Aplinkosauginėje akcijoje palangiškiai aktyvumu nepasižymėjo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-06
Peržiūrėta
320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.

 

Atvykęs UAB „Žalvaris“ vairuotojas specialiu automobiliu keliavo po visą miestą, tarsi žiburys kviesdamas visus palangiškius pasinaudoti šia galimybe. Tokios akcijos gyventojams nieko nekainuoja. Bendrovė „Žalvaris“ skatino atgabenti Palangos miesto gyventojų namuose, taip pat biudžetinėse įstaigose susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas: automobilių akumuliatorius, amortizatorius, automobilių kuro, tepalų ir oro filtrus, netinkamą naudojimui buitinę elektros ir elektroninę įrangą (televizorius, monitorius, kompiuterius, radijo imtuvus, šaldytuvus, senus telefonus, šviestuvus, skalbimo mašinas, dujines virykles, elektrines virykles, elektrinius šildytuvus, elektrinius žaislus, ventiliatorius ir kitą buitinę techniką), metalines pakuotes.

„Gal palangiškiams šįkart aktyvesniems būti sukliudė prastas oras“, - priežastį pabandė atspėti M.Nekrašius. Pasak jo, taip ir nebūna, jog viename kuriame mieste visų akcijų metu gyventojai būtų labai aktyvūs, kartais daugiau, kartais mažiau. „Pavyzdžiui, nuvykę į Tauragę mes dažnai sulaukiam gyventojų antplūdžio, tačiau būna ir taip, jog nesulaukiam ypatingai daug. Negrįžom ir iš Palangos tušti – buvo keletas šaldytuvų, dujinių, vyrai iš garažų atnešė oro filtrų“, - papasakojo Klaipėdos regiono vadovas, pažymėjęs, jog į juos kreiptis gyventojai gali bet kada, jei tik turi sukaupę aplinkai kenkiančių atliekų. Kaip papasakojo M.Nekrašius, jie aptarnauja keletą Palangos įmonių, tad netrukdomai užsuka ir į gyventojų namus.

Akcijoje dalyvavę miestelėnai sulaukė už geranoriškumą saugoti gamtą ir mažų dovanėlių – tarsi paskatą nepamiršti, jog tokios atliekos išties kenkia aplinkai, o pasinaudoję tokiomis suteiktomis galimybėmis, žengia gražų žingsnį link jos saugojimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį sekmadienį Baltarusijos opozicija surengė Tarptautinę susigiminiavusių miestų solidarumo akciją. Ta proga kai kuriose Lietuvos savivaldybėse plevėsavo baltarusiškos vėliavos, pastatai buvo apšviesti jos spalvomis. Nors Palanga ir Plungė neturi miesto-partnerio Baltarusijoje, jos taip pat pranešė dalyvausiančios solidarumo akcijoje. Palangos koncertų salė tautinės...


Rašytoja Rūta Vanagaitė, paskleidusi neigiamą žinią apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, sukėlė didžiulę diskusijų bangą. Kalbinti palangiškiai patikino, jog dėl tokių žodžių jie, patys kovoję už savo šalį, labai įsižeidė, tačiau neslepia, jog ir anuomet būta visko, visokių žmonių buvo tada, esama ir dabar.


Šiais metais Palangos miesto savivaldybė rūpindamasi žmonių saugumu skyrė lėšų ir nupirko 18 autonominių dūmų detektorių su ilgo veikimo – 10 metų laikotarpio maitinimo elementais. Detektoriai yra naudojami gyvenamojo sektoriaus patalpose. Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir...


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Ir palangiškiai Klaipėdoje visada – kaip namiškiai

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2013 01 17 | Rubrika: Miestas

„Palanga yra Klaipėdos miegamasis, panašiai, kaip Jūrmalos kurortiniai miesteliukai Rygai. Ir tai neblogai, kai uostamiestis – ranka pasiekiamas, daugybė palangiškių ten darbus randa, o praturtėję klaipėdiečiai, žiūrėk, „Birutės parką“ ir kitus Palangos kampus brangiausiais kotedžais apstatė. Visi viena jūra pasidalindami, laivų atgabentom gėrybėm...


Palangos viešojoje vaikų bibliotekoje vyko popietė „Mažųjų vaikų Velykėlės“. Jų metu buvo atidaryta piešinių paroda „Pavasario spalvų žaismas“.


Kiekvienas gyvenimo etapas yra Dievo duotas. Jaunystė pasižymi energija ir veržlumu, suaugęs žmogus džiaugiasi nuveiktais darbais ir įprasmintu gyvenimu, senatvė yra viso gyvenimo epilogas ir garbinga pabaiga. Tačiau sąskaitos už komunalines paslaugas, pabrangę maisto produktai, sumažėjusios pensijos – dalykai, dėl kurių jaustis garbingai tiesiog nebegali ir Palangos pensininkai.


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Visi palangiškiai – į miesto Tarybą!

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Likus vos trims savaitėms iki ateinančių savivaldybių rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijos pabaigos, politinių partijų Palangos skyriai mieste pradėjo tikrą galimų kandidatų į miesto Tarybą medžioklę.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius