Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-01-11
Peržiūrėta
1585
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius Adas Sendrauskas, šios tarybos sėkmingai funkcionuoja kituose Lietuvos miestuose, o įstatymai kitokios nei jo pateiktoji ir neleidžia steigti.

 

Taryba reikalinga

Kaip teigė A.Sendrauskas, Kultūros ir meno taryba neabejotinai reikalinga Palangai, pirmiausia dėl to, jog būtų analizuojama kultūros būklė kurorte bei teikiamos išvados bei pasiūlymai dėl valstybės ir Savivaldybės kultūros politikos įgyvendinimo, be to, būtų deramai apskaičiuota, kiek galima skirti lėšų, vienodai padalinti kiekvienam projektui, o svarbiausia, atsirastų galimybė planuoti į priekį.

 

Patariama „nekergti“

„Vykusiame mero Vytauto Stalmoko susitikime su Palangos miesto bendruomene jis man paaiškino, kad Palangai reikalinga Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos inicijuojama Kultūros ir turizmo taryba, tačiau tokia taryba neegzistuoja nei viename Lietuvos mieste. Tai juk dvi skirtingos sritys, kam jas maišyti, paprastai turizmas būna kartu su rekreacija, bet ne su kultūra“, - savo nuomonę išsakė A.Sendrauskas, patikinęs, jog jo pasiūlymas buvo atmestas į jį net neįsigilinus.

Panašios nuomonės yra ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus. Pasak jo, tikrai nesmerktinas noras plėsti veiklą, tačiau nebūtina visko sujaukti. „Juk jeigu taip norisi plėtoti ir kultūrą, ir turizmą, tebūnie dvi tarybos, kam „sukergt“ viską į vieną“, - pasiūlė Š.Vaitkus.

 

Visuomenės pritarimas

Kultūros ir meno taryba būtų sudaryta iš Savivaldybės tarybos narių, Savivaldybės kultūros ir švietimo administravimo padalinių, kultūros ir švietimo įstaigų, asociacijų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, jaunimo organizacijų, vykdančių kultūrinę veiklą, atstovų, menininkų. „Tarybą privalo sudaryti įvairūs asmenys, nes jeigu bus tik menininkai, tai jiems gali atsirasti keblumų įvykdyti projektus, todėl būtini ir išmanantys finansų sritį“, - konstatavo A.Sendrauskas. Tarybą sudarytų 11 asmenų, save realizuojančių įvairiose veiklose. Tarybos kadencija truktų ketverius metus, po kurių turėtų būti keičiama bent trečdalis tarybos narių.

Pritarimo dėl organizuojamos Kultūros ir meno tarybos A.Sendrauskas jau sulaukė ne iš vieno. Dabar jis tikisi, jog šiam sprendimui pritars ir kiti gyventojai, tam jis pasiryžęs surinkti reikiamą pritariamųjų parašų skaičių. „Tikiuosi, jog šis siūlymas bus tinkamai apsvarstytas, pakviesti Palangos miesto kultūros įstaigų ir kūrybinių organizacijų atstovai tam, jog jie išsakytų savo nuomonę dėl tokios tarybos būtinumo“, - kalbėjo A.Sendrauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Ar bus Palangoje Kultūros ir meno taryba?

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 01 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti Palangos miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos nuostatus bei juos patvirtinti, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes buvo pateiktas dar vienas siūlymas – įsteigti Kultūros ir turizmo tarybą. Kaip teigė Kultūros ir meno tarybos idėjos iniciatorius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius