Ar Palanga – Lietuvos jaunimo vasaros sostinė?

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-07-16
Peržiūrėta
4
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunimas už pinigus ar šiaip linksmindamiesi Palangoje mėgsta ir padainuoti tiesiog gatvėje.

Jaunimas už pinigus ar šiaip linksmindamiesi Palangoje mėgsta ir padainuoti tiesiog gatvėje.

Įpusėjus vasarai, Palangoje prasideda didysis poilsiautojų pikas, į kurį įsilieja ir jaunimas iš visos šalies.

J. Basanavičiaus gatvės linksmybės, ramesnis pasivaikščiojimas po parką, saulės vonios, smėlis, jūra, muzika, šokiai, naktiniai klubai, laukinis gyvenimas palapinėse ir kiti dalykai – ar to pakanka jaunimui, kad jis plūstų į Palangą? Gal jiems čia nėra kas veikti ir viskas yra neįdomu? Ar tiesa, kad Palanga vasarą tampa jaunimo sostine?

 

Ne tik ilsisi, bet ir dirba

„Manau, kad galima taip teigti, jog Palanga yra Lietuvos jaunimo vasaros sostinė. Pastebiu, kad kurortas turi įvairesnių renginių, įdomių festivalių pasiūlo jaunimui“, –  „Palangos tiltui“ sakė  Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkas Paulius Kazakevičius.

Jis pritaria, kad jaunimas čia atvažiuoja ne tik pailsėti, bet ir padirbti.

„Daug pažįstamų dirba pajūryje, ypač Palangoje“, – sakė jis.

Pašnekovas prisipažino, kad pats šią vasarą dar nebuvo Palangoje, o artimiausiu metu ketina važiuoti pailsėti į Nidą. Jam labiau patinka ramesnės vietos, kur yra mažiau žmonių ir triukšmo.

 

Yra kur tobulėti

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis buvo kiek kitokios nuomonės. Jo manymu, Palanga nėra pakankamai išnaudojusi visas galimybes jaunimui privilioti.

„Palanga, Klaipėda, Šventoji, Nida – vilioja visus savo jūra. Natūralu, kai geras oras, tai dar labiau traukia į pajūrį, nes čia yra tinkamos sąlygos poilsiui, atokvėpiui. Tačiau jaunimui Palangoje trūksta užsiėmimų, kultūrinių, sportinių renginių“, – kalbėjo D.Dikšaitis.

Palanga, anot jo, nelabai išsiskiria, yra paprastas vasaros kurortas. Jam yra kur tobulėti ir kaip daugiau orientuotis į jaunimą.

„Pirmiausia, Palangos savivaldybė galėtų padaryti jaunimo poreikių tyrimą, labiau bendradarbiauti su jaunimo organizacijomis, tada galėtų sukurti Palangą, kaip visos Lietuvos jaunimo vasaros sostinę, sudarant jam palankias sąlygas čia praleisti laiką“, – teigė pašnekovas.

Pasak jo, dabar panašu, kad kurortas kviečia tik vartoti, o tokiu šūkiu, jaunimo, esą nesuviliosi.

 

Studentams per brangu

Kitas svarbus aspektas, D.Dikšaičio žodžiais, tai finansinės galimybės.

„Jei kainos nebūtų tokios didelės, jaunimas gal labiau važiuotų į Palangą. Yra pigesnių kurortų, kad ir Latvijoje. Ir pasiūla įvairių pramogų yra didesnė. Jaunimas šiandien yra mobilus, jis keliauja į Lenkiją, Latviją ir kitas artimas šalis. Palanga turėtų rasti savo veidą, pasiūlyti unikalių galimybių paketą. Kalbu ne vien apie pramogas, bet ir kitus dalykus. Tada Lietuvos jaunimas nebėgtų iš Lietuvos“, – įsitikinęs Lietuvos studentų sąjungos prezidentas D.Dikšaitis.

Jis pagyrė, kad kurorte vyksta privačių renginių. Džiaugėsi, kad verslas atranda bendrą kalbą su miesto valdžia, gali suorganizuoti didesnius renginius. Bet, jo teigimu, grandiozinius renginius Palangoje galima ant rankos pirštų suskaičiuoti.

Valdžia ir verslininkai, pasak pašnekovo, turėtų labiau galvas pasukti, daugiau su jaunimu bendradarbiauti, kad sukurtų kažką originalesnio.

 

Sunku rasti vietų

Jis pasakojo, kad ir jų Lietuvos studentų sąjungai sunku rasti vietų pajūryje. Rugpjūčio pabaigoje jie organizuoja savo asamblėją, į kurią susirenka apie pusantro šimto studentų iš visos šalies.

„Finansiškai mums kainos yra sunkiai įkandamos. Turime didelių problemų, kai reikia kur apsistoti, pasirūpinti maitinimu, rasti vietos organizuoti konferencijoms, mokymams, paskaitoms. Sudėtinga, kai viešbučiai siūlo „kosmines“ kainas. O po atviru dangumi kažką organizuoti irgi nėra lengva, nes orų prognozės ne visada yra palankios. Todėl jaučiam, kad pajūris nėra labai svetingas“, – apgailestavo D.Dikšaitis.

Todėl, anot jo, jie priversti važinėtis tarp kelių miestų. Dažniausiai pirmiausiai laiką praleidžia Klaipėdoje, kur galima surasti tinkamą salę konferencijoms. O paskui iškeliauja į Šventąją, kurioje susiranda nakvynę normalesnėmis kainomis.

Palangoje, jo manymu, viešbučiai yra per brangūs jų organizacijai.

 

Ne visada moka linksmintis

Palangos kultūros centro vadovas Žilvinas Kažys mano, kad jaunimui kurorte yra kas veikti.

„Pritarčiau nuomonei, kad Palanga yra jaunimo vasaros sostinė. Čia yra kas veikti, kas nori, tas atranda veiklos. Šią vasarą ypatingai yra daug renginių jaunimui. Kiekvienas gali rasti pagal savo skonį, tarkime, tiek rimtos, tiek šiuolaikinės muzikos. Svarbiausia, kad jaunimas mokėtų linksmintis, o taip būna ne visada“, – pasakojo Ž.Kažys.

Anot jo, kai kurie nesaikingai vartoja alkoholį arba narkotikus.

Iš didesnių renginių jaunimui jis įvardijo kaip „Labas Festas“ su ATB, praėjusį savaitgalį vykusį Scooter koncertą, taip pat rugpjūtį dar laukia pramogų.

Pašnekovo manymu, pakankamai renginių vyksta ir pačiame paplūdimyje.

„Reikia išlaikyti vidurkį, kad poilsiauti galėtų ir subrendę žmonės. Žinoma, negalime ignoruoti ir jaunimo“, – tikino Palangos kultūros centro vadovas Ž.Kažys. 

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Įpusėjus vasarai, Palangoje prasideda didysis poilsiautojų pikas, į kurį įsilieja ir jaunimas iš visos šalies. J. Basanavičiaus gatvės linksmybės, ramesnis pasivaikščiojimas po parką, saulės vonios, smėlis, jūra, muzika, šokiai, naktiniai klubai, laukinis gyvenimas palapinėse ir kiti dalykai – ar to pakanka jaunimui, kad jis plūstų į Palangą? Gal jiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas