Aršiausia kova – dėl vietų prekiauti paveikslais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-02-06
Peržiūrėta
1931
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pretenduota į ne visas vietas Kaip laikraščiui „Palangos tiltas“ sakė konkurso komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, susirinkus visiems konkurso dalyviams, komisija išaiškino pretendentus, kurie panoro prekiauti ar teikti kitas paslaugas. Iš viso kurorto gatvėse bei paplūdimio zonoje buvo nustatyta 70 vietų prekiauti iš laikinų įrenginių, t.y. palapinių, kioskų maisto prekėmis pagal suderintą asortimentą, ne maisto prekėmis, spaudos leidiniais, paveikslais, akiniais bei teikti dviračių, elektromobilių nuomos, batuto paslaugas. Nustatytą vieną viešąją vietą Meilės alėjoje, kuri buvo skirta Magijos teatrui, laimėtojas 5 tūkst. litų kainą už vietą padidino keliais šimtais.

Varžytasi dėl prekybos paveikslais Komisijos pirmininko teigimu, bene aršiausiai buvo varžomasi dėl prekybos paveikslais vietų Vytauto gatvėje. Šioje miesto dalyje buvo trylika vietų, už kurias pradinė kaina siekė 1 tūkst. litų. Didžiausia pasiūlyta kaina – per 5 tūkst. litų, o mažiausia – per 1 tūkst. 300 litų.

Kainos realios Paplūdimyje nustatytas prekybos vietas prekiauti iš laikinų statinių, kaip ir kasmet, laimėjo tie patys verslininkai, dirbantys ne vienerius metus. Pajūryje vieta ties Kęstučio gatve, kainavusi metams 12 tūkst. litų, buvo nupirkta už 13 tūkst. 500 litų. Taip pat konkurencijos būta ir dėl vietos minėtos gatvės gale prekiauti iš kiosko. Nors pradinė kaina siekė pusketvirto tūkstančio litų, tačiau pasiūlyta suma pasiekė net 8 tūkst. litų. Už vietą tarp Rąžės upelio ir Gelbėjimo stoties pasiūlyta 8 tūkst. 500 litų. Taip pat per 5 tūkst. 600 litų sumokėta už vietą Kunigiškėse, ties poilsio kompleksu „Medūza“.   Nebuvo pageidaujančių Komisijos pirmininkas akcentavo, kad ne visoms nustatytoms vietoms prekiauti ar teikti paslaugas buvo pageidaujančių. Anot pirmininko, kažkodėl niekas nepanoro teikti dviračių paslaugų Jūratės gatvėje, nors šioje vietoje kasmet buvo dirbama. Stebina ir ta aplinkybė, kad niekas nepretendavo šioje gatvėje užsiimti elektromobilių nuoma. Taip pat paplūdimiuose nepageidauta įrengti batutų, nors nustatytos kainos siekė nuo 500 iki 1 tūkst. litų. Negauta pasiūlymo ir dėl Žvejų gatvėje esančios vietos prekiauti spaudos leidiniais. Likusioms nustatytoms viešosioms vietoms bus skelbiamas pakartotinis konkursas.

Kriterijai vienodi Pasak B.Martinkaus, konkursas organizuojamas vieneriems metams, tad komisijai išrinkti laimėtojus nebuvo sudėtinga, nes vienintelis kriterijus nustatant nugalėtoją – pasiūlyta suma. Pirmininko teigimu, visiems dalyviams sudarytos vienodos sąlygos ir jokių priekaištų negauta, nes vokai atplėšiami visų akivaizdoje.

Antras konkursas – kitą savaitę Komisijai vadovaujantis Administracijos direktoriaus pavaduotojas priminė, kad kitą pirmadienį bus nustatyti laimėtojai, norintys prekiauti Šventojoje nustatytose viešosiose vietose bei teikti upės krantinėje vandens dviračių, valčių nuomos paslaugas, o taipogi bus laukiami pageidaujantys keleivius vežioti kinkomuoju transportu tiek Palangoje, tiek Šventosios seniūnijoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atkreipiame vairuotojų dėmesį, kad nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama vietinė rinkliava už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose. 
Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose.


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir...


Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys...


Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Palangos miesto savivaldybės skelbtame konkurse prekiauti ir teikti paslaugas nustatytose viešosiose vietose dalyvavo šešiasdešimt vienas smulkusis verslininkas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius