Ar sulauks restauracijos nykstantis „Anapilis“ ?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-06
Peržiūrėta
272
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusių metų liepą kurorto valdžia leido naudotis vilos „Anapilis“ bei greta esančių pastatų „Romeo“ ir „Džiuljeta“ patalpomis  Viešąjai įstaigai Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras. Miesto savivaldybės Tarybos sprendime buvo nurodyta sąlyga, jog panaudos sutartis bus pasirašyta tik gavus garantiją, kad objektams rekonstruoti yra finansavimas. Preliminariais duomenimis, viloms restauruoti buvo numatyta apie 15 mln. litų. Tačiau ketinimai ir gražūs norai liko tik popieriuje. Miesto valdžia taip ir nesulaukė iki šių metų kovo l dienos žadėtųjų garantijų, nes tapo aišku, kad europinių pinigų turizmo plėtros projektui įgyvendinti nebus.

 

Piešė šviesią ateitį

Kauniškių švietimo įstaiga sugebėjo miesto valdančiuosius įtikinti, kad gaus 15 mln. litų paramą iš ES struktūrinių fondų nykstančiam pastatui rekonstruoti. Ateitis jų kalbose buvo šviesi. Tąkart aiškinta, kad rekonstruotame „Anapilyje“, o taip pat ir vilose „Romeo“ bei „Džiuljeta“ bus vykdomos įvairios mokymo programos, turėtų atsirasti grožio paslaugų teikimo centras. Kurorto jaunimas mokytųsi šioje ugdymo įstaigoje ir tai būtų reali nauda miestui.

 

Nyksta akyse

Palangos miesto savivaldybei priklausančioje viloje „Anapilis“, kurios bendras plotas yra apie tūkstantis kvadratinių metrų, šiuo metu įsikūręs kurorto Kultūros centras, o pastatus „Romeo“ ir „Džiuljeta“ patikėjimo teise valdo savivaldybės įstaiga Sporto centras. Išlikusiam medinės architektūros šedevrui verkiant reikalingas remontas. Pastato fasadas apšepęs, stogas surūdijęs, kai kur jau nebėra dekoratyvinių medžio raižinių, o bokštelyje švilpauja vėjai.

 

Projektas „įstrigo“

Savivaldybės administracija buvo įpareigota teikti svarstyti panaudos sutarčių projektus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje, kai Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras pateiks finansavimą įrodančius dokumentus. Deja, kaip „Palangos tiltui“ sakė miesto meras Vytautas Stalmokas, kauniškiams nepavyko gauti finansavimo, nors pirmajame etape pateikta idėja sulaukė ES paramos teikėjų „palaiminimo“. Tačiau tolimesni veiksmai įstrigo. „Miesto savivaldybės Taryba neperdavė pastatų, o tik leido teikti paraišką europiniams pinigams gauti. Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras nesinaudojo pastatais, nes panaudos sutartis nebuvo pasirašyta“, - teigė kurorto meras.

 

Viliasi, kad pavyks atgaivinti

Miesto vadovas pripažino, kad vilą „Anapilis“ reikia remontuoti. Pasak V.Stalmoko, buvo bandyta gauti finansavimą, parengus projektą kartu su Kultūros paveldo departamentu. Tačiau paramos nesulaukta, nes tokio pobūdžio projektams remti nustatyti griežti reikalavimai. „Viliuosi, kad dar ne viskas prarasta. Vilos „Anapilis“ atgaivinimo projektą turėtų rengti miesto Savivaldybė ir tikiuosi, kad pavyks gauti finansavimą iš 2014-2020 metų europinių lėšų“, - tvirtino meras.

 

Sprendimas – blefas

Priminsime, jog praėjusių metų vasarą miesto valdžios posėdyje, svarstant klausimą dėl unikaliųjų kurorto medinės architektūros vilų „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“ perdavimo kauniškių profesinio rengimo centrui, buvo suabejota  panaudos sutartimi, jos vykdymo sąlygomis bei žemės sklypo prie pastatų naudojimu. Tąkart miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys teigė, kad, regis, minėtas centras galingesnis prikelti pastatus naujam gyvenimui nei Palangos miesto savivaldybė. Jis pripažino, jog kultūros paveldo objektai yra griūvantys ir niekas neprieštarauja, kad juos reikia gelbėti. Tarybos nario D.Želvio tvirtinimu, miesto politikai gerai supranta šių objektų svarbą, o juos atiduoti į kažkieno rankas, prisidengiant masalu „europiniai pinigai“, yra blefas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kas tau yra laisvė? To teiravomės aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11 dienos. Jie...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Trečiadienį, liepos 23 d., į pirmą pasitarimą Savivaldybėje rinkosi Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengėjai – įmonės UAB „Smart Continent“ atstovai – bei iš Savivaldybės atstovų sudarytos koordinacinės darbo grupės nariai.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Kodėl miesto valdžiai buvo reikalingas Rinkliavų centras?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Atrodo, kad, suabejojęs, ar visi už automobilių stovėjimą gatvėse gaunami pinigai patenka į miesto biudžetą, būsiu pataikęs. Nes tik į kampą pareigūnų užspeistas niekadėjas griebiasi paskutinės gynybos:  „O kur įrodymai, viršininke“.


Praėjusių metų liepą kurorto valdžia leido naudotis vilos „Anapilis“ bei greta esančių pastatų „Romeo“ ir „Džiuljeta“ patalpomis  Viešąjai įstaigai Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras. Miesto savivaldybės Tarybos sprendime buvo nurodyta sąlyga, jog panaudos sutartis bus pasirašyta tik gavus garantiją, kad objektams rekonstruoti yra finansavimas. Preliminariais...


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius