Amerikos slaptoji žvalgybos tarnyba kalinius skraidino per Palangą?

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-14
Amerikos slaptoji žvalgybos tarnyba  kalinius skraidino per Palangą?

Ar gali būti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) samdytas lėktuvas su slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje kaliniais leidosi Palangoje? Tokią versiją iškėlė Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Reprieve“, kuri paviešino duomenis apie CŽV samdytų lėktuvų skrydžius, kuriais įtariamieji terorizmu iš Lietuvos buvo gabenami į Maroką ir Afganistaną. 

Palangos techninės galimybės leidžia
Nors pateikta nauja informacija meta dar didesnį šešėlį ant šalies Vyriausybės ir saugumo tarnybų, tyrimas dėl jos dar nėra pradėtas. Palangos politikai mano, kad tokie dalykai yra šalies vyriausybės sferoje, todėl teigia, kad nėra prasmės prašyti šalies saugumo tarnybų kokių nors paaiškinimų.
„Patikėkite, prie tokios informacijos neprieinu. Žinoma, tokie įtarimai meta didelį šešėlį Lietuvai, todėl atitinkamos institucijos turi reaguoti ir į tokią informaciją, ir visiems laikams išsklaidyti įtarimus. O jeigu jie pasitvirtintų – pradėti tyrimą“, – „Palangos tiltui“ sakė Seimo narys Pranas Žeimys.
Jis nemano, kad Palangos valdžia turėtų „kaip nors“ reaguoti dėl iškeltos versijos, kad CŽV samdytas lėktuvas su kaliniais galėjo kilti Palangos oro uoste.
„Tai – siauro rato atitinkamų saugumo tarnybų ir aukščiausių šalies vadovų reikalas. Ne Palangos“, – sakė politikas.
„Bet Palangos oro uosto techninės galimybės, žinoma, leidžia pas mus leisti ir kilti visokiems lėktuvams, taip pat ir CŽV“, – sakė P. Žeimys.
Palangos miesto Tarybos narys Vytautas Stalmokas įsitikinęs, kad, jeigu tokie skrydžiai iš Palangos ir vyko, domėtis jais – ne savivaldybės kompetencija.
„Tam yra saugumas, kitos specialios tarnybos. Tokie įtarimai meta šešėlį valstybei, o ne Palangai“, – sakė buvęs meras, girdėjęs, kad Europos Parlamentas šią savaitę diskutavo ir balsavo dėl ataskaitos apie Europos Sąjungos valstybių, taip pat ir Lietuvos, dalyvavimą CŽV slaptųjų sulaikymų ir ypatingųjų perdavimų programoje.

Palangoje leidosi 2006 metais?
Parlamentinio tyrimo išvadose minima, jog CŽV samdytas lėktuvas, nusileidęs Palangoje 2006 metų kovo 25 dieną, išskrido į Porto miestą Portugalijoje, tačiau iš tikrųjų šis lėktuvas nusileido Kaire, Egipte. Tuo metu Kaire laukė kitas CŽV samdytas tos pačios įmonės valdomas lėktuvas, kuris netrukus išskrido į Kabulą, Afganistaną. Šie skrydžių duomenys sutampa su anksčiau viešojoje erdvėje pasirodžiusia informacija, kad 2006 metų pradžioje slaptas CŽV kalinimo centras Lietuvoje buvo uždarytas, o kaliniai iš jo perkelti į Afganistaną.
„Reprieve“ paviešinti dokumentai rodo, kaip CŽV samdytos aviacijos bendrovės – skrydžių operatoriai – klastodavo skrydžių planus ir maršruto viduryje sukeisdavo lėktuvus, kad nuslėptų tikrąjį skrydžių kursą. Tokia suklastota informacija apie skrydžių maršrutus buvo teikiama ir Lietuvos civilinės aviacijos įstaigoms. Anot „Reprieve“, būtent šia klaidinga informacija vėliau naudojosi ir Seimo Nacionalinio saugumo, ir gynybos komitetas, atlikęs parlamentinį tyrimą dėl CŽV veiklos Lietuvoje.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš didžiąsias metų šventes, Kalėdas ir Naujuosius metus, vieną žinią, itin svarbią Palangai ir visai Lietuvai, daugelis dėl šventinio šurmulio, matyt, praleido ir pro akis, ir pro ausis – gruodžio 20 d. Seimas didžiule balsų persvara priėmė įstatymą, suteikiantį galimybę Savivaldybėms pačioms spręsti, kam patikėti viešųjų paslaugų teikimą...


Atgaivinu prisiminimus iš 1967 metų kovo vidurio Kulautuvoje, kai Nemunu čežėdamos, tarsi sausi šiaudai, link Baltijos jūros plaukė ledų lytys, ižas, anapus – senovinė, miniatiūrinė Zapyškio šventyklėlė, o nuotraukoje – mes, linksmi Vilniaus universiteto bendrakursiai, negalvojome nei apie šaltus skersvėjus, nei apie ligas, nors aš tada...


Paskui „Wizz Air“ lėktuvą, nusileidusį Palangos oro uoste praėjusią savaitę, antradienį, kovo 29-ąją, Palangos oro uoste nusileido bendrovės „Rynair“ orlaivis „Boeing“. Juo iš Londono Stanstedo oro uosto atskrido 172 keleiviai. Visame „Boeing“ lėktuve – 180 vietų.


Galiu dėvėti dešimt kaukių, bet kaip vaikas naiviai stebiuosi šio mūsų pasaulio vaikiškai mažu pažįstamumu.


Kaip aš,  dabar žurnalistas su tarptautine karjera,  prieš 10 metų pakliuvau į Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgybos CŽV akiratį? Prisipažinsiu: sunku tai trumpai paaiškinti. Mano, keturiasdešimtmečio vyro gyvenimo istorija, gan ryški- jos dešimt metų priklauso Amerikai. Nesigailiu „svajonių šalyje“ praleistų metų...


Dėmesio: gali būti padidėjęs oro užterštumas

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 28 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos centras informuoja, kad pagal gautus gyventojų pranešimus Palangos miesto centrinėje ir rytinėje dalyse gali būti padidėjęs aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, cheminiais junginiais.


„Istorikai šaltinių gali ieškoti bibliotekose. Archeologai visus duomenis turi išsikasti kastuvais“, – sako archeologas, povandeninės archeologijos Lietuvoje pradininkas, UNESCO Povandeninio kultūros paveldo apsaugos konvencijos Mokslinio ir techninio patariamojo komiteto narys, Klaipėdos universitete bei jo Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centre...


Ar gali būti, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) samdytas lėktuvas su slapto CŽV kalėjimo Lietuvoje kaliniais leidosi Palangoje? Tokią versiją iškėlė Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Reprieve“, kuri paviešino duomenis apie CŽV samdytų lėktuvų skrydžius, kuriais įtariamieji terorizmu iš Lietuvos buvo gabenami į...


Ar gali būti taip, kad mūsų gražiajai Palangai, pajūriui ir ištisiems regionams galėtų grėsti didelis pavojus? Jokiam uraganui Anatolijui ar Ervinui, nuniokojusiems pajūrį, neprilygtų atominės elektrinės Visagine nelaimės mastai. Kas mena Černobylį ar stebėjo Japonijos Fukušimos tragediją pernai televizijos ekranuose, gerai suvokia pražūtingą atomo poveikį. Trečiadienį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas