Apleistų pastatų savininkams neriamas apynasris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-18
Peržiūrėta
1757
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apleistų pastatų kurorte yra ne vienas. Darkančių ir nepuošiančių Palangos ir Šventosios statinių užregistruota 84. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio, nėra paprasta sutramdyti apsileidėlius.

 

Vengia pasirodyti

Vyriausiasis specialistas B.Skersys „Palangos tiltui“ aiškino, kad surasti pastatų savininkus nėra sudėtinga, nes informacija jam prieinama. Tačiau, anot jo, yra atvejų, kad tenka jų ieškoti ne tik pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Pavyzdžiui, už viešbučio „Žaliasis namas“ yra privatizuotas tualetas. Jo šeimininkas – Vilniaus rajono gyventojas. Nors siunčiami pranešimai ir įspėjimai susitvarkyti, tačiau jokio atsako nesulaukiama iki šiol. Anot specialisto, kai kurie savininkai slapstosi, pateikia neteisingus duomenis apie deklaruojamą gyvenamąją vietą. „Bandžiau net kreiptis į policiją, kad padėtų, tačiau buvo atsakyta, kad neturi įgaliojimų ieškoti tokių pažeidėjų“, - apie pastangas surasti kai kuriuos pastatų savininkus pasakojo specialistas.

Pavyzdžiui, vienas iš skaudulių – statinys Pirties ir Ganyklų gatvių sankirtoje. Pastatas neprižiūrimas jau ne vienerius metus, išsiųstas raginimas susitvarkyti, tačiau šeimininkas vengia pasirodyti. 

 

Šventoji – ne išimtis

Specialisto B.Skersio tvirtinimu, susirašinėjama ir dėl dviejų pastatų Šventojoje, esančių Vilties take. Bėda ta, kad pastarieji neįregistruoti ir nesuformuotas žemės sklypas. Tai įvardijama nebaigta statyba. Tačiau, vyriausiojo specialisto nuomone, jei tik bus suformuotas sklypas, netruks atsirasti ir savininkai.

 

Ne vienas skaudulys

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas pripažino, kad tokių kurorte skaudulių yra ne vienas. Be abejo, anot jo, vienas iš jų – sudegęs Kurhauzas, kurio savininkai yra Savivaldybė ir privatus asmuo. Šiuo metu Savivaldybė jau ėmėsi veiksmų sutvarkyti jai priklausančią mūrinę statinio dalį, tačiau apie kitos dalies savininkų planus, sakė, neturįs žinių.

Beje, už vilos „Komoda“ nepriežiūrą šiemet 500 litų administracinė bauda skirta UAB „Kurortų statyba“ vadovui  Donatui Bubniui.

 

Griežtos sankcijos

Specialisto B.Skersio teigimu, už pastatų nepriežiūrą gali bausti ir Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Be abejo, pagal galiojančius įstatymus tokiems apsileidėliams gali būti taikomos sankcijos. Už pastatų nepriežiūrą, gali būti skiriama bauda nuo 100 litų iki 2000 tūkst. litų. Surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolą turi teisę ir pats vyriausiasis specialistas, tačiau, jo teigimu, pažeidėjams baudų dar neskyrė. „Suprantama, viliuosi, kad žmonės susipras ir susitvarkys. Šia linkme yra gerų poslinkių, nes jau atsirado tokių privačių objektų savininkų, kurie suskato užkalti pastatų langus bei susitvarkyti aplinką“, - sakė B.Skersys.

Pagal priimtą savivaldybės Tarybos sprendimą, apsileidėliams, kuriems surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai, numatyta ir dar viena griežta sankcija. Jiems žemės nuomos mokestis siekia 4 proc. nuo žemės vertės. Tokiu būdu gal šis sprendimas privers pastatų savininkus sukrusti.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykitePalangos miesto savivaldybės taryba 2019 m. gegužės 30 d. sprendimu Nr. T2-123 patvirtino Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašą.
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Vasaros sezonas Palangoje prasidėjo nuo detektyvo – vasarį nuomininkams apleidus vieną vertingiausių vėlyvojo modernizmo vilų „Auska“ ir turtui atitekus Palangos savivaldybei, pasigesta, kaip praneša žiniasklaida, vitražų, baldų, šviestuvų ir kitų interjero detalių, vėl imtas kelti vėlyvojo modernizmo vertinimo klausimas. 1977 m. architekto Juozo Šipalio...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informuoja, kad kaip ir kasmet, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų nustatymo tvarkos aprašu, nustatomi apleisti, nenušienauti, apaugę krūmais ir piktžolėmis sklypai, identifikuojami jų savininkai, užpildomas nenaudojamų, apleistų ar...


Apleistų pastatų savininkams neriamas apynasris

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Apleistų pastatų kurorte yra ne vienas. Darkančių ir nepuošiančių Palangos ir Šventosios statinių užregistruota 84. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio, nėra paprasta sutramdyti apsileidėlius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius