Ar Palangos valdantieji „stumia“ naują „uabą“ Koncertų salei valdyti?

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-11-26
Peržiūrėta
1703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palangos valdantieji „stumia“ naują „uabą“ Koncertų salei valdyti?

Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 17 narių. Nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, kuris buvo išvykęs į komandiruotę, jo brolis Bronius Vaitkus, Ilona Pociuvienė ir Elena Kuznecova.
Ilgesnio pirmojo politikų stabtelėjimo sulaukė trečiasis darbotvarkė klausimas – dėl uždaros akcinės bendrovės „Palangos renginiai“ steigimo ir įstatų pavirtinimo. Mieste puse lūpų kalbama, kad Palanga, girdi, net ir nenori, kad naująją Koncertų salę valdytų koks nors mažai Palangai žinomas koncesininkas. Paskubomis renginių organizavimu kurorte užsiimsiančio „uabo“ kūrimas paskatino gandus, kad Palanga „stumia“ naująjį „uabą“ kaip būsimą Koncertų salės valdytoją.
Tarybos narys Eimutis Židanavičius domėjosi, ar naujoji „kultūrinė“ bendrovė rengs komercinius renginius, taip pat ar su jos atėjimu bus „atsižvelgta“ į būsimo koncesininko interesus. Sprendimo projekto pranešėjas Vygantas Rekašius atsakė klausimu: „O ką mes vadiname komercija?“ Iš Kultūros skyriaus samprotavimų buvo galima suprasti, kad renginiai bus komerciniai.
Į Tarybos narių pastebėjimus, kad į naujojo „uabo“ direktoriaus pareigas, ko gero, bus „stumiamas“ koks nors „ne palangiškis“, bet „artimas“ vienai partijai, posėdį vedęs vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas patarė pirmiausia įsteigti uždarą akcinę bendrovę, o paskui bus galima kalbėti ir apie žmogų, galintį jai vadovauti.
„Tikiu, kad įsteigus ją, renginius kurorte bus galima geriau ir lengviau organizuoti“, – sakė vicemeras. E. Židanavičiui neatlyžtant, kad gal geriau reikėjo „pridėti etatą ar du“ prie Kultūros centro, o ne atskirą „uabą“ steigti, V. Rekašius pastebėjo, kad „uabui“ lengviau nei biudžetinei įstaigai formuoti ir tvarkyti savo biudžetą. „Kol nepatvirtintas biudžetas, pirmąjį ketvirtį biudžetinės įstaigos nelengvai gyvena“, – sakė vedėjas.
Liberalsąjūdietis Saulius Simė domėjosi, kiek renginių per metus nauja bendrovė surengtų. „Ar padarytas ekonominis skaičiavimas, kad tokia veikla ir bendrovė atsipirktų?“ – klausė buvęs vicemeras. V. Rekašius atsakė, kad Kultūros skyrius ekonominių skaičiavimų neatlieka. „Naujų švenčių atsiradimas bus taip pat naujojo „uabo“ darbo dalis, – sakė jis. – Numatytas „Palangos renginių“ įstatyminis kapitalas – 2500 eurų. Jam, ko gero, bus perduota disponuoti „Kupeta“ ir galbūt Kurhauzas. Bet savivaldybė dar turės dėl to apsispręsti“.
E. Židanavičiui su šypsena lūpose vėl pastebėjus, kad savivaldybėje „yra tendencija“ skirti vadovus „iš šalies“ ar net kurios nors srities, anot jo, „žvaigždes“, neišlaikė konservatorius Dainius Želvys: „Vadovai skiriami konkurso būdu. Ir jūs, Eimuti, buvote skaidriai skirtas tokiu būdu vadovauti „Klevui“ (administruoja miesto ir Šventosios turgus – aut.), o kas iš to gavosi, visi šiandien matome“.
Iš kito stalo galo D. Želviui repliką atsviedė darbietis Edmundas Krasauskas: „Dainiau, ir tu kažkaip konkursą skaidriai laimėjai...“ Matyt, turėta omeny D. Želvio tapimą UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotoju prieš beveik trejus metus.
Vis tik, daugiausia konservatorių balsais, UAB „Palangos renginiai“ buvo įsteigta: iš 17 Tarybos narių už balsavo 13, 3 susilaikė, 1 – prieš.
Taryba kitu balsavimu pakeitė Koncertų salės koncesijos sutarties sąlygas, prailgindama būsimo valdytojo salės valdymą nuo 7 iki 10 metų.
S. Simė pasidalino būgštavimu, kad sąlygose būsimam valdytojui iškeltas reikalavimas per metus surengti 24 renginius – po du kiekvieną metų mėnesį – gali būti koncesininkui „nepakeliama našta“.
„Gal viskas ir daroma, kad visai nebūtų koncesininko? Gal dėl to buvo sukurtas kažkoks naujas „uabas“, – retoriškai klausė S. Simė. E. Židanavičius vėl įpylė žibalo į ugnį, teiraudamasis, ar savivaldybė „prisiima“ atsakomybę dėl Koncertų salės.
Liberalsąjūdietis Eugenijus Simutis taip pat nuogąstavo, kad „Palangos žmonėms“ nereikėtų išlaikyti apie 10 milijonų eurų kainavusios Koncertų salės. „Ar neatsitiks taip, kad Koncertų salę teks išlaikyti visiems palangiškiams?“ – klausė politikas.
Jam atkirto vicemeras R. A. Mikalkėnas: „Nenorėkime, kad su Koncertų sale padarytumėme, kaip padarė Šiauliai su savo arena. Atidavė koncesininkui 30 milijonų litų naują areną ir dar milijoną iš savo kišenės pridėjo, kad tas kažką joje darytų. Ar siūlote ir mums taip daryti? Šiauliečiai iki šiol spjaudosi taip pasielgę: nieko gero arenoje jų nevyksta, tik LKL varžybos ir rusų atlikėjų atveža. Negalime bet kam savo salės atiduoti“.
D. Želvys pastebėjo, kad funkcijų atskyrimas vėliau ar anksčiau turės vykti ir su Sporto centru. „Tikrai ne Sporto centro funkcija prižiūrėti pastatus“, – pabrėžė politikas.
Taryba suteikė žemės mokesčio lengvatą kelioms dešimtims asmenų, kai kurių opozicionierių klausimų – ir šypsenų – sukėlė vardo ir pavardės sutrumpinimas Š. V. „Kodėl tik pirmosios raidės skelbiamos?“ – purkštavo menka Tarybos opozicija.
Kai kuriuos politikus papiktino ir žemės mokesčio lengvatų suteikimas UAB „Palangos komunalinis ūkis“ ir K. Geco įmonei, viešbučiui „Palanga“. „Vadinasi, atleisdami komunalinį ūkį kone 10 tūkst. eurų sumai nuo žemės mokesčio, tiek negaus miesto biudžetas? Tai nėra teisinga“, – samprotavo E. Simutis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri...


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Gimnazija gavo 20 200 eurų atletinės gimnastikos salei įrengti

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 03 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija gavo 20 200 eurų įrengti atletinės gimnastikos salei. "Labai smagi žinia iš Švietimo ir Mokslo ministerijos mokslo metų pradžioje, Didžioji dalis pinigų - europiniai. Pirmas toks mūsų bandymas gauti tokį finansavimą nebuvo sėkmingas. Iki metų pabaigos salė jau turėtų būti įrengta, nupirkti visi reikalingi įrengimai," - "Palangos...


Palangos koncertų salė nuo šios žiemos jau turi valdytoją, koncesininką – tai patvirtinanti trišalė sutartis tarp koncesininko – UAB „Palangos koncertų salė“, investuotojo – UAB „Pajūrio infrastruktūra“, priklausančios Infrastruktūra LT įmonių grupei, kartu su „Bravo Events“ ir Palangos miesto savivaldybės pasirašyta...


Praėjusią savaitę koncertą sausakimšoje Palangos koncertų salėje surengęs vienas populiariausių Rusijos dainininkų Grigorijus Lepsas negailėjo liaupsių naujausiam Palangos kultūros statiniui. „Prieš koncertą, po garso patikrinimo, jis salės akustiką pavadino „šokoladu“, o garso operatorius jam linktelėjo galva: „Viskas kaip muziejuje“...


Koncesininko valdyti Palangos koncertų salę Palanga kol kas neturės – Vilniaus „Siemens“ arenos valdytojos bendrovės „Universali arena“ prašymu sustabdytas Palangos vasaros estrados koncesijos konkursas. Taip nusprendė Klaipėdos apygardos teismas, pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones.


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo 17 narių. Nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, kuris buvo išvykęs į komandiruotę, jo brolis Bronius Vaitkus, Ilona Pociuvienė ir Elena Kuznecova.


Vakar, prieš prasidedant Tarybos posėdžio darbotvarkės svarstymui, opozicijoje buvęs valdančiajai daugumai partijos Tvarka ir teisingumas (TT) narys Gediminas Valinevičius pareiškė, kad nuo šios dienos jis nebėra šios partijos narys ir palieka opozicijos gretas Palangos miesto Taryboje. O posėdžio pabaigoje konservatorius Dainius Želvys Tarybą informavo, kad G....


Turbūt ne vienoje šeimoje tėvams yra pasitaikę atvejų, kai iš piniginės „kažkur“ dingsta pinigai. Arba, išėjus iš parduotuvės, vaiko rankoje pastebimas šokoladukas, kurio gimdytojai jam nepirko. Pirmais kartais tėvai į tokias vaikų „išdaigas“ žvelgia atlaidžiai, o nereikėtų. Vėliau prasideda kur kas rimtesni dalykėliai –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius