„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-04-07
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Bagdonienė pasidžiaugė mažųjų skaitytojų sukurtomis knygelėmis.

Bagdonienė pasidžiaugė mažųjų skaitytojų sukurtomis knygelėmis.

„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“ – taip pavadinta puiki Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ir Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendra parodėlė, skirta projektui „Veiksmo savaitė be patyčių“ papuošė Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų biblioteką.

Vaikų bibliotekos lentynose išdėliotos mažųjų sukurtos spalvingos bei žaismingos draugystės knygos, piešiniai ir net pasakų knygutės – pavyzdžiui, „Pasaka apie Rainiuką“.

O parodėlėms skirti stendai mirgėte mirga pačia įvairiausia technika sukurtų vaikų augintinių portretais. Į bibliotekos lankytojus žvelgia piešti, iš įvairiaspalvio popieriaus aplikacijos technika suklijuoti ar net megztomis detalėmis papuošti katinėliai. Kai kurie jų ir vardus turi: Tigė, Žibutė, Marsis.

Vaikų bibliotekos direktorė Nijolė Bagdonienė pasidžiaugė, kad „Gintarėlio“ ir bičiulių iš „Žilvičio“ darbeliai papuošė biblioteką ir džiugina ne tik jos mažuosius lankytojus, bet ir pačias bibliotekininkes: tiek išmonės, tiek spalvų, tiek džiaugsmo spinduliuoja iš vaikučių darbelių.

„Smagu buvo žiūrėti, kaip „Gintarėlio“ ir „Žilvičio“ ugdytinių darbeliais džiaugėsi vaikai iš lopšelio-darželio „Nykštukas“, kurie pas mus apsilankė Tarptautinės vaikų knygos dienos proga, – sakė direktorė, paminėjusi, kad ir parodėlės autoriai ta proga su malonumu vartė geriausiu praėjusių metų vaikų literatūros kūriniu pripažintą Linos Žutautės rašytą ir iliustruotą knygelę „Ferdinandas ir Pū“.

Paklausta, kaip gimė mintis surengti tokią puikią parodą bibliotekoje, „Gintarėlio“ direktorė Ilona Milkontė sakė, jog jau ne pirmi metai įvairiomis progomis kuriami mažųjų „gintarėlių“ darbeliai būna eksponuojami Vaikų bibliotekoje. O šį kartą čia surengta dviguba paroda: Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtoji pačių darželinukų sukurtų knygučių parodėlė ir ketvirti metai projekto „Veiksmo savaitė be patyčių“ vienos iš sudėtinių dalių – „Gintarėlio“ ikimokyklinio ugdymo pedagogės Giedrės Norkūnienės sumanyto projekto „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“ metu sukurtų darbelių paroda.

„Tarptautinei vaikų knygos dienai savo knygeles kūrė visos dešimt mūsų ugdytinių grupių: net patys mažiausieji. Tiesa, jų knygelėje parašyta nedaug, daugiau papaišyta. O didesnieji kūrė knygutes pagal savo grupių pavadinimus: „Boružėlės“, „Drugeliai“, „Bitutės“, – paminėjo direktorė, pridūrusi, jog vaikai net ekslibrius kūrė.

Pasakodama apie ketvirtus metus vykstantį G. Norkūnienės sumanytąjį projektą I. Milkontė sakė, jog jo metu akcentuojama draugystė. Antai pernai visas lopšelis-darželis bei jį juosiančios tvoros pražydo mažųjų kartu su tėveliais sukurtomis gėlėmis. Dar prieš metus auklėtojos prikarpė vaikučių dydžio popierinių žmogeliukų. Trafaretus namo parsinešę ugdytiniai kartu su tėveliais juos „aprengė“.

„Šiemet mes pynėme draugystės pynę ir ja buvome apjuosę visą mūsų įstaigą. O taip pat auklėtojos, persirengusios dviem katinėliais ir šuniuku, su ugdytinais kalbėjosi apie draugystę – tą draugystę, kuri riša mus su mūsų augintiniais. Vaikučiams buvo išdalinti katinėlių trafaretai, ir namuose jie juos puošė. Gražiausius darbelius atrinkome parodai“, – sakė „Gintarėlio“ direktorė, pridūrusi, jog projektas ir toliau bus tęsiamas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Švelninant karantino sąlygas atnaujinamos bibliotekų darbo sąlygos – leidžiama naudotis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis.


Nuo rugsėjo mėnesio Palangoje gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdienėse situacijose, kuriose neįgalusis neretai susiduria su jam neįveikiamais iššūkiais. Asmeninio asistento paslauga Palangoje dėl nežinojimo ir neskubėjimo priimti naujoves dar tik skinasi kelią, tačiau kitų savivaldybių pavyzdžiai...


Šeštadienį Palangos universaliame sporto komplekse vyko 10-oji Klaipėdos aukštaskraidžių ir 1-oji Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių (vištų, kanarėlių ir papūgų) paroda-mugė. Atvykusieji į parodą turėjo galimybę pasigrožėti įspūdingais dekoratyviniais paukščiais, o išradingi balandininkai užsukusiems padovanojo ir...


Vis labiau artėjant advento laikotarpiui, ilgėjant rudens vakarams, ne vienam pasidaro smalsu, kaip šį laikotarpį seniau išgyvendavo mūsų protėviai, ką jie veikdavo ilgais žiemos vakarais, kada lauko darbai kaime jau būdavo baigti, o kambaryje vyraudavo prieblanda. Nejučiomis norisi pasidomėti to laikotarpio papročiais, tradicijomis, o gal ir savo namuose pamėginti sukurti kokį...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 07 | Rubrika: Jūros vaikai

„Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“ – taip pavadinta puiki Palangos vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ir Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendra parodėlė, skirta projektui „Veiksmo savaitė be patyčių“ papuošė Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų biblioteką.


Jeigu nesate abejingi vasaros teikiamiems džiaugsmams ir privalumams, šiandien turėtumėte liūdnai atsidusti: baigiasi kalendorinė vasara. Vadinasi, verslininkų būriui – ir kurorto svečių pinigų byrėjimas į kišenę, moksleivijai – atostogos, mėgstantiems lepintis saule paskutinė mėnesio diena reiškia, kad jos šilumos mažės. Kokia buvo vasara...


„Sportuot smagu – prisijunk ir tu“

Genovaitė Jociuvienė, 2011 12 16 | Rubrika: Sportas

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Palangos miesto Senojoje gimnazijoje įvyko bendras Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialisčių ir gimnazijos bendruomenės organizuotas renginys – sportinės varžybos „Sportuot smagu – prisijunk ir tu“. Ši...


Arčiau saulės per kitų galvas

Palangos gyventojai: Rūta RUZGUTĖ, Albina RAKAUSKIENĖ, Donatas ŽOLYS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Esame tie miesto gyventojai, kurie privačios bendrovės „Litesko“ valdomo miesto šilumos ūkio problemomis rūpinasi aktyviausiai.  Stengiamės ne tik nepraleisti nė vieno miesto Tarybos posėdžio, kuriame sprendžiami daugiabučių namų šildymo klausimai, bet ir savo nuomonę principingai pareiškiame iš Tarybos tribūnos.


Palanga – kitų miestų ir miestelių žemėlapiuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 28 | Rubrika: Kultūra

J.Basanavičiaus, Dariaus ir Girėno, Taikos, Vilniaus, Laisvės, Pergalės, Vytauto gatvės... Kiek jų? Ar bent viename mieste nėra šiais pavadinimais pavadintų gatvių? Pasidomėjus, kur veda Palangos vardas, paaiškėjo, kad ne tik į aplinkines vietoves, bet ir kone per visą Lietuvą. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas