Apie sezono pradžią –susiraukusiais ir švytinčiais veidas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-06-16
Peržiūrėta
57
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sunkmetis? Krizė? Kurorto svečiai apie ekonomines negandas Palangoje linkę laikinai pamiršti, juolab, kad nelengvus laikus išgyvenantis verslas prisitaikė prie naujų ekonominių sąlygų. Akivaizdu, kad viešbučiai, restoranai ir kavinės, kurios ryškiu raudonu brūkšniu perbraukė ankstesnių metų kainas ir vilioja svečius didelėmis nuolaidomis, susilaukia daugiausiai lankytojų. Tačiau mažesnė kaina – ne garantas, kad visada susilauksi daugiau klientų. Kai kurie kurorto viešbučiai ir restoranai suka galvas, kodėl mažesnė kaina ne visada veikia.

 

Sezonas - geresnis nei paprastai

Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorės pavaduotoja Janina Mikučionienė džiaugėsi, kad sezono pradžia  - labai gera.

„Vasaros pradžia – puiki. Neturime laisvų vietų. Ankstesniais metais birželį paprastai turėdavome laisvų vietų“, - sakė J. Mikučionienė.

Anot jos, kad užimtumas centre šimtaprocentinis, nulėmė tai, kad centre pradėta taikyti daugiau gydymo procedūrų, ir, svarbiausia, kad centro gydytojai dirba kvalifikuotai. Be to, centro svečiams gydymo išlaidas dengia ligonių kasos. Tuos, kurie atvažiuoja į centrą savarankiškai, pasitinka mažesnės reabilitacinio gydymo kainos.

„Pas mus atvažiuoja žmonės po sunkių susirgimų. Žmonės dabar visi taupo, bet mūsų pacientams nėra ką taupyti – jie bando susigrąžinti svarbiausią turtą –sveikatą“, - sakė direktorės pavaduotoja.

Apie 90% centro lankytojų sudaro lietuviai, likę – užsieniečiai, daugiausiai vokiečiai, lenkai, baltarusiai ir rusai.

 

Daugiausiai – verslo klientų

Viešbučio „Vanagupė“ direktorė Violeta Kalėdaitė „Palangos tiltui“ sakė, kad sezono pradžia viešbučiui nebloga:

„Skirtingai nei kitais metais, šiemet birželį turime daugiausiai verslo klientų, o ne turistų. Net nelabai galėčiau pasakyti, kodėl taip yra. Verslo klientų susilaukiame daugiau todėl, kad jiems šiek tiek sumažinome teikiamų paslaugų paketo kainas. Verslo klientai, viešbutyje rengiantys konferencijas, kaip paprastai, užsisako po 50-80 kambarių, bet tikisi didesnių nuolaidų“, - sakė V. Kalėdaitė.

 

Užimtumas – dar mažokas

Poilsio namų „Palangos žuvėdra“ vyriausioji administratorė Irena Višinskienė teigė, kad birželį poilsio namuose ilsisi šiek tiek mažiau svečių nei paprastai.

„Šiokiadieniais užimtumas siekia apie 10%, o savaitgalį gali būti ir 100%. Laukiame liepos vidurio – tuomet į Palangą plūsteli didžioji turistų banga. Poilsiautojus bandome vilioti mažesnėmis kainomis – dabar dvivietis kambarys kainuoja 140 litų, o nuo birželio 24 dienos kaina šoktels iki 220 litų“,- sakė administratorė.

Jos teigimu, rusų poilsiautojai sudaro apie 35% visų svečių.

„Rusai – labai laukiami. Jie pinigų neskaičiuoja – visada dosniai moka“, - tvirtino I.Višinskienė.

 

Pasiteisino sumažintos kainos

Svečių namų „Po kaštonu“ savininkas Sigitas Šoplickas „Palangos tiltui“ teigė, kad šiemet pasiteisino mažesnės apgyvendinimo kainos.

„Viešbučio kainas sumažinome apie 10-20%, ir tai pasiteisino. Žmonės labai jautriai reaguoja į kainas. Šiemet viešbučio užimtumas – didesnis nei ankstesniais metais – apie 80-90%. Kol kas parai dvivietį kambarį galima užsisakyti už 150 litų, bet jau nuo liepos pradžios kaina šoktels iki 300 litų ir daugiau“, - pasakojo S. Šoplickas.

 

Sezonas įsibėgėja labai lėtai

„Alangos“ restorano ir viešbučio direktoriaus pavaduotoja Dovilė Bručkutė teigė, kad sezono pradžia galėtų būti geresnė.

„Labai lėtai ji šiemet įsibėgėja, nors patiekalų kainas restorane sumažinome nuo 1 iki 5 litų, o viešbučio kainas – nuo 250 litų iki 150 litų. Pastebėjome, kad tokia kainodara „suveikia“ savaitgaliais“, - tvirtino pavaduotoja.

Palangos turizmo informacijos centro direktorės pavaduotoja Egidija Smilgienė nesiryžo daryti apibendrinimų apie sezono kurorte pradžią.

„Dar anksti pasakyti, koks jis – geresnis ar blogesnis – bus. Reikia palaukti iki liepos vidurio, kad būtų galima daryti išvadas“, - teigė ji.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūrio kurorto viešbučiai pirmoje vasaros pusėje sulaukė apie 20 procentų mažiau pajamų nei praėjusiais metais, rašo "Vakarų Ekspresas" žurnalistas Mindaugas Drąsutis. Ir nors savaitgaliais svečių netrūksta, darbo dienomis pastebimas ilgą laiką neregėtas kambarių užimtumo kritimas.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Numatytos beveik dvejų milijonų investicijos į miesto šilumos trasų atnaujinimą, brangesnis biokuras biržoje reikalauja didesnių miesto šilumos įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ išlaidų, o šių metų ypač šiltas ruduo – itin jai nepalankus. Nepaisant to, šilumos kaina kurorte nedidės, ar ji kils nežymiai...


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Tradicinis „Palangos tilto“ kavarytis šią savaitę kaip niekada atitiko savo pavadinimą, nes buvo kalbama būtent apie... kavą. Tiksliau kalbant, kad jos puodeliu nemokamai galėtų pasivaišinti neįgalintis jos kavinėje nusipirkti miesto senjoras ar bet kuris kitas miestelėnas, gyvenantis su susiveržtu diržu. Ar gali miesto kavinės parodyti, kad jos yra socialiai...


Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis. „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą. Pasivaikščiojusi po Palangą su kompiuteriu, pamėgino įsitikinti, ar iš tiesų taip lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Ar Palangos poilsiautojai žino, kur gali...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


„Sakykite, kodėl Palangoje yra tiek daug apleistų, nenaudojamų pastatų? Jūsų kurortas  -labai gražus, bet tiek griuvenų, pastatų vaiduoklių nesame matę nė viename Europos kurorte“, - naiviai stebėjosi į redakciją užėjęs svečias iš Lenkijos Rafalas Kosčiukevičius. Nesulaukęs aiškaus atsakymo, jis fotografavosi prie mūsų redakcijos, Vytauto g. 87, jau daugelį metų be gyvos dvasios...


Sunkmetis? Krizė? Kurorto svečiai apie ekonomines negandas Palangoje linkę laikinai pamiršti, juolab, kad nelengvus laikus išgyvenantis verslas prisitaikė prie naujų ekonominių sąlygų. Akivaizdu, kad viešbučiai, restoranai ir kavinės, kurios ryškiu raudonu brūkšniu perbraukė ankstesnių metų kainas ir vilioja svečius didelėmis nuolaidomis, susilaukia daugiausiai lankytojų. Tačiau mažesnė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas