Ar tikrai miesto tarybai reikalingas patariamasis žodis?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-20
Peržiūrėta
60
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar tikrai miesto tarybai reikalingas patariamasis žodis?

Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.

 

Palaiko miesto merą

 

R. Buivydas Palangos politikos padangėje – nebe naujokas. „Priklausiau miesto tarybai iki 2000 metų. Dirbau su tuometiniu miesto meru Pranu Žeimiu, tad politikoje nesu naujokas. Taip pat visi buvę tarybos nariai, buvę savivaldybės administracijos nariai yra žinomi, išsilavinę. Negaliu kol kas atskleisti jų pavardžių, kadangi jie gali persigalvoti ir nebeįsilieti į naujai kuriamą organizaciją. Viskas paaiškės pirmojoje lapkričio mėnesio pusėje“, - „Palangos tiltui“ sakė būsimos organizacijos idėjinis vadas.

R. Buivydas kratosi būsimos organizacijos lyderio vaidmens bei tikina turintis dabartinio miesto vadovo palaikymą.

 „Buvau pas Šarūną Vaitkų, jis pritaria mano idėjai suburti buvusius tarybos narius. Aš žaviuosi naujuoju miesto meru, jo idėjos ir darbai reikalingi Palangai. Jis jau nemažai nuveikė miesto labui ir tikiu, jog dar daug nuveiks. Planuojamas Kurhauzo atstatymas, vasaros estrados rekonstrukcija – džiaugiuosi, kad Palanga keičiasi į gerąją pusę. Palaikau idėją įteisinti tiesioginius mero rinkimus ir tikiu, jog Šarūnas Vaitkus būtų išrinktas antrajai kadencijai. Jis turi palangiškių pasitikėjimą, nusipelnė jo“, - akcentavo R. Buivydas, tačiau pats mero rinkimuose nesiryžtų dalyvauti.

„Pamenu kuomet su tuometiniu miesto meru Pranu Žeimiu vykome į Klaipėdą susitikti su Vytautu Landsbergiu, buvo sprendžiamas klausimas dėl tiesioginių mero rinkimų įteisinimo. Tuomet V. Landsbergio atsakas buvo griežtas – „dar per anksti“. Dabar šis laikas jau atėjo. Aš mero rinkimuose nedalyvaučiau, kadangi yra žymiai jaunesnių, gabesnių, labiau išsilavinusių pretendentų į miesto mero postą. Nelabai ir norėčiau juo būti“, - šypsojosi pašnekovas.

 

Patartų švietimo, gamtos apsaugos klausimais

 

Kol kas R. Buivydas užsiėmęs organizaciniais būsimos organizacijos rūpesčiais. „Pirmiausia turime įteisinti organizaciją, kuri turi turėti aiškias veiklos kryptis, įstatus, turime sugalvoti pavadinimą. Visa tai užima laiko. Dar apie tai negaliu kalbėti, kadangi viskas gali pasikeisti. Vieną žinau – mes nepriklausysime jokiai partijai. Dar šioje kadencijoje norėtumėme įsilieti į miesto tarybą. Visi būsimos organizacijos nariai yra kompetentingi. Vieni tarybai patartų švietimo klausimais, kiti – padėtų spręsti miesto tvarkymo problemas. Asmeniškai aš patarčiau ir padėčiau gamtos apsaugos klausimais. Svarbiausia, jog gražėtų Palanga, kad ji būtų patraukli ne tik Lietuvos piliečiams, bet ir kitų užsienio valstybių žmonėms“, - mintimis dalinosi buvęs miesto tarybos narys R. Buivydas.

R. Buivydas tikisi sulaukti daugiau buvusių tarybos narių dėmesio: „Noriu paraginti buvusius narius registruotis. Junkimės į organizaciją, padėkime miesto tarybai įvairiais miestui aktualiais klausimais“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Šį savaitgalį įvyksianti Stalo šventė į Palangą ir vėl pakvies ne vieną svečią. Prisėdus prie stalų pasidžiaugti tuo, kas nuveikta, pabendrauti, pasigardžiuoti įvairiais patiekalais sugužės ir nemaža dalis palangiškių. Svečių bei kurorto gyventojų akis džiugins ir Palangos menininkų darbai – kurorto kultūros atstovai jau ruošiasi artėjančiam renginiui....


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


Kodėl miesto valdžiai buvo reikalingas Rinkliavų centras?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Atrodo, kad, suabejojęs, ar visi už automobilių stovėjimą gatvėse gaunami pinigai patenka į miesto biudžetą, būsiu pataikęs. Nes tik į kampą pareigūnų užspeistas niekadėjas griebiasi paskutinės gynybos:  „O kur įrodymai, viršininke“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas