Ar palangiškiai įsivaizduoja savo dieną be automobilio?

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-28
Peržiūrėta
1911
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar palangiškiai įsivaizduoja savo dieną be automobilio?

Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni. Autotransporto tarša daro didelę žalą ne tik žmonių sveikatai, tačiau ir aplinkai. „Palangos tiltas“ nusprendė pasidomėti, kaip palangiškiai prisideda prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Pagrindinis trukdis – darbas
Kalbintas Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius teigė, jog įsivaizduoti dieną be automobilio – įmanoma, tačiau tam yra trukdžių. „Dirbantiems žmonėms gana sunku įsivaizduoti dieną be automobilio – vaikus reikia vežti į mokyklą, o ir pietų pertraukos nepakankamos, kad būtų galima pėsčiomis pareiti namo, papietauti ir vėl grįžti į darbą nepavėlavus. Manau, jog norint gyventi be automobilio, reikėtų kažkaip kitaip organizuoti savo dieną, kažko atsisakyti. Žinoma, Palanga įpratino, jog automobilį reikia naudoti tik būtiniausiu atveju“, – teigė pašnekovas. Jis tikino, jog ieško alternatyvų, tad keliaujant į parduotuvę niekada nenaudoja automobilio – stengiasi eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu.
Jam antrino ir kolega Aurelijus Jankauskas. Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos patrulių būrio vadas tikino, jog darbo diena be automobilio – sunkiai įsivaizduojama: „Kadangi gyvenu Klaipėdoje, tad būtų problematiška kiekvieną dieną be automobilio atkeliauti į Palangą, tačiau jei gyvenčiau Palangoje, tai tikrai propaguočiau sveiką keliavimą į darbą“. Pasiteiravus apie kitus susisiekimo būdus, pašnekovas teigė, jog jei tik įmanoma, visada stengiasi reikalingiausius taškus pasiekti dviračiu ar pėsčiomis.
Panašios nuomonės laikėsi ir kavinės „Lietuvos rytas“ savininkas Audronius Macius, teigdamas, jog būtų sunku įsivaizduoti darbo dieną be automobilio. „Kadangi turime nedidelį vaikutį, tai dažnai tenka jį nuvežti į mokyklą. Šeštadieniais ir sekmadieniais dieną be automobilio įsivaizduočiau, tačiau kitomis savaitės dienomis – be šansų. Neretai nutinka taip, jog dirbant tenka važiuoti prekių į parduotuves, tad be automobilio būtų sunku”, – sakė A. Macius.
Ar įmanoma įsivaizduoti savo dieną be automobilio svarstė ir Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Vaidotas Bacevičius. Pastarasis tikino, jog tokią iniciatyvinę akciją palaikyti būtina, tačiau jam darbo dieną įsivaizduoti būtų sunku. „Pagrindiniai trukdžiai – vaikai ir darbas, tačiau kai tik yra galimybių, stengiamės vaikščioti pėsčiomis“, – sakė jis.

Automobilis – patogus įprotis
Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus manymu, viską diktuoja žmonių įpročiai. „Manau, jog vieną dieną įsivaizduoti nesunku, mes ir taip per daug naudojamės automobiliais. Tai labai gera iniciatyva, reikėtų ją palaikyti. Galvoju, jog didžiausias trukdis – įpročiai. Visi vienodai yra pripratę prie gero ir patogaus gyvenimo. Stengdamasis kuo mažiau naudotis automobiliu, vaikštau pėsčiomis – ketinu ir ateityje taip toliau daryti”, – sakė pašnekovas.
Dano Palucko tikinimu, aplinką bei sveikatą saugoti – privalu. Pasiteiravus Tarybos nario apie automobilio naudojimą, vyras atviravo, jog stengiasi savo laiką tinkamai susiplanuoti. „Dažnai dieną planuoju taip, kad nereikėtų naudoti automobilio. Stengiuosi daugiau vaikščioti, o vasaros metu važinėju dviračiu. Tam, kad mažiau terščiau aplinką, įsigijau ir mažalitražę transporto priemonę”, – sakė D. Paluckas.

Palangoje – tik dviračiais
Palangos SAMBO akademijos vadovas bei treneris Ernestas Doržinkevičius „Palangos tiltui” sakė, jog Palangoje diena be automobilio – lengvai įsivaizduojama. „Pats visą laiką važinėju dviračiu ir, manau, jog tai yra normalu. Gyvenant Palangoje išvis reikėtų uždaryti pagrindines gatves automobiliams ir važinėti tik dviračiais arba vaikščioti pėsčiomis. Palangoje važinėti automobiliu – gėda. Dėl savo sveikatos prisidedu prie tokių sveikos gyvensenos principų. Man vaikščioti patinka, labai gerai yra pakvėpuoti grynu oru. Čia susiję dalykai – saugojame aplinką ir sveikatą. Aš esu už tokią akciją ir visiems savo auklėtiniams pasakysiu, jog į treniruotes stengtųsi važinėti dviračiais”, –tvirtai savo požiūrį dėstė treneris.
UAB „Vlasava” direktorius Saulius Čepkauskas mintijo, jog diena be automobilio – normalus dalykas. „Anksčiau, tarybiniais laikais, visur vaikščiodavom pėsčiomis”, – sakė jis. Pasiteiravus, ar savaitė be mašinos nebūtų per didelis iššūkis, S. Čepkauskas sakė, jog atostogų metu tokį laiko tarpą ištvertų, esą, yra visuomeninis transportas, tačiau atsiradus darbo reikalams – savaitė būtų daug: „Didžiausias trukdis būtų darbo reikalai. Per dieną reikia suspėti atlikti nemažai darbų, o visur yra atstumai”. Paklausus apie alternatyvas, ,,Vlasavos” direktorius sakė, jog apie tai nesusimąstė, tačiau teigė, jog vasaros metu dviratis – puikiausia susisiekimo priemonė.
Tarybos nario Dainiaus Želvio pozicija šiuo klausimu – tvirta. „Man dieną be automobilio įsivaizduoti nesunku. Turiu normalų dviratį, tad pasitaiko, jog ne tik po darbo, bet ir į darbą kartais juo važiuoju. Jei tik geresnis oras, stengiuosi dviratį išnaudoti. Tokią dieną labai palaikau. Žinoma, tai aktualu didiesiems miestams ir pasauliui, bet ir mūsų kurorte, manau, prisidėti turėtų visi, kurie bent truputį susimąsto apie ekologinius momentus”, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome ypatingą šventę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dieną, kuri mums kasmet primena, kokią didelę vertybę – galimybę gyventi laisvoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba ir patiems kurti mūsų šalies ateitį – turime. 


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių ir rugsėjo 22 d. organizuoja renginį „Diena be automobilio“. 


Pasitikome vieną iš svarbiausių bei prasmingiausių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tebūna ji džiaugsminga ir šventiška, kiekvieną iš mūsų įkvepianti naujiems prasmingiems darbams.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Sekmadienio popietę Palangoje pavogti prabangaus automobilio žibintai.


Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Valstybės dieną palangiškiai raginami švęsti su šeimomis

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Valstybės dieną, Liepos 6-ąją, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas atraktyvus Šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas...


Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni....


Praėjusį sekmadienį buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Šia proga šalies miestuose buvo rengiamos akcijos, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą automobilių įtaką gamtai ir žmonių sveikatai, taip pat didelį avarijų skaičių keliuose. Bet ar dieną be automobilio minėjo mūsų politikai, kuriems derėtų rodyti asmeninį pavyzdį propaguojant sveiką gyvenseną? Ar...


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius