiūlymų išsakyta nemažai – pakeisti vietomis esančias senas šaligatvių plyteles naujomis ir lygiomis, pasirūpinti, kad kelio ženklai būtų pažymėti ryškiomis geltonomis juostomis bei nebūtų įrengti šaligatvių viduryje – tai sudaro daug nepatogumų turintiems regėjimo negalią. Taip pat pageidautina įrengti saugų šaligatvį iš autobusų stoties iki poilsio namų „Baltija“, kur dažniausiai apsistoja į Palangą atvykę aklieji bei silpnaregiai. Ne mažiau svarbu ir modernūs šviesoforai, skleidžiantys garsinius signalus. Š. Vaitkus pripažino – toks šiuo metu kurorte yra tik vienas, tačiau ateityje, keičiant senuosius šviesoforus naujais, būtinai bus atsižvelgiama ir į aklųjų poreikius.
Su kurto meru susitikę aklieji bei silpnaregiai – rugsėjo 7-14 dienomis Palangoje vykusio žmonių, turinčių fizinę negalią, mobilumo ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo projekto dalyviai. Šiame projekte, organizuojamame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Respublikinio centro, dalyvavo 20 naujai netekusių regėjimo žmonių iš visos Lietuvos.

Palangos m. sav. inf, „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Palangos 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus baigs nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas atsižvelgus į moksleivių tėvų išsakytą nuomonę. Didžioji dalis – per 70 proc. dalyvavusiųjų apklausoje – pasisakė už tai, kad šiuos mokslo metus 5-11 klasių mokiniai baigtų nuotoliniu būdu (V. Jurgučio progimnazijoje už nuotolinį mokymosi būdą pasisakė 72...


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected]


Palangoje maudynių jūroje mėgėjai jausis dar saugesni ¬– trečiadienį Savivaldybėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadas Renatas Požėla ir Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas Jonas Pirožnikas pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo plėtoti dviejų šalių bendradarbiavimą, siekiant...


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos globos namai, kuriuose nuolat gyvena keturiasdešimt senyvų ar neįgalių palangiškių, šią vasarą tapo ne tik jaukesni, bet ir saugesni – atliekant pastato fasado remontą, jis buvo apšiltintas, o senosios apdailos medžiagos pakeistos fasadų apdailai pritaikytomis nedegiomis akmens masės plytelėmis. Globos namų modernizacija pagal Europos Sąjungos...


Paskutinę praėjusių metų darbo dieną Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius atsisveikino su savivaldybės darbuotojais ir naujuosius metus pasitiko žengdamas kitu keliu. Jis „Palangos tiltui“ atskleidė, jog sulaukė dviejų darbo pasiūlymų, tačiau kokie jie, kol kas neišdavė.


Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro iniciatyva iš visos Lietuvos atvykę bei savaitę Palangoje viešėję aklieji bei silpnaregiai penktadienį susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Savivaldybėje vykusios susitikimo metu ne tik pasidžiaugta akliesiems bei silpnaregiams itin aktualiais pokyčiais kurorte, bet ir išsakyti pasiūlymai, ką dar mieste...


„Mokant dailės mažuosius atsakomybės lyg ir mažiau, nei dirbant su vyresniais – juk jų nereikia egzaminui ruošti. Bet juk labai svarbu – ir sunku – padaryti taip, kad jis gerai jaustųsi piešdamas, kad gerai jaustųsi kurdamas ir neprarastų noro tai daryti“, – įsitikinusi Šventosios pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnioji...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius