Amerikos tragedijos bangos atvilnijo nerimu ir į Palangą

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-12-17
Peržiūrėta
1167
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2006 - 2012
2006 - 2012

Pasaulio – ir Palangos – akys praėjusį savaitgalį nukrypo į Ameriką, Konektikuto valstiją, kur 20-metis vienišius užpuolikas pradinėje mokykloje nušovė 20 mažamečių mokinių ir šešis suaugusiuosius.
Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes.
Užuojautos telegramos į Konektikutą plaukia iš viso pasaulio, jas atsiuntė Popiežius Benediktas XVI, Jungtinių Tautų Generalinis sekretorius, Europos užsienio politikos vadovė Catherine Ashton, šeimas guodė JAV prezidentas Barakas Obama. Užuojautą žuvusiųjų artimiesiems išreiškė ir „Palangos tiltas“, pasiuntęs laišką į JAV ambasadą Vilniuje.

Amerika gedi
Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes.
Aukų sąrašas – 16 šešiamečių, 4 septynmečiai. 12 mergaičių, 8 berniukai. Tarp jų – šešerių Emily Parker, kurios tėvas prisimena, kaip nušvisdavo kambarys, kai įeidavo jų vyriausioji iš trijų vaikų.
„Ji visuomet visiems pasakydavo ką nors gera, jos meilė ir stiprybė buvo mums pavyzdys. Esu laimingas būdamas jos tėtis“, – kalbėjo aukos tėvas Robbie Parker.
Pasak policijos pareigūnų, dauguma aukų buvo „mielus vaikiškus drabužėlius vilkėję pirmokai“, peršauti kas tris, o kas – vienuolika kartų, taip pat šešios mokytojos, kurios juos mokė, globojo. Jauniausia nušauta mokytoja buvo 27-erių, vyriausia – 56-erių mokyklos psichologė.
Nusikaltimo motyvai iki šiol neaiškūs, jie gali paaiškėti nuodugniai ištyrus Adamo Lanzos namus, kur buvo rasta pirmoji jo auka – motina.
Miestelio gyventojai sako nepastebėję užuominų, kad Adamas Lanza gali tapti masiniu žudiku. Anot jų, jis buvo drovus, nerangus, netgi nuobodokas.

Viską lemia finansavimas
Kol Amerika svarsto, ką daryti, kad daugiau tokių tragedijų nepasikartotų, jos aidai pasiekė ir Palangą.
Atleiskite už baisų klausimą: ar Palangos vaikai gali būti... saugūs savo mokyklose ir darželiuose? Ar kurorto valdžia skiria pakankamai dėmesio jų saugumui? Ar vienišiai ligoti žudikai – tik Amerikoje, o ne Palangoje?
„Labai blogai mane žinios iš Konektikuto paveikė. Juk auginame du mažamečius vaikus“, – prisipažino savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.
Ji pripažįsta, kad mokinių ir darželinukų saugumui turėtų būti skirta daugiau dėmesio ir mūsų kurorte.
„Manau, stebėjimo kameros galėtų būti visur, ir sugriežtintas įėjimas į mokyklas ir darželius. Juk dabar iš esmės auklėtinių saugumą turi užtikrinti tik pačios auklėtojos“, – pastebėjo direktorė, pridūrusi, kad saugumo priemonių klausimas „atsiremia“ į finansavimą.

„Pamišėlių yra visur“
Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad Lietuva „nėra tokia ginkluota“ kaip Amerika, kuri pagal ginklų skaičių vienam gyventojui pirmauja pasaulyje.
„O pavienių pamišėlių yra visur. Tikrai manau, kad mūsų lopšeliai-darželiai, mokyklos nėra labai saugūs. Pernelyg lengva bet kam į jas patekti. Manau, švietimo įstaigas turėtų saugoti samdomos saugos tarnybos. Teritorijos turėtų būti užtvertos ir patekti į jas galėtų tik tam tikri asmenys“, – sakė A. Katkauskas.

„Būtina įvesti leidimų sistemą“
Bet mokytojas ir Tarybos narys Arvydas Dočkus mano, kad kurorto švietimo įstaigos yra pakankamai saugios.
„Nėra daug žmonių Palangoje su ginklais“, – sakė A. Dočkus.
Bet jis teigė, kad „būtina“ aptverti visas mokyklų ir darželių teritorijas.
„Būtina įvesti leidimų sistemą, – sakė jis. – Nė viena vyresnio amžiaus budinčioji nepajėgi būtų sulaikyti įsiveržėlio“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepą vasaroti Lietuvos pajūryje ketinantiems poilsiautojams tikrai neteks nuobodžiauti – jubiliejinis, jau dešimtasis tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis kviečia į išskirtinius pasaulinio garso mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus.


Liepą vasaroti Lietuvos pajūryje ketinantiems poilsiautojams tikrai neteks nuobodžiauti – jubiliejinis, jau dešimtasis tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis kviečia į išskirtinius pasaulinio garso mūsų šalies ir užsienio atlikėjų pasirodymus.


Palangos pradinėje mokykloje stengiamasi sukurti mokyklos erdves bei organizuoti ugdomąsias veiklas taip, kad mokiniai kuo daugiau galėtų įsitraukti į ugdymąsi patys, patirti bei išgyventi realią situaciją.


Palangai dar nespėjus apsivilkti rudeninio rūbo, ją tautinio kostiumo raštais išmargins jau penktą kartą vyksiantis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Šiemet festivalis ne tik jubiliejinis, bet ir skirtas Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui paminėti.


Pirmajame pasaulio kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Nojus „Palangos tiltui“ davė savo pirmąjį...


Pirmajame pasaulio Kata čempionate (vyko nuotoliniu būdu) komandinėje įskaitoje pergalę iškovojo Klaipėdos sporto klubas „Okinava“. Palangiškis Nojus Trukšanovas tapo pasaulio čempionu vaikų kategorijoje. Jo trenerė, taip pat palangiškė Kristina Basova iškovojo pasaulio vicečempionės titulą. Pasaulio Kata taurės čempionate sporto klubo...


Lietuvos krepšinio lyga praneša, kad nemažo susidomėjimo Lietuvoje ir užsienyje pritraukęs „Hoptrans 3x3“ turnyras sulaukė dar vieno FIBA įvertinimo – šią savaitę trečiajį etapą aplankys federacijos generalinis sekretorius Andreas Zagklis.


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Pasaulio – ir Palangos – akys praėjusį savaitgalį nukrypo į Ameriką, Konektikuto valstiją, kur 20-metis vienišius užpuolikas pradinėje mokykloje nušovė 20 mažamečių mokinių ir šešis suaugusiuosius. Amerikai gedint, policija paskelbė visą pasaulį sukrėtusio išpuolio aukų tapatybes. Užuojautos telegramos į Konektikutą plaukia iš viso...


„Tautiška giesmė“ – viso pasaulio lietuvių lūpose

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusio sekmadienio vakarą, Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse sugiedoti Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ pakviesti viso pasaulio lietuviai. Palangos bei Šventosios gyventojai, poilsiautojai irgi aktyviai prisijungė prie didžiulio choro.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius