Ar miesto centre turi augti piktžolės?

B. ADOMAITIS, 2013-08-19
Peržiūrėta
705
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar miesto centre turi augti piktžolės?

Už išgriuvusios „Vyturio“ sanatorijos tvoros yra privatus žemės sklypas, kurio žolė jau nepjauta du metus ir vešliai bujoja piktžolės. O greta – 0,45 ha valdiškos žemės plotas, kur žolė nepjauta nuo tarybinių laikų, sklypas apleistas krūmokšniais, želia avietės bei gervuogės.
Jau daug kartų  kreiptasi į aplinkosaugininkus, prašyta, kad sudrausmintų privatininką, kad nusipjautų piktžoles. Savivaldybės ekologė visus du metus žada nupjauti žolę valdiškame sklype. Tačiau tiek nuo Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojų, tiek nuo ekologės visi šie prašymai nuslysta kaip nuo žąsies vanduo.
Tai kada gi miesto centre nustos bujoti piktžolės? Ir kiek laiko poilsiaujantys „Vyturyje“ svečiai iš Lietuvos ir užsienio dar „grožėsis“ Palangos piktžolėmis?

Jūsų komentaras:

tadas 2013-09-01 10:47 (IP: 78.61.158.3)
Butu labai malonu , kad ta ispudinga ezera ir ,,puikiai,, irengta lietaus kanalizacija uzfiksuotu laikrascio fotografas . Tik i paviesintas blogybes yra atkreipiamas demesys . deja .

tadas 2013-09-01 10:43 (IP: 78.61.158.3)
Piktzole dar gali perzengti , o kaip reikia perzengti puses metro gylio pelke norint iseiti is Sinagogos gatves i Jurates gatve po lietaus , nes prie mesos parduotuves buna ezeras . UAB ,,Akordas,, sugebejo irengti lietaus kanalizacijos trapus auksciausioje gatves vietoje , o vanduo i kalna kazkodel nenori begti .Turbut savivaldybei nusispjaut i tai ? nes kogero niekas techprieziuros neatlieka , jei toks absurdas niekam akiu nebado, keliu zenklus nueme ir nebeatstate , visa vasara atkarpoje nuo Sinagogos iki Janonio chaosas . Ir niekam galva neskauda .

Tik imitacija... 2013-08-23 14:30 (. / IP: 86.100.60.112)
kas iš to kad valdžios žolės pjovimas tik imituojamas! Tik pažr vos pravažiuoja traktorius pakele,- tai gal per sprindį...o žolė kaip žaliavo, taip ir bujoja toliau; kam toks niekinis darbas reikalingas?..

hm 2013-08-20 16:23 (IP: 78.61.104.50)
aciu kad pranesete naujus uogienoju plotus ...

Taip pat skaitykite

Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


Pačiame Palangos centre, po kavinės „Fotokava“ stalais, dar nesugrėbti pernykščiai medžių lapai, nenuravėtos piktžolės veržiasi pro šaligatvio plyteles.


Reikalaujant Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) ir Palangos miesto savivaldybei, Palangos teismo rūmai 2020 m. lapkričio 11 dienos sprendimu prieš terminą nutraukė Nacionalinės žemės tarnybos 2012 metų gegužės 29 dieną su UAB „Serenitė“ sudarytą 1,06 ha valstybinės žemės, esančios Šventojoje, nuomos sutartį, nes sklypas yra neprižiūrėtas, o sklype stovi...


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Apleistas žemės sklypas akis bado jau ne vienerius metus, aplinkinių namų gyventojai kantriai tylėjo, kol vieną dieną daug metų nešienauti žolynai užsidegė. Kilus grėsmei, palangiškė Eglė Miceikienė socialiniame tinkle „Facebook“ paprašė pagalbos: kaip išsiaiškinti, kam priklauso išdegusio ploto žemė? Atsakymą rasti pabandė ir...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija vasario 14 dieną priėmė sprendimą, kuriuo atmetė eilinį Jackų šeimos skundą. Nauja tai, kad šį kartą Kurhauzo bendrasavininkai apskundė NŽT Palangos skyriaus vedėjo pavaduotoją Ramunę Černeckienę: esą ji turi būti atsakovė byloje, kurioje skundžiamas šio skyriaus vedėjos įsakymas. Priėmus šį R. Černeckienės pasirašytą...


Už išgriuvusios „Vyturio“ sanatorijos tvoros yra privatus žemės sklypas, kurio žolė jau nepjauta du metus ir vešliai bujoja piktžolės. O greta – 0,45 ha valdiškos žemės plotas, kur žolė nepjauta nuo tarybinių laikų, sklypas apleistas krūmokšniais, želia avietės bei gervuogės.


Už sąvartyną miesto centre bauda skirta teisėtai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

„Teismo vertinimu, Egidijus Vičius neįvardino konkrečių bei objektyvių priežasčių, dėl kurių jis neturi galimybės sutvarkyti aplinką, kad sklypas nevirstų statybinių atliekų sąvartynu miesto centre“, – tokią išvadą padarė Palangos miesto apylinkės teismas, atmetęs UAB „Entoja“ direktoriaus E. Vičiaus skundą dėl jam skirtos 500 Lt baudos už turimo...


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius