Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-12-15
Peržiūrėta
214
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

 

Artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek privačiose įmonėse dar visai neseniai darbuotojams buvo išmokamos premijos, vadinamieji 13 atlyginimai. Tačiau Palangos įmonių vadovai kalėdinėmis premijomis savo darbuotojų jau kelis metus nepradžiugina – krizė. Kaip bus šiais metais? 

 

Nei premijų, nei kalėdinio vakarėlio

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus „Palangos tiltui“ sakė, jog šiais metais savivaldybės darbuotojai kalėdinių premijų negaus: „Manau, jog šiais metais darbuotojai artėjančių švenčių proga gali tikėtis tik žodinio pasveikinimo. Paskutinį kartą kalėdines premijas, kurios siekė 50 procentų atlyginimo, savivaldybės darbuotojai gavo beveik prieš trejus metus“.

Tarptautinis Palangos oro uostas savo 73 darbuotojų kalėdinėmis premijomis nenudžiugins.

Uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė stebėjosi „Palangos tilto“ žurnalistų klausimu apie kalėdines premijas: „Nesuprantu, kodėl manęs to klausiate? Ar skambinate konkretaus žmogaus prašymu? Nemokėsime kalėdinių premijų savo darbuotojams. Palangos oro uosto balansas yra nulinis“.

Nors pinigai darbuotojus motyvuotų labiau, kai jų nėra, darbdaviai kalėdines nuotaikas „kursto“ kalėdiniais vakarėliais. Tačiau į klausimą, ar rengs tokią šventę savo darbuotojams, J. Jucevičiūtė neatsakė: „Nieko negaliu komentuoti. Atsakymo į šį klausimą neturiu“.

Kurorto savivaldybės valdomos UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus buvo dar nekalbesnis: „Darbuotojams kalėdinių premijų nemokėsime. Nemanau, kad šia proga rengsime ir kalėdinį vakarėlį“.

 

Pinigų nemėtys

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus, išgirdęs klausimą apie kalėdines premijas, buvo atviresnis.

„Nėra net tokios minties – tai seniai užmiršti dalykai“, – laikraščiui sakė K. Skierus.

„Paskutinį kartą premijas dalijome 2007-2008 metais. Tuomet išmokos siekdavo apie 100 litų. Tačiau mūsų bendrovėje su darbuotojais yra sudarytos kolektyvinės sutartys, pagal kurias jubiliejaus proga ar už puikius darbo rezultatus skiriame premijas. Tačiau šio skatinimo nesiejame su Kalėdomis ar artėjančia metų pabaiga“, – kalbėjo pašnekovas.

Užtat Rinkliavų centro pavaduotojas Eugenijus Simutis nusiteikęs optimistiškiau. „Darbuotojai premijų tikėtis gali, tačiau kam, kiek ir kokių, dar neapsisprendėme“, – tvirtino E. Simutis.

Norėdami atsilyginti 14 darbuotojų kolektyvui už gerą darbą, miesto Rinkliavų centras organizuoja kalėdinį vakarėlį: „Savo darbuotojais esame patenkinti. Tačiau svarbiausias klausimas, ar mūsų veiklos rezultatais yra patenkinta miesto savivaldybė“.

 

Kaimynai gyvena geriau

Vienam didžiausių šalies dienraščių paskelbus apie Jonavos savivaldybės ketinimus 27 pavaldžioms įstaigoms išsimokėti tryliktus atlyginimus, nuvilnijo pasipiktinimo banga. Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis, komentuodamas Jonavos rajono savivaldybės ketinimus, tai vertino kaip solidarumo stoką.

Jonavoje premijas turėtų gauti mokyklų, vaikų darželių, įvairių socialinių įstaigų vadovai. Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus aiškinimu, priedus savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai galės sau skirti iš per metus sutaupytų lėšų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Blogesni jau negali būti, tai aišku, kad bus geresni. Šimtu procentų“, – apie 2021-uosius laidoje „Jūs rimtai?“ kalbėjo Andrius Užkalnis, apžvelgdamas, kas 2020-aisiais įvyko ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Vis dėlto, karantinas turi ir gerų pusių, sakė jis delfi.lt. Viena jų – Palangos verslininkai dar rugpjūtį buvo pripažinę, kad uždirbo tiek...


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Šiandien esame laisvi skaityti, mąstyti, keliauti, mokytis. Atvirose ir šviesiose bibliotekose sudėta knygų, žurnalų, vyksta įvairūs renginiai, kuriuose dalinamasi žiniomis, patirtimis ar tiesiog gerai leidžiamas laikas.Knygos, žinių kelias pas skaitytoją į namus ne visada buvo paprastas. Lietuviška knyga, periodinė spauda ištisą keturiasdešimtmetį brendo ir...


Populiarūs laikraščio „Palangos tiltas“ kavaryčiai-susitikimai šiais metais baigėsi šį antradienį, būriui palangiškių ir svečių atėjus į „Fotokava“ kavinę, mūsų kavaryčių partnerį. Siurbčiojant kavą ir vaišinantis meduoliais, kiekvienas pasidalino įsimintiniausiais šiais metais įvykiais – Lietuvai, Palangai, kiekvienam...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Įmonių vadovai prieš įstatymus yra atsakingi už apskaitos organizavimą, finansinių ataskaitų pateikimą, duomenų jose teisingumą, tačiau praktikoje retai iš tiesų žino, kokią informaciją transliuoja jų atskaitomybė. Tačiau palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“ direktorė, ketina pakeisti tokį požiūrį.


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 15 | Rubrika: Miestas

Artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek privačiose įmonėse dar visai neseniai darbuotojams buvo išmokamos premijos, vadinamieji 13 atlyginimai. Tačiau Palangos įmonių vadovai kalėdinėmis premijomis savo darbuotojų jau kelis metus nepradžiugina – krizė. Kaip bus šiais metais? 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius