Asmens tapatybės kortelė – pagrindinis dokumentas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-02
Peržiūrėta
1367
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 

 

Naujovė išdavimo tvarkoje

Palangos miesto policijos komisariato Migracijos poskyrio viršininkė Loreta Štarienė pabrėžė, kad šiai dienai asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis dokumentas, kurį privalo turėti kiekvienas pilietis. Pasak viršininkės, nuo šių metų pradžios nauja tai, kad asmens tapatybės kortelė yra išduodama ne pagal deklaruotą gyvenamą vietą, o bet kuriame šalies migracijos poskyryje. Anot L.Štarienės, esmė ta, kad pilietis, praradęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, ar pasibaigus jo galiojimo laikui gali kreiptis į tarnybą bet kuriame mieste, kur jam patogiausia. Beje, atsiimti dokumentą jau reikės toje tarnyboje, kurioje pateikė prašymą.

Ankstesnėje tvarkoje buvo nustatyta, kad asmens tapatybės dokumentai buvo išduodami tik pagal  piliečių deklaruotą gyvenamąją vietą.

 

Reikalauja tik paso

Kaip sakė L.Štarienė, pasą turėti neprivalu, tačiau daugelis žmonių to negali ar nenori suprasti. Kai kortelė kainavo 10 litų, nesusipratimų dėl jos nebuvo. „Tačiau padidinus valstybės rinkliavą už kortelės išdavimą iki 80 litų, kai kurie asmenys, tvirtina, kad jiems pakanka tik paso. Tokių Palangoje atvejų, kuomet buvo reikalaujama išduoti tik pasą, buvo keletas. Tačiau yra Asmens tapatybės kortelės įstatymas, kurio privalu paisyti, tad norint gauti ar pasikeisti Lietuvos Respublikos pasą, privalu turėti asmens tapatybės kortelę. “, - akcentavo tarnybos viršininkė.

 

Naujo pavyzdžio kortelės

Nuo 2009 metų išduodamos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės, kuriose elektroniniu būdu fiksuoti biometriniai duomenys: piliečio veido atvaizdas ir pirštų antspaudai. Joje taip pat elektroninėje laikmenoje įrašyti asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje ir kvalifikuotas parašo, skirto pasirašyti elektroninius dokumentus, sertifikatai. Tokia asmens tapatybės kortelė, pasak poskyrio viršininkės, suteikia galimybę piliečiams pasirašyti elektronines sutartis, deklaracijas bei kitus dokumentus.

 

Numatytos lengvatos

Pasak Palangos migracijos poskyrio viršininkės, išduodant dokumentus yra numatytos lengvatos. Vadovaujantis šalies Rinkliavų įstatymu, už asmens tapatybės kortelės išdavimą bei pakeitimą nuo valstybės rinkliavos atleidžiami asmenys, turintys teisę gauti socialinę pašalpą, vaikai, kuriems nustatyta globa arba rūpyba, Globos namuose gyvenantys išlaikomi valstybės piliečiai, vieniši pensininkai, asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas neįgalumo lygis bei  neįgalieji, kurių nustatytas darbingumo lygis pagal senąją tvarką pirma ir antra grupė.

 

Privalo turėti dokumentą

Tarnybos viršininkė priminė, kad jaunuoliai, kuriems sukako 16 metų, dėl asmens tapatybės kortelės išdavimo turi kreiptis ne vėliau kaip per mėnesį. Be to, anot jos, už gyvenimą be asmens tapatybės kortelės pilietis gali būti įspėtas arba jam gali būti skirta bauda.

„Tenka konstatuoti, kad ypač vyresnio amžiaus palangiškiai susizgrimba pasikeisti asmens tapatybės dokumentus, kai prispiria kiti valdiški reikalai. Tuomet pasižiūrima, kad dokumento galiojimo laikas pasibaigęs ir kaip dažnai nutinka pasiaiškinama, kad neatkreipęs dėmesio į datą,“ – apie išsiblaškėlius ir nepaisančius įstatymo miestelėnus kalbėjo L.Štarienė.

 

Padeda neįgaliesiems

L.Štarienės teigimu,  kurorto migracijos tarnyba stengiasi padėti neveiksniems ar fizinę negalią turintiems žmonėms. „Vykstame į namus su mobilia biometrine įranga ir tokiu būdu padedame susitvarkyti dokumentus. Tačiau artimieji iš anksto turi pranešti, kad baigėsi dokumento galiojimo laikas ar nurodyti kitą priežastį, kodėl reikia naujo dokumento.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Dienos socialinė globa asmens namuose – tai visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu.


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Palangos m. policijos pareigūnai prašo pagalbos nustatant nuotraukose pavaizduoto asmens tapatybę. Atpažinusius asmenį, prašome skambinti tel. 8700 64716 arba rašyti el.p. [email protected]  


Palangos policija prašo pagalbos nustatant asmens tapatybę

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 11 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto policijos pareigūnai prašo pagalbos nustatant nuotraukoje pavaizduoto asmens tapatybę. Atpažinus nuotraukose užfiksuotą vyrą prašome informuoti Palangos m. PK tyrėją Vitaliją Budrę, tel. Nr. 870064716, el. p. [email protected]


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Ar jums įdomu, kur Palangoje yra įsigijęs būstą ir kiek už jį mokesčių moka žymus krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius? Ar vienas bei kitas Seimo narys? Jeigu gyvenate UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamame daugiabutyje, prisijunkite prie savo paskyros butų ūkio motininės įmonės „Vitės valdos“ tinklapyje ir atidžiau joje pasižvalgykite....


Kokie žmonės valdys Palangą ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narė Genoveita Krasauskienė, kuri priklauso Naujajai sąjungai (socialliberalams).


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę bei skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje. Su šiuo dokumentu mūsų šalies piliečiai  gali vykti į užsienio valstybes su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius